W przypadku korzystania z „pisania głosowego”, jak mogę używać właściwego rzeczownika?


14

Kiedy naciskam przycisk syntezatora mowy na klawiaturze, mogę dyktować tekst. Powiedzmy, że mam pub o nazwie Czerwony Lew, o którym chcę wspomnieć. Jak mogę wpisać „Czerwony Lew” zamiast „Czerwony Lew”?

Umożliwianie wpisania „czerwonego lwa” oraz cofanie się i edytowanie go za pomocą zwykłej klawiatury jest bardzo wolne, ponieważ menu podręczne alternatywnych transkrypcji powoduje, że każda edycja wymaga dodatkowego kliknięcia.


4
Powiązane z tym jest: Jak sprawić, by pisanie głosowe używało interpunkcji.
Scott Severance,

1
@ScottSeverance To proste: wystarczy nazwać znak interpunkcyjny, który chcesz wpisać. Nalega na wywołanie kropki „kropka” i działa tylko w przypadku najczęstszych znaków interpunkcyjnych, ale jest w porządku w przypadku krótkich wiadomości.
Dan Hulme,

Od 2019 r. Nadal nie działa to dla mnie niezawodnie, zarówno w przypadku interpunkcji, jak i wielkich liter. Chciałbym, żeby było lepsze rozwiązanie.
krubo

Odpowiedzi:


1

Podniósł z tej odpowiedzi Ruben Roy w nowszym pytania:

Możesz użyć tych komentarzy, aby rozpocząć i zatrzymać pisanie wielkimi literami za pomocą klawiatury Android z Google Voice.

"Caps <word>"              Type with an initial capital
"All Caps <word>"            Type in all uppercase
"Caps On"                Start typing words with initial capitals
"Caps Off"               Stop typing words with initial capitals

Twój pierwszy link nie dotyczy wersji rozpoznawania głosu w systemie Android. Zwróć uwagę na odwołania do poleceń klawiatury.
Isaac Rabinovitch

hit lub miss obawiam się, że Google głos na tekst najprawdopodobniej
wpisze

@freda Nikt nawet nie wspomniał o słowie „wielkie litery”, więc nie ma powodu narzekać, że to nie działa.
Dan Hulme
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.