Czy telefonu z Androidem można używać jako zestawu słuchawkowego / głośników Bluetooth?


32

Czy istnieje sposób, aby telefon z Androidem (HTC Desire HD) działał jako głośniki Bluetooth lub słuchawki?

Chciałbym używać telefonu jako słuchawek bezprzewodowych podczas oglądania filmu na komputerze (z systemem Ubuntu).


Wygląda na to, że istnieje kilka aplikacji, które mogą obsługiwać głośniki bezprzewodowe (choć przez Wi-Fi, nie widząc żadnych, które obsługują bluetooth), ale jak dotąd żadna nie obsługuje bezprzewodowego zestawu słuchawkowego. Ta aplikacja głośników Wi-Fi reklamuje obsługę Linuksa: play.google.com/store/apps/…
BrainSlugs83

Odpowiedzi:


9

W tej chwili interfejs API Bluetooth obsługuje tylko parowanie z urządzeniem z Androidem jako nadrzędnym. https://stackoverflow.com/questions/4474697/use-android-device-as-a-headset-for-another-device


1
Komentarz Dennisa Mathewsa do powiązanej odpowiedzi - W każdym razie bycie panem lub niewolnikiem nie ma nic wspólnego z tym, co może, a czego nie może, role w bluetooth są symetryczne - to obsługiwane profile określają, co może lub nie może zrobić
Piotr Dobrogost

1
Częściowo rozwiązany, ponieważ nowsze API mogą go wykonywać w przyszłości, lub mogą go wykonywać określone API lub jakiś hack ...
kokbira

@kokbira znalazłeś rozwiązanie?
tchelidze

1

Tego rodzaju funkcjonalność jest często wymagana, ale jak dotąd nie znam aplikacji, która to robi!

Jamcast (http://www.sdstechnologies.com/) robi to, o co prosisz, ale obecnie wciąż opracowuje swoją aplikację na Androida. http://www.sdstechnologies.com/Blog/post/Coming-Soon-Jamcast-for-Android.aspx

Dobra wiadomość jest taka, że ​​go rozwijają!


Dzięki, ale to mi nie pasuje. To fajny pomysł (oprogramowanie tworzy urządzenie soundacrd na komputerze i przesyła strumieniowo do aplikacji na Androida), ale jest to tylko system Windows. Uruchamiam Ubuntu na komputerze, z którym najczęściej go używam, czego nie określiłem. Chcę wykorzystać technologię Bluetooth, aby uniknąć ograniczeń oprogramowania / systemu operacyjnego.
misterben

Ciekawy. Jednak nadal nie jestem mądrzejszy w aplikacjach. Warto zapytać u deweloperów XDA. Nie jestem do końca pewien, jak działa bluetooth, nigdy tak naprawdę go nie opracowałem. Ale wyobrażam sobie, że kiedy dwa urządzenia po raz pierwszy komunikują się, mówią sobie nawzajem, co robią - w takim przypadku przypuszczam, że nie byłoby to takie trudne dla aplikacji, mówiąc tylko, że to zestaw słuchawkowy.
Ben Griffiths

Jak rozumiem, właśnie to robią. Jestem trochę zaskoczony, że nikt już o tym nie pomyślał. Chyba że aplikacja nie może bezpośrednio nawiązać połączenia Bluetooth, ale po prostu nakazać telefonowi robienie tego, co robi standardowo z Bluetooth.
misterben

chociaż poza tematem użyłem klienta Wi-Fi w moim telefonie z Androidem, aby słuchać mp3 na komputerze, a także działa jako mysz bezprzewodowa. Gmote, aby wymienić jeden. Prawdopodobnie może też przesyłać strumieniowo inne dźwięki.
ruben

Ten link jest niestety nieaktualny. Uprzejmie aktualizacja.
user145490,

0

Coś mi brakuje, dlaczego chcesz, żeby telefon to zrobił?

Lepiej skorzystaj z układu Bluetooth USB (kosztują mniej niż 5 £) na komputerze i zestawu słuchawkowego Bluetooth (mam wspaniały, który pozwala mi podłączyć dowolne słuchawki, chcę stereo 3.5 jack, więc wezmę również małe głośniki).


4
Cóż, ponieważ komputer ma już Bluetooth, a telefon ma Bluetooth i wytwarza dźwięk o przyzwoitej jakości, wolę sposób na wykorzystanie tego, co mam, niż kupowanie oddzielnego zestawu słuchawkowego Bluetooth.
misterben

Trzymam się mojej odpowiedzi - kup adapter słuchawkowy BT około 10 funtów z wysyłką. Następnie możesz sparować go z komputerem i telefonem ... Wykorzystując technologię BT jako przeznaczoną do użycia. Będziesz miał o wiele mniej problemów z konfigurowaniem i znajdowaniem aplikacji lub sterowników.
Siatka

Czy Desire naprawdę ma przyzwoite głośniki?
Siatka

Desire HD ma znacznie lepszy dźwięk niż Desire (miałem oba), ale używałbym go ze słuchawkami. Chodzi o to, gdy dźwięk podczas oglądania filmu przeszkadzałby innym osobom w pokoju.
misterben

jeśli siedzisz wieczorem w domu o 21:00, nie możesz zamówić czegoś i dostarczyć go w ciągu 30 minut. A także po co kupować coś dodatkowego, skoro masz już technologię, aby uzyskać to za darmo? Po co marnować pieniądze, jeśli rzeczy, które masz, spełniają swoje zadanie. Jeśli masz dodatkowe pieniądze, możesz mnie
wysłać na

0

Oto artykuł XDA autorstwa Mishaala Rahmana, który w zasadzie mówi:

Nawet bez profilu A2DP na Androidzie (który nie jest jeszcze zaimplementowany nawet w Androidzie 8), możesz przesyłać strumieniowo Bluetooth o niskiej jakości przez profil głośnomówiący (HFP) na Androida z innego telefonu z Androidem (przepraszam właścicieli iPhone'a!)

Zainstaluj Tasker i wtyczkę AutoVoice na telefonie źródłowym i utwórz następujący profil Tasker:

Profile: Reroute Audio (192)
State: BT Connected [ Name:BMW 15384 Address:* ]
Enter: Anon (199)
A1: AutoVoice Ctrl BT [ Configuration:Enabling Headset Sound Timeout (Seconds):0 ] 

Exit: Anon (204)
A1: AutoVoice Ctrl BT [ Configuration:Disabling Headset Sound Timeout (Seconds):0 ]

Ostrzeżenie: sam tego nie testowałem.

Ostrzeżenie: cytat o jakości dźwięku HFP:

Uwaga: ponieważ profil głośnomówiący nie jest przeznaczony do przesyłania strumieni audio o wysokiej wierności, jakość dźwięku Twojej muzyki ucierpi. Jest to po prostu charakter profilu głośnomówiącego i nic nie możesz na to poradzić bez aktualizacji Bluetooth stereo, aby zapewnić obsługę A2DP lub przesyłania strumieniowego przez inne urządzenie peryferyjne.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.