Jak mogę sortować kontakty według daty dodania?


17

Czy istnieje sposób sortowania kontaktów według daty dodania, a przynajmniej zobaczenia kontaktów, które zostały ostatnio dodane? Korzystam z systemu Android OS 2.2.


na rok 2015 „Ostatnie kontakty” to idealne rozwiązanie.
Fattie

Odpowiedzi:


4

Jest to przydatne, jeśli chcesz mieć programowy i CLI dostęp do kontaktów w posortowanej kolejności.

Jeśli korzystasz z Androida, najprawdopodobniej Twoje kontakty telefoniczne są zsynchronizowane z kontaktami twojego konta Google, do których możesz uzyskać dostęp za pomocą Kontaktów Google . Teraz za pomocą Narzędzi wiersza poleceń Google możesz zwracać kontakty w kolejności zgłoszenia, jeśli nie ustawiono innej metody sortowania.

Na przykład użyj następującego polecenia, aby uzyskać wszystkie kontakty w pliku tekstowym w ostatnio dodanej kolejności:

google contacts list ".*" > output.txt

Twoje zdrowie.


To zadziałało. Tylko upewnij się, że uruchamiasz to z cmdline w ten sposób c:\googlecl\google contacts list ".*" > output.txt- jeśli jesteś w trybie interaktywnym, wydrukuje się na ekranie, co jest mniej przydatne.
edzillion

poczekaj, poczekaj - wydaje się, że nie zamawia się według daty (?)
edzillion

3
To już nie działa - googlecl nie działa już od 2015 roku .
phihag

2
Rozwój GoogleCL jest kontynuowany i wydaje się, że działa, ale na pewno jest w wersji beta github.com/vinitkumar/googlecl
sondra.kinsey 27.09.17

2

Przypuszczam, że może się różnić w zależności od operatora, ale widzę tylko opcje sortowania według imienia lub nazwiska. (Motorola Droid, nierootowany, Android 2.2.1)

Nie widzę też żadnych aplikacji na rynku, które wyświetlałyby kontakty posortowane według daty dodania.

Nie jestem nawet pewien, czy „data dodania” została przechwycona.

Jeśli synchronizujesz z Kontaktami Google, być może uda ci się coś połączyć, stosując grupę do wszystkich istniejących kontaktów („Starych kontaktów”?), A zatem za każdym razem, gdy przeglądasz swoje kontakty, ktoś bez takiej etykiety jest z definicji: ostatnio dodane.

Jest, jak powiedziałem, kludgy. Nie widzę innego sposobu, aby to zrobić.


To samo widzę na moim Galaxy S.
Mateusz

Kontakty w Gmailu umożliwiają także sortowanie według imienia / nazwiska. Wydaje się też, że nie jest przechowywany, kiedy kontakt został dodany.
Bryan Denny

2

Ta aplikacja Ostatnie kontakty jest bezpłatna i wymaga o jedno mniejsze uprawnienia niż aplikacja o tej samej nazwie, którą sugeruje @ user4212. Wymaga to jednak Androida 2.3.3+. Jest to proste i wydaje się, że wykonuje przyzwoitą robotę, ale deweloper twierdzi, że nie jest doskonały. Z aplikacji:

Ta aplikacja wyświetla listę kontaktów w odwrotnej kolejności od ID kontaktu. To zwykle umieszcza ostatnio dodane elementy na górze. Ponieważ jednak standardowa aplikacja do obsługi kontaktów i Androida nie zapisuje daty utworzenia kontaktu, nie ma absolutnego sposobu sortowania kontaktów według daty dodania. Zauważysz, że niektóre kontakty są nie na miejscu, ponieważ numery identyfikacyjne czasami zmieniane przez system Android.
0

Aplikacja Ostatnie kontakty Black Swan Hunter robi dokładnie to, czego potrzebujesz. Jest bezpłatny i nie wymaga żadnych dodatkowych uprawnień. Uważam, że jest niezawodny i łatwy w użyciu.

Zauważ, że kiedy kontakty są scalane, czasami przechodzą na górę listy, jakby były nowo dodane; ma to związek z elementami wewnętrznymi Androida.


Przepraszamy, żądany adres URL nie został znaleziony na tym serwerze.
Jon
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.