Otwórz wiersz polecenia, aby uzyskać dostęp do folderów telefonu Android podłączonego przez USB


17

Jeśli podłączę telefon do komputera z systemem Windows 7 przez USB, pojawi się on w Eksploratorze o nazwie np. Nexus 5. Jak mogę otworzyć wiersz polecenia i zmienić katalog na to urządzenie. W przypadku dysków z literami mogę po prostu wpisać D: F: itp.

Odpowiedzi:


17

Aby przypisać literę dysku do urządzenia wymiennego, urządzenie to musi obsługiwać protokół UMS (USB Mass Storage). Niestety większość nowszych telefonów z Androidem, zwłaszcza bez wymiennej karty SD, nie obsługuje UMS. Zamiast tego obsługują protokoły MTP (Media Transfer Protocol) i PTP (Picture Transfer Protocol). Na takich urządzeniach nie można mapować pamięci jako dysku w systemie Windows.

Zobacz więcej szczegółów na temat tego pytania Superuser.com .

To powiedziawszy, na niektórych wybranych urządzeniach z Androidem Samsung i Sony można włączyć tryb UMS tylko dla pamięci zewnętrznej (karta SD). Zobacz tę aplikację .

Ponadto, jeśli Twoim celem jest po prostu kopiowanie plików na i z urządzenia z systemem Android za pomocą wiersza polecenia, ADB pozwoli ci to zrobić. To narzędzie jest częścią narzędzi zestawu SDK systemu Android . Będziesz potrzebował sterowników USB do zainstalowania telefonu z Androidem, debugowania USB aktywowanego w Ustawieniach programisty w telefonie i upoważnienia komputera do debugowania telefonu (za pomocą monitu na urządzeniu). Po tym będziesz mógł użyj poleceń adb pushi adb pullpoleceń do skopiowania plików i katalogów oraz różnych poleceń powłoki Linuxa za pomocą adb shell <command>(np. adb shell ls /sdcard/) do nawigacji po strukturze katalogów w telefonie.


1

Można to zrobić na kilka sposobów. Niestety nie jest to tak łatwe, jak powinno być. Postępuj zgodnie z instrukcjami tutaj: http://www.7tutorials.com/how-map-drives-windows-7

Jeśli masz już udział w Eksploratorze plików, na przykład po włożeniu urządzenia USB, kliknij prawym przyciskiem myszy udział, wybierz Mapuj dysk i wybierz literę dysku.


To dotyczy urządzeń sieciowych. Nie ma wzmianki o mapowaniu urządzeń USB.
użytkownik

Działa to w ten sam sposób - chyba że Microsoft stworzy inny sposób wykonywania zadań, aby zmylić ludzi. Ale dodałem trochę wyjaśnień.
Andrew Rump,

1

Możesz spróbować zainstalować serwer WebDAV na urządzeniu z Androidem, a następnie zamontować serwer WebDAV jako dysk w systemie Windows 7. Oto bezpłatny serwer WebDAV z Google Play (oczywiście w Google Play jest wiele innych serwerów WebDAV). I kroki, aby zamontować serwer WebDAV jako dysk w systemie Windows 7 .


Witamy entuzjastów Androida! Ponieważ jest to ta sama odpowiedź, którą udzieliłeś tutaj , ma on ten sam problem: Lepiej byłoby zawrzeć tutaj istotne części instrukcji i podać link w celach informacyjnych. W przeciwnym razie Twoja odpowiedź stanie się częściowo bezużyteczna na wypadek śmierci łącza. Aby uzyskać dalsze wskazówki, zobacz: Jak napisać dobrą odpowiedź . Wielkie dzięki!
Izzy

Znalazłem to o wiele łatwiejsze niż inne odpowiedzi tutaj (chociaż doceniam i głosuję użyteczne odpowiedzi). Jeśli korzystasz z Olive Web Dav, chcesz wkleić cały dostarczony adres URL do opcji „Mapuj dysk sieciowy”, tzn. http://192.168.1.136:8080/Działałem w mniej niż 5 minut, nawet po wypróbowaniu samego adresu IP i innych wariantów. Powodzenia wszystkim.
shellter
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.