Kontrola poziomu naładowania


11

Czy istnieje jakakolwiek aplikacja lub metoda kontrolowania poziomu ładowania i ograniczania go, na przykład, aby rozpocząć ładowanie na poziomie 20% i zatrzymać ładowanie na poziomie 80%?


2
dlaczego chcesz to zrobić?
RainyTaxi,

5
Baterie litowe lepiej wykorzystują cykl, jeśli nie wykorzystasz pełnego poziomu naładowania. Jeśli zwykle używasz 50%, to użycie 30-80% da ci więcej cykli niż 50-100%. Jeśli często korzystasz z telefonu podłączonego do sieci (np. Podczas programowania), zatrzymanie pełnego 100% ładowania ogólnie poprawi żywotność baterii. Długoterminowa żywotność pogarsza się wraz z poziomem naładowania i temperaturą, więc w pełni naładowane i używane, np. Ciepło jest najgorszym przypadkiem dla żywotności baterii.
Ifor

Słyszałem o bateriach litowych i słyszałem, że to „opowieść o starych żonach”. Zobacz android.stackexchange.com/questions/29073/… .
Gdalya

Licznik baterii z napisem „100%” niekoniecznie oznacza, co się wydaje. Sprawdź ten artykuł: phandroid.com/2010/12/25/… Wskaźnik sygnału w telefonie jest podobnie mylący, tylko gorzej. Prawdziwy odczyt dotyczy stanu telefonu>.
Roan

Odpowiedzi:


1

Możesz użyć Taskera, aby wygenerować sygnał dźwiękowy lub wysłać powiadomienie, gdy poziom naładowania baterii przekroczy granice bezpieczeństwa, abyś mógł podjąć działanie samodzielnie (tj. Odłączyć / podłączyć ładowarkę).

Przejdź do strony programisty , w której Podręcznik użytkownika Tasker może pomóc Ci ustawić to zadanie, biorąc pod uwagę stan twojego urządzenia.

Poniższy obraz pokazuje przykład konfigurowania Taskera w celu podjęcia działania w zależności od stanu baterii:

Tasker w akcji


1

Aplikacja: Nie , jak w przypadku aplikacji, która to robi, odpowiedź brzmi „nie”, ponieważ ładowanie telefonu z Androidem odbywa się przez jego sprzęt! Oprogramowanie nie ma nic wspólnego z faktycznym ładowaniem telefonu! (Dlatego telefon może ładować się nawet po wyłączeniu systemu operacyjnego)

Metoda: Nie , ponieważ ładowanie nie jest kontrolowane przez oprogramowanie twojego telefonu, oznacza to, że bardzo trudno będzie zatrzymać ładowanie telefonu (ponieważ nie ma modyfikacji oprogramowania, która mogłaby wymyślić, która pomogłaby ... mógłbym mylić się!)

Jednak , jak wskazał wcześniej Francisco Alvarado, możesz utworzyć profile Tasker, aby powiadamiać cię o niestandardowych poziomach opłat. Lub jeśli jesteś bardzo szalony w utrzymywaniu stanu baterii, możesz poprosić Tasker o monit przed automatycznym wyłączeniem (tylko sugestia).


1

Możesz to zrobić na stałe: 12 omów szeregowo sprawia, że ​​telefon jest rozpoznawany przez komputer, ale powoli się rozładowuje. wprowadź opis zdjęcia tutaj


0

Cóż, jednym ze sposobów na zrobienie tego byłoby urządzenie takie jak Raspberry Pi lub podobne (być może z zainstalowaną na nim Javą). Dzięki dodatkowi, np. Laika, może sterować urządzeniami, w tym przekaźnikami, które mogą włączać / wyłączać zasilanie ładowarki. Ponieważ komunikacja między Androidem a komputerem jest dostępna przez USB /programming/3803871/android-apps-communicating-with-a-device-plugged-in-the-usb-port, więc zgaduję, że aplikacja mogłaby porozmawiaj z urządzeniem owocowym, jeśli nie, może publikować we własnym serwisie internetowym. Aplikacja może wtedy powiedzieć urządzeniu, kiedy włączyć ładowarkę, a kiedy wyłączyć, zgodnie z ustawieniami aplikacji.

OK, trochę przesadzone i wymagałoby eksperymentów, ale myślę, że da się to zrobić.

Miejmy nadzieję, że Android Marshmallow (lub Maltesers, M & Ms lub cokolwiek to jest) będzie mieć wbudowane to w sprzęt, który może go obsługiwać.


Wygląda na to, że komunikacja USB RPi / Android jest dostępna, ponieważ zgłoszono, że możesz użyć tego: android.serverbox.ch/?p=262
Steve Waring
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.