Gdzie są zapisane ustawienia blokady karty SIM na telefonie z Androidem?


13

Po tym, jak bardziej zaangażowałem się w społeczność „rynku wtórnego”, mam pytanie, które od dawna mi się przydarzyło. Ponieważ rootowanie i flashowanie niestandardowej pamięci ROM na telefonie z Androidem nie daje odblokowania jednej karty SIM, oznacza to, że ustawienia blokady karty SIM muszą być zapisane gdzie indziej w pamięci telefonu.

Moja teoria głosi, że informacje o blokadzie karty SIM są przechowywane w paśmie podstawowym lub razem z nim. Czy to prawda? A jeśli tak, to czy są jakieś „oprogramowanie alternatywne” lub „rynek wtórny” oprogramowania wewnętrznego pasma podstawowego? I wreszcie, kto tworzy oprogramowanie pasma podstawowego - operatora lub producenta telefonu?


1
Wiesz, dlaczego to pytanie zostało odrzucone? To dziwne, że ta strona SE .. Zastanawiam się, czy uda jej się osiągnąć sukces w wersji beta z takim podejściem.
Miky Dinescu

Nie mam pojęcia dlaczego. Ktoś to lubił, a inny nie. Na stronie meta.SO toczy się wiele dyskusji na temat głosowania w dół, ale ostatecznie głosuje część systemu, więc nie bierz tego do siebie. Jeśli chcesz dowiedzieć się, dlaczego coś zostało odrzucone, nie wahaj się zapytać tak jak ty, chociaż nie wstrzymałbym oddechu na odpowiedź;) Jeśli chcesz omówić mocne / słabe strony tej witryny lub systemu SE powinien to zrobić na stronie meta, do której należą takie dyskusje.
Matt

Podejrzewam, że to dlatego, że kwestia ta będzie również zastosowanie do iPhone .. np Android nie jest w żaden sposób specyficzny
Jeff Atwood

1
Ale @Jeff, czy tytuł (i wzmianka o „telefonie z Androidem” w pytaniu) nie sugeruje, że jestem zainteresowany urządzeniami z Androidem? Oczywiście może jest to wspólne dla wszystkich telefonów, ale myślałem, że konfiguracja blokady karty SIM była czymś przechowywanym w oprogramowaniu telefonu, a zatem jest związana z Androidem. Oczywiście odpowiedź @ Matta dowodzi, że się mylę.
Miky Dinescu

Odpowiedzi:


7

Blokada karty SIM znajduje się w osobnym układzie ROM, który nie jest częścią zwykłej pamięci telefonu, AFAIK. To zależy od producenta / urządzenia. Zdecydowanie nie ma to nic wspólnego z pasmem podstawowym (i z pewnością możesz sflashować inne pasma podstawowe).


1
Tak więc mój kapelusz spotyka się z osobami, które nie są specyficzne dla Androida, ale myślę, że jest ontopiczny, ponieważ przeciętny użytkownik Androida może się nad tym zastanawiać.
Mateusz

Czy jest jakiś sposób na wyświetlenie tego ustawienia? Jak zainstalować kartę SIM innego operatora, jak ustalić, czy telefon z Androidem jest zablokowany na karcie SIM?
Derek Mahar,

Zwykle istnieje kod, który można wprowadzić do dialera, ale jest on specyficzny dla producenta / operatora / słuchawki.
Mateusz

2

Widziałem profesjonalistę w Chinach odblokowującego telefony HTC za pomocą JTAG. Efektem ubocznym odblokowania było S-ON.

Blokada karty SIM jest przechowywana w radiu NVRAM, nie można jej zmienić, ale odblokowali ją, flashując łatkę HBOOT za pomocą S-ON i która zgłosi inny status blokady karty SIM (mój odblokowany telefon wciąż mówi SIMLOCKw trybie szybkiego uruchamiania - kolejny dowód na to, że oznacza to, że tryb fastboot zawiera teraz chiński adres URL)


1
Następnie twój chiński odblokowanie sflashował hboota, który ignoruje bit bezpieczeństwa.
Broam,

Tak chciałem powiedzieć :)
Magnetic_dud,

Czy HBOOT jest specyficzny dla telefonów HTC? Jak mogę zignorować blokadę karty SIM w przypadku Moto E4 (który był na Sprint), który nawet nie prosi o kod odblokowania karty SIM?
user3236841
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.