Czy mój telefon mnie słucha?


11

Niedawno otrzymałem Nexusa 5, który reklamuje bardzo ścisłą integrację z Google Now. W ten weekend odwiedzałem moich rodziców. Rozmawialiśmy o lokalnej restauracji, do której poszli ostatniej nocy. Właśnie przełączyłem się do Google Now i ma kartę dotyczącą tej restauracji i tylko tej restauracji. (jesteśmy w dużym mieście, jest wiele restauracji i nie jest to wcale najbliższe. Nigdy wcześniej tam nie byłem). Czy to szalony zbieg okoliczności, czy Google Now mnie słucha?

Nic nie wspominaliśmy o restauracji w e-mailach lub SMS-ach, tylko rozmowa twarzą w twarz tego popołudnia, kiedy miałem telefon poza domem (ale nie słuchałem wyraźnie).


1
Cieszymy się, że Ty również wierzysz, że rozpoznawanie mowy może być wykorzystane w celu dotarcia do klientów!
smonff,

2
Fredley, nie sądzę, że jesteś szalony. Myślę, że mój Android też mnie słucha. W moich aktualnościach pojawiły się dwa artykuły, które były związane z rozmowami z przyjaciółmi lub rodziną w ostatnim tygodniu. I to były zupełnie dziwne tematy, takie jak gotowanie „sous vide” i kraby króla Norwegii. I nigdy nie szukałem tego ani nie miałem o tym e-maili. To mnie

1
Właśnie mi się przydarzyło z tekstem piosenki Folk „Do your hang hang low”. Jestem 99% pewien, że nikt z mojego kręgu, znajomych z Facebooka ani czegoś takiego nie szukał tego ostatnio. To jest straszne.
gillespieza

Odpowiedzi:


12

Możliwe, że być może twoi rodzice (lub twoi znajomi) szukali go lub dali +1, albo zameldowali się w nim, i są w Twoich kręgach! Google regularnie wyświetla sugestie na podstawie tego, co lubią osoby w Twoich kręgach.

Spójrz na http://www.google.com/policies/terms/changes/

Informacje zwrotne od znajomych mogą zaoszczędzić czas i poprawić wyniki dla Ciebie i Twoich znajomych we wszystkich usługach Google, w tym w wyszukiwarce, Mapach, Play i reklamach. Na przykład Twoi znajomi mogą zobaczyć, że oceniłeś album 4 gwiazdki na stronie zespołu Google Play. +1 od Twojej ulubionej lokalnej piekarni może znajdować się w reklamie prowadzonej przez Google. Nazywamy te rekomendacje wspólnymi rekomendacjami i możesz dowiedzieć się więcej o nich tutaj.

Mam nadzieję, że pomogłem!


Tak. Czas zastanowić się, które usługi naprawdę chcemy od „Big G”, a które w zbyt dużym stopniu naruszają naszą prywatność. Tak miły i użyteczny, jak może się wydawać Google Now , nie jest prezentem altruistycznym. Google rozpoczyna śledzenie wizyt w sklepie detalicznym na Androidzie i iOS i nie jestem pewien, jak daleko to zajdzie. Widziałem, jak to nadchodzi (stąd nigdy nie korzystałem z G + i GNow), wciąż byłem zszokowany ...
Izzy

Uważam, że ich algorytmy są bardzo dobre w analizowaniu, z kim najczęściej wchodzisz i jak ostatnio. Ja i dziewczyna po raz pierwszy pisaliśmy SMS-y po spotkaniu na ulicy i nigdy więcej się nie spotkaliśmy. Następnym razem, gdy poszedłem na facebook, polecono jej jako kogoś, kogo znam. Zakładam, że używa aplikacji na Facebooku, która ma dostęp do tego, z kim się kontaktuje i dzięki temu mogła nas połączyć. Ten rodzaj zezwolenia można łatwo rozszerzyć na reklamę opartą na tym, co znajomi oglądali w Internecie, a także na danych geolokalizacyjnych, jeśli ostatnio odwiedzili restaurację.
iyrin

1

W tej chwili jest to mało prawdopodobne. Jeśli telefon słucha i stale analizuje otaczające głosy, bardzo szybko rozładuje baterię. Podczas tego procesu można również wykryć aktywność aplikacji, połączenie danych itp. Rzeczywiście @gunner ma wiarygodne wytłumaczenie.

Niemniej jednak jest prawdopodobne, że w pewnym momencie telefony będą mogły analizować rozmowy telefoniczne w taki sam sposób, jak Gmail analizuje tekst wiadomości e-mail i sugeruje spersonalizowane reklamy na podstawie tych rozmów.


Ograniczenie techniczne nie jest już tak naprawdę prawdą. Zobacz developer.android.com/training/sync-adapters/index.html i wolfsonmicro.com/media_centre/item/…
Hans
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.