Strona w górę i strona w dół na stronach internetowych i gdzie indziej


10

Nie mogę znaleźć użytecznego sposobu przewijania strona po stronie. Używam Androida 4.1 (Android z Google). Mam dostęp do roota w razie potrzeby. Chcę tego szczególnie w domyślnej przeglądarce, ale rozwiązanie, które działa we wszystkich aplikacjach, byłoby lepsze.

Znalazłem trzy sposoby przewijania w dół o jedną stronę.

 • Umieść palec na dole strony, przeciągnij go do góry w linii pionowej, podnieś palec. Jest to niezdarne, ponieważ wymaga długiego gestu palcem.
 • Trzepotanie w górę. Jest to nieporadne, ponieważ wymaga dokładnego przesunięcia o dokładną wartość, w przeciwnym razie tekst przewinie się o więcej lub mniej niż jedną stronę. Po prostu nie potrafię zarządzać tak dużą precyzją.
 • Wystarczająco silny ruch przesuwający się, a następnie opuść palec, gdy tekst osiągnie punkt, w którym chcę, żeby był. Wymaga to większej siły palca niż chciałbym i dużej koncentracji wzrokowej; moja koordynacja oko-palec nie jest na tyle bliska, by odnieść sukces z dość dużym prawdopodobieństwem.

Biorąc pod uwagę, jak częste jest zadanie „przewracania strony”, musi istnieć lepszy sposób, za którym tęsknię. Co to jest?


Coś, co „działa we wszystkich aplikacjach” prawie na pewno będzie niemożliwe. W przeciwieństwie do aplikacji desktopowych, które zazwyczaj wykorzystać standardowe ramy UI, który może obsługiwać zdarzenia HID PageUp / dół, Android aplikacje mogą być rozwijane z niestandardowych konfiguracji UI, a ja nawet nie myśleć, że nie jest PageUp / w dół w przypadku Androida (I zdecydowanie może się mylić). Jest to jednak bardzo interesujące pytanie. Założę się, że istnieją pewne przeglądarki lub dodatki do przeglądarki, które mogą zapewnić tę funkcję, i chciałbym również wiedzieć, czy Chrome lub standardowa przeglądarka może to zrobić.
dotVezz

1
Właściwie, cofam mój komentarz „prawie na pewno będzie niemożliwy”. Jeśli możesz sfałszować zdarzenie dotykowe, które przesuwa się od dołu do góry, działałoby to w prawie każdej aplikacji.
dotVezz

Chcesz przewijać stronę od góry do dołu (i odwrotnie) w jednym pionowym przewijaniu / przesunięciu?
Lucky

@ Szczęście Nie, nie od góry do dołu. Jeden ekran na raz. Podobnie jak klawisze PageUp / PageDown na komputerze typu PC. Przeciągnięcie nie jest wygodnym interfejsem użytkownika, idealnie byłoby to, co robią klawisze zwiększania / zmniejszania głośności w przeglądarce tekstu, takiej jak przeglądarka internetowa.
Gilles „SO- przestań być zły”,

@Firelord Jestem obecnie na Cyanogenmod 10 oparty na Androidzie 4.3. Proszę udzielić odpowiedzi, wydaje się, że właśnie tego chcę!
Gilles „SO- przestań być zły”,

Odpowiedzi:


4

Aby osiągnąć swój cel, możesz użyć funkcji nawigacji PIE w LMT Launcher. LMT nie zastąpi obecnego programu uruchamiającego, co oznacza, że ​​możesz mieć pewność, że ekran główny pozostanie nietknięty.

Chodźmy do biznesu. Oto wątek XDA na temat LMT Launcher. Jest to darmowa aplikacja i musi zostać sideloaded do systemu (niedostępna w Play Store). Upewnij się, że nieznane źródła są włączone, zanim spróbujesz zainstalować pakiet APK.

Można go aktywować wzdłuż krawędzi ekranu (wolę u dołu) w następujący sposób:

(Kliknij obraz, aby powiększyć; Źródło: Droid Life)

IMG:

Ta nawigacja nazywa się SROKA, a każda niebieska sekcja nazywana jest plackiem.

Jak to pomaga?

Możesz skonfigurować ciasto do wykonywania skryptu. Skrypt byłby niczym więcej niż:

su; input touchscreen swipe X1 Y1 X2 Y2

gdzie współrzędne X1, Y1 i X2, Y2 można uzyskać z mojej odpowiedzi tutaj (patrz krok 1 lub krok 2 w Instrukcji dla Taskera i Xposed Additions tam).

Możesz również skonfigurować ciasto do wykonania KeyEvent. Kod dostępu dla Page Up i Page Down to odpowiednio 92 i 93. Zobacz więcej kodów tutaj .

Instrukcje użytkowania

 1. Uruchom program uruchamiający LMT i aktywuj go.
 2. Idź do Pie → Pie Item 1 → Script i wprowadź:

  su; input touchscreen swipe X1 Y1 X2 Y2
  

  Zamień współrzędne na te, które stworzyłeś jako idealne do symulacji przewijania w dół .

 3. Skonfiguruj kolejne ciasto w sposób opisany powyżej, ale zamień współrzędne, X2 Y2 X1 Y1aby symulować przewijanie w górę .
 4. Zamiast skryptu możesz wybrać opcję Klucz i wprowadzić kod klucza, który chcesz wykonać.
 5. W zakładce Ustawienia możesz skonfigurować ustawienia systemu nawigacji, takie jak miejsce, w którym pasek ma się wyświetlać, rozmiar wewnętrznego / zewnętrznego promienia SROKI, kolor i tak dalej.

(Kliknij obraz, aby powiększyć)

IMG: IMG: IMG: IMG:


Z powodzeniem przetestowałem moje rozwiązanie na CM12. Oto krótki zgrany film (~ 6 MB) pokazujący odpowiedź w akcji.


To imponująca odpowiedź. Czy można to wykorzystać, aby strona w dół działała poprawnie android.stackexchange.com/questions/168500/... Nie jestem pewien.
William

Przepraszam Liam, ale nie mam do dyspozycji kabla OTG ani klawiatury Bluetooth do uruchomienia testów. Czy wypróbowałeś już moje inne rozwiązania dostępne na tej samej stronie?
Firelord

Wyślę Ci klawiaturę Bluetooth, jeśli uważasz, że możesz to uruchomić. Leżę co najmniej jeden dodatkowy. Możesz także przejść do sklepu Apple Store i ponownie skonfigurować jedną z ich klawiatur Bluetooth, aby tymczasowo współpracować z telefonem.
William

Przepraszam @William, ponieważ brakuje mi czasu na zrobienie czegoś znaczącego lub przydatnego w przypadku jakiegokolwiek problemu związanego z Androidem. Myślę jednak, że mogę ofiarować swoją hojność poprzez nagrodę. Proszę o przesłanie mi noty z nagrodami i wszystkich szczegółów, które chcielibyście znaleźć w odpowiedzi, a ja zaoferuję nagrodę w wysokości +150, jeśli nie mam nic przeciwko.
Firelord

4

Aby cel został osiągnięty dokładnie, musimy zainstalować Xposed Additions Pro i Tasker , przy czym ten pierwszy wymaga dostępu do katalogu głównego i zainstalowanego Xposed Framework (stabilna wersja).

Po zainstalowaniu dodatków Xposed zostaniesz poproszony o aktywację jego modułu w Xposed Framework. Aktywuj to.

Będziemy wykorzystywać zdolność Xposed Dodawanie do przechwytywania naciśnięcia klawisza i zapewni warunek i akcję do wykonania dla tego naciśnięcia klawisza. Użyjemy Taskera, aby obejść ograniczony zestaw opcji Xposed Addition.

Uwaga : wszystkie sekcje przetestowane na Androidzie 4.4.2 i 5.0.2.

Instrukcje dotyczące dodatków Xposed

 1. Uruchom dodatki Xposed → dotknij Przyciski
 2. Tap Dodaj nowy klucz
 3. Naciśnij przycisk urządzenia, aby być używany jako klawiatura jest  ↑   kluczem
 4. Wybrałem Volume Up / + przycisk
 5. Stuknij pozycję wybranego wcześniej przycisku
 6. Stuknij Dodaj nowy warunek
 7. Stuknij Załaduj listę aplikacji
 8. Wybierz aplikację, w której chcesz zwiększyć głośność , aby symulować  ↑   klawisz klawiatury
 9. Stuknij pozycję poprzednio wybranej aplikacji
 10. Zaznacz pole, aby aktywować Kliknij
 11. Kliknij Kliknij
 12. Wybierz DPad Up aka Directional Pad Up - to KeyEvent

(Kliknij obraz, aby powiększyć; najedź, aby poznać szczegóły)

(Kolejność zdjęć: Śledź obrazy od lewej do prawej w każdym rzędzie)

IMG: IMG: IMG: IMG: IMG: IMG: IMG: IMG: IMG: IMG: IMG: IMG:

 1. Teraz utwórz akcję dla przycisku zmniejszania głośności / - w wyżej wymieniony sposób, ale w ostatnim kroku wybierz DPad w dół .

  IMG: IMG:

Jest to czas uruchomić aplikację, którą wybrany we wspomnianych kroków i spróbuj naciskając głośności w górę i ściszanie przycisków. Będą działać jako klawisze  ↑    ↓  kierunkowe klawiatury.

Zwróć uwagę, że w przeciwieństwie do fizycznej klawiatury, w której przytrzymanie klawisza kierunkowego system będzie kontynuował przewijanie w górę / w dół, nie jest to zachowanie, które można zaobserwować, naciskając długo (wcześniej wybrane) przyciski urządzenia.

Ponadto zamiast wybierać DPad Up i DPad Down , wybierz Page Up i Page Down, aby symulować klawiaturę Pg Upi Pg Dnklawisz lub przypisać je do innej akcji wymienionej w kroku 10 .

I nie zawracaj sobie głowy poziomem głośności dzwonka lub głośnika, ponieważ można nimi zarządzać, naciskając długo te przyciski zwiększania i zmniejszania głośności . To zachowanie obowiązuje, gdy uruchomiona zostanie wybrana powyżej aplikacja.


Z powodzeniem przetestowałem wyżej wymienione rozwiązanie w Chrome, Firefox i niektórych edytorach tekstu. Na razie w porządku!


Nie! To rozwiązanie nie jest dobre dla wszystkich aplikacji. Chcemy objąć wszystkie aplikacje, więc po co ograniczać się tylko do przeglądarek internetowych i edytorów tekstu.

Niestety istnieją aplikacje, w których wspomniane rozwiązanie nie działa. Wydaje się, że KeyEventy nie mają wpływu na aplikacje takie jak Foxit MobilePDF , WPS Office , BetterbatteryStats i inne na wolności.

Skupmy się teraz na nowym rozwiązaniu. Android umożliwia wysyłanie przeciągnięć za pomocą inputpolecenia; Dodatki Xposed pozwalają na użycie niestandardowego skrótu jako akcji; Tasker może utworzyć niestandardowy skrót do użycia input swipe.

Instrukcje dla Taskera i Xposed Additions

 1. Najpierw potrzebujemy współrzędnych początku i końca przeciągnięcia (X i Y), aby użyć ich w inputpoleceniu. Możemy to nagrać za pomocą polecenia Getevent .

  1. Skonfiguruj na komputerze, podłącz urządzenie do komputera, włącz debugowanie USB w urządzeniu, uruchom powłokę na komputerze i wprowadź:

   adb shell su -c 'getevent -l'
   

   Wyświetli niektóre wiersze, a następnie będzie czekać w nieskończoność na dane wyjściowe.

  2. Nadszedł czas, aby zdecydować o długości przeciągnięcia jako alternatywy dla DPad Up / Page Up .

   Np. Długość strzałki mierząca przesunięcie na dwóch obrazach jest alternatywą dla przewijanej długości odpowiednio DPad Up / Down i Page Up / Down .

   IMG:              IMG:

   Gdy przeciągniesz palcem po ekranie, powłoka na PC wyświetli dane wyjściowe takie jak:

   /dev/input/event0: EV_ABS    ABS_MT_TRACKING_ID  0000044c      
   /dev/input/event0: EV_KEY    BTN_TOUCH      DOWN        
   /dev/input/event0: EV_KEY    BTN_TOOL_FINGER   DOWN        
   /dev/input/event0: EV_ABS    ABS_MT_POSITION_X  00000300      
   /dev/input/event0: EV_ABS    ABS_MT_POSITION_Y  000006de      
   /dev/input/event0: EV_ABS    ABS_MT_PRESSURE   000000c0      
   /dev/input/event0: EV_ABS    ABS_MT_TOUCH_MINOR  00000004      
   /dev/input/event0: EV_SYN    SYN_REPORT      00000000      
   /dev/input/event0: EV_SYN    SYN_REPORT      00000000
   
   ...
   
   /dev/input/event0: EV_ABS    ABS_MT_POSITION_X  000002fb      
   /dev/input/event0: EV_ABS    ABS_MT_POSITION_Y  000004e3      
   /dev/input/event0: EV_ABS    ABS_MT_PRESSURE   000000cc      
   /dev/input/event0: EV_SYN    SYN_REPORT      00000000      
   /dev/input/event0: EV_ABS    ABS_MT_PRESSURE   000000c8
   

   Po wykonaniu przeciągnięcia w górę o określonej długości naciśnij Ctrl+ Cna PC, aby zatrzymać polecenie.

   W wyjściu zanotuj pierwsze wpisy ABS_MT_POSITION_X ( 00000300) i ABS_MT_POSITION_Y ( 000006de) oraz ostatnie wpisy ABS_MT_POSITION_X ( 000002fb) i ABS_MT_POSITION_Y ( 000004e3). Są to współrzędne początkowe (X1, Y1) i końcowe (X2, Y2) w formie szesnastkowej. Konwertuj je na dziesiętne (wypróbuj tutaj konwerter ).

  3. W powłoce, jeśli wpiszesz:

   adb shell input touchscreen swipe X1 Y1 X2 Y2
   

   (zamień X1, Y1 i X2, Y2 na teraz przekonwertowane współrzędne dziesiętne) można zauważyć przesunięcie w górę urządzenia skutecznie symulujące przewijanie w dół. Manipuluj tymi współrzędnymi, aż uzyskasz idealne przewijanie w dół.

 2. Jako alternatywę korzystania z Getevent możesz wypróbować bardziej przyjazne podejście.

  1. Włącz lokalizację wskaźnika w obszarze Opcje programisty . Po włączeniu pasek stanu urządzenia zostanie pokryty paskiem pokazującym niektóre współrzędne, które zmieniłyby się wraz z ruchem dotknięcia / przesunięcia palcem po ekranie.

  2. Czas nagrać długość machnięcia. Dotknij i przytrzymaj palec na ekranie oraz notatkę X:i Y:pokazane u góry. Zacznij przesuwać palec w górę na żądaną długość; przystanek ale nie zwolnić palec i zanotować odpowiedni X:i Y:współrzędnych.

   Są to współrzędne X1, Y1 i X2, Y2 dla machnięcia w górę. Są one w postaci dziesiętnej, więc można ich używać bezpośrednio w inputpoleceniu.

   Możesz teraz wyłączyć lokalizacje wskaźnika .

Instrukcje specyficzne dla Tasker

Teraz utworzymy skrót do symulacji przeciągnięcia, które ręcznie wykonaliśmy w ostatnim poleceniu, w celu zautomatyzowania go.

 1. Uruchom Tasker i włącz go. Jeśli ikona nad zakładką Profile świeci, oznacza to, że jest już aktywna. Zauważ, że wszystko w Tasker jest zapisywane przez naciśnięcie przycisku Wstecz, co również zmieni aktywne okno.
 2. Utwórz zadanie w obszarze Zadania za pomocą +(na dole) → nazwij je (powiedz Scroll Down).
 3. Utwórz w nim akcję poprzez +Kod → Uruchom Shell i wprowadź następujące dane:

  • Polecenie :input touchscreen swipe X1 Y1 X2 Y2

   Zamień X1, X2 i Y1, Y2 na współrzędne, które zanotowałeś wcześniej. Np input touchscreen swipe 768 1758 763 1251.

  • Zaznacz Użyj roota

  • Zapisz błędy w : %sd_err- ten krok jest opcjonalny.
 4. Utwórz nowe zadanie o nazwie Scroll Upi utwórz w nim akcję, wykonując krok 3 . W przypadku symulacji przesuwania w dół po prostu zamień współrzędne, tak by się stało input swipe X2 Y2 X1 Y1, i opcjonalnie użyj %su_errdo przechowywania błędów, jeśli wystąpią!

Instrukcje używania skrótów zadań w Xposed Additions

To jest ostatnia faza rozwiązania, która wykorzysta te niestandardowe skróty w Xposed Additions.

 1. Postępuj zgodnie z krokami 1-11 w pierwszej części dotyczącej używania dodatków Xposed
 2. Wybierz Skrót zamiast DPad Up lub Page Up
 3. Wybierz Skrót do zadania → Przewiń w górę
 4. Wybierz ikonę kwadratowych pól 3 x 3 u dołu
 5. Wybierz ikonę i wróć do Xposed Additions.
 6. Powtórz powyższe kroki 1-5 dla Ciszej i wybierz Przewiń w dół . Masz już pomysł, co robić za każdym razem .

IMG: IMG: IMG: IMG: IMG:


Skompilowałem wideo pokazujące całą odpowiedź w akcji. Oto jest . Uważaj na jakość, ponieważ jest mocno zgrana ze 100 MB do 7,1 MB.

Twoje zdrowie!


To wygląda naprawdę dobrze. Niestety Xposed Additions Pro i Tasker są oprogramowaniem płatnym i nie skonfigurowałem żadnej metody płatności na moim koncie Google, a obecnie nie zamierzam tego robić. Dodatki XPosed (wersja darmowa) nie pozwalają na ustawianie efektów przycisków na aplikację.
Gilles „SO- przestań być zły”

2

Stare, ale dobre pytanie. Odpowiadając sobie, wymyśliłem do tego sam MacroDroid . Przynajmniej teraz zwiększanie / zmniejszanie głośności przewija jedną stronę w Chrome. Metodę można zastosować albo do innego programu, albo do innych opcji w MacroDroid, na przykład przycisków na ekranie:

 • Wyzwalacz: Zwiększanie / zmniejszanie głośności, może wymagać przyznania uprawnień dostępu MacroDroid.
 • Działanie: Gest [300 ms, 500, 1850-> 500,340]. Moje urządzenie ma wysokość 1980 pikseli, więc te wartości należy dostosować do urządzenia / aplikacji.
 • Ograniczenie: zastosowanie Chrome na pierwszym planie. Do tego makra często można również użyć innych aplikacji, ale inny układ ekranu może uniemożliwić prawidłowe działanie. Na przykład Quora ma pasek narzędzi u dołu strony, więc prawdopodobnie będę musiał utworzyć dla niego osobne makro.

1

Klawiatura hakera ma klawisze Page Up / Down, które domyślnie obsługują przeglądarkę i Chrome. Możesz nawet sprawić, by pojawił się poza kontekstem wejściowym dzięki opcji „Użyj stałego powiadomienia”. To niewiele pomaga, ponieważ ciągłe otwieranie klawiatury jest nieco absurdalne, ale dowodzi, że może istnieć aplikacja do globalnej zmiany strony w górę / w dół.

PS. Przeglądarka Dolphin ma również opcję mapowania głośności w górę / w dół, aby przewijać strony i właśnie tego próbuję teraz użyć.


Mapowanie klawiszy głośności w przeglądarce Dolphin Browser dotyczy wersji 10.x per dolphinbrowser.desk.com/customer/en/portal/articles /... i wspomniana wersja nie jest już dostępna. Puchatek.
K7AAY

1

Nie jest dostępny w podstawowej przeglądarce Androida ani nawet w Chrome. Ale UC Browser zapewnia taką funkcję przewijania dokładnie jednej strony na raz. Możesz użyć „przycisków przewijania” lub „dotknij, aby przewinąć” lub funkcji „klawiszy głośności”, instalując przeglądarkę UC dla systemu Android. Na stronie Ustawienia przeglądarki UC możesz skonfigurować styl przewijania, który przypomina te same Page Upi Page Downkluczowe czynności, co my na klawiaturach pulpitu.

Przyciski przewijania: Wirtualne przyciski strzałek Page Up i Page Down są dodawane po prawej stronie strony.

Stuknij, aby przewinąć: Możesz stuknąć w górnej połowie ekranu lub w dolnej połowie ekranu, aby dokładnie przewinąć jedną stronę ekranu na raz.

Klawisze głośności: Możesz także używać klawiszy głośności, aby przewijać stronę ekranową jeden po drugim. Naciśnięcie przycisku zmniejszania głośności przewija stronę raz w dół, a naciśnięcie przycisku zwiększania głośności przewija stronę raz w górę.

Aby włączyć tę funkcję,

 • Zainstaluj przeglądarkę UC - Surfuj szybko ze Sklepu Play
 • Idź do Ustawienia> Ustawienia przeglądania> Opcje przewijania
 • Wybierz opcję „Przyciski przewijania” lub „Dotknij, aby przewinąć” lub „Przyciski głośności”> Naciśnij przycisk OK
 • Teraz otwórz dowolną przewijalną stronę internetową i wykonaj żądaną akcję w oparciu o ustawienia przewijania. Na przykład:
  1. Jeśli włączyłeś opcję „Dotknij, aby przewinąć”, a następnie kliknij w dolnej połowie ekranu, aby przewinąć w dół o jedną stronę ekranu (podobnie jak klawisz Page Down).
  2. Podobnie możesz przewinąć do góry, stukając raz w górnej połowie ekranu na dowolnej przewijanej stronie internetowej.

UCBrowser_Scroll_Settings_options

Zrzut ekranu - Ustawienia przewijania UCBrowser (kliknij, aby powiększyć obraz)

Uwaga: Możesz również włączyć wszystkie trzy opcje jednocześnie. Ale zalecam korzystanie z opcji „Przyciski przewijania”, ponieważ jest łatwy w użyciu i działa dobrze na wszystkich stronach. W Tap, aby przewinąć, kliknięcie linku otworzy łącza i nie przewinie strony w górę / w dół. Stuknij obszar, w którym nie ma dostępnych łączy.


1

Potrzebę użycia modułu Xposed można usunąć z mojej odpowiedzi tutaj . Możemy użyć Taskera i bardzo przydatnej wtyczki o nazwie AutoInput do symulacji strony w górę / w dół za pomocą klawiszy głośności.

Instrukcje

 1. Zainstaluj obie aplikacje.
 2. Przejdź do Ustawienia → Dostępność i włącz Usługi zarówno dla Tasker, jak i AutoInput .
 3. Uruchom Tasker. W obszarze Zadania utwórz zadanie o nazwie Przewiń w górę .
 4. Utwórz następujące akcje w tym zadaniu ( Aimplikuje akcję):

  • A1:

   • Wtyczka → AutoInput → Tryby → Konfiguracja → Wyłączanie klawiszy → Włącz → Klawisze → przewiń, aby wybrać Zwiększenie głośności

   • Limit czasu : brak

   Wyciszamy klawisz głośności, aby po kliknięciu tego klawisza nie wyświetlało się okno dialogowe głośności dzwonka systemowego z suwakiem.

  • A2:

   • Kod → Uruchom powłokę :

   • Polecenie : input touchscreen swipe X2 Y2 X1 Y1lubinput keyevent 92

    Jeśli wybierzesz poprzednie polecenie, użyj mojej odpowiedzi, aby uzyskać współrzędne.

   • Zaznacz Użyj roota
 5. Utwórz kolejne zadanie o nazwie Przewiń w dół .
 6. Utwórz następujące akcje w tym zadaniu:

  • A1:

   • Wtyczka → AutoInput → Tryby → Konfiguracja → Wyłączanie klawiszy → Włącz → Klawisze → przewiń, aby wybrać Zmniejszenie głośności

   • Limit czasu : brak

  • A2:

   • Kod → Uruchom powłokę :

   • Polecenie : input touchscreen swipe X1 Y1 X2 Y2lubinput keyevent 93

   • Zaznacz Użyj roota
 7. Na karcie Profile utwórz dwa profile o nazwie Klawisz Autoinput w górę i Klawisz Autoinput w dół .
 8. Połącz zadania Przewiń w górę za pomocą przycisku Autoinput w górę i Przewiń w dół w profilu Autoinput w dół .
 9. Utwórz trzecie zadanie o nazwie Uruchom profile i utwórz w nim następujące akcje:

  • A1:

   • Tasker → Status profilu → wybierz za pomocą ikony obiektywu Klawisz Autoinput Up
   • Ustaw : Wł
  • A2:

   • Tasker → Status profilu → wybierz za pomocą ikony obiektywu Przycisk automatycznego wprowadzania danych w dół
   • Ustaw : Wł
 10. Utwórz ostatnie zadanie o nazwie Kill Profile i utwórz identyczne akcje z kroku 10. Zmień Ustaw od Onz Offw obu akcjach dla tego kroku. Potrzebujemy tego zadania, aby niestandardowe akcje przeznaczone dla klawiszy głośności nie wpływały na inne aplikacje, w których klawisze powinny działać normalnie.

 11. Utwórz profil na podstawie kontekstu aplikacji i wybierz aplikację, na przykład Chrome.
 12. Link Profile uruchamiania zadań w profilu Chrome.
 13. Połącz profile Kill jako zadanie wyjścia w profilu Chrome.

Możesz teraz uruchomić Chrome. Użyj przycisku Zwiększania / zmniejszania głośności, aby przekonać się, że nie zmieniłyby głośności dzwonka, ale przewijałyby w górę / w dół stronę otwartą w Chrome. Przełącz się na inną aplikację niewybraną w powyższych krokach lub zamknij Chrome, a te klucze sprzętowe będą działać normalnie.


Uwaga: nie jest gładka jak masło, jak moja powiązana odpowiedź, ale nie jest też powolna. Jeśli nie podoba ci się platforma lub moduły Xposed, ta odpowiedź na pewno by ci pomogła.

Jesteśmy gotowi do wyjścia!


1

Nikt nie wychował fizycznej klawiatury. Po to aby.

Jeśli masz dostęp do konta root, Tasker może wykonywać naciśnięcia przycisków nawet bez automatycznego wprowadzania danych. To nadal dotyczy Androida 4.4.4. Mógłbym to zrobić, aby wysłać przycisk przewijania w dół, ale ma osobliwe wyzwalacze, takie jak głośność zestawu słuchawkowego lub przyciski multimediów.

Aplikacja Button Saviour (root) jest obiecująca, ale nie mam zrootowanego urządzenia. Nigdzie z tym nie poszedłem, ponieważ wydaje się, że nie wysyła naciśnięć klawiszy do aktywnej aplikacji.

Rozwiązanie Firelord z 25 sierpnia jest lepsze.


Nie przywołałem fizycznej klawiatury, ponieważ nie uważam, aby nosić ją w kieszeni jako realną opcję. Co to jest „Tasker”?
Gilles „SO- przestań być zły”,

Tasker to aplikacja do automatyzacji Androida. Posiada wszelkiego rodzaju wyzwalacze, których możesz użyć do tego, i ma funkcję, która może wysłać sekwencję naciśnięć klawiszy, jeśli masz root. Myślę, że powinieneś zacząć od wybawiciela przycisków (jeszcze nie mogę, bo nie mam roota) przepraszam, zdaję sobie sprawę, że to dwuletnie pytanie i być może znasz odpowiedź, ale jeszcze jej nie znalazłem. To denerwujące, że nie można zrobić czegoś tak podstawowego.
Mark Ifi,

Niesprawiedliwe! Wszystkie moje rozwiązania są tutaj dobre. :)
Firelord

Próbowałem zewnętrznej klawiatury i nie działają przyciski strony w dół
William

1

Uwaga historyczna: ta odpowiedź już nie działa, ponieważ Firefox zmienił interfejs API dodatku na interfejs API WebExtension w listopadzie 2017 r. Dodatek nie jest zgodny z nowoczesnymi wersjami przeglądarki Firefox (≥57) i został porzucony.

W końcu przestawiłem się na Firefoksa jako moją główną przeglądarkę internetową na Androida. Moje obecne częściowe rozwiązanie do przewijania stron to rozszerzenie Firefox PageDown PageUp Buttons .

Naciśnięcie biało-szarego przycisku po lewej stronie ze strzałką skierowaną w górę przewija w górę o jedną stronę. Naciśnięcie biało-szarego przycisku po prawej stronie ze strzałką skierowaną w dół przewija w dół o jedną stronę.

zrzut ekranu przeglądarki Firefox z PageDown PageUp Buttons


„Ten dodatek został usunięty przez autora”.
larry909

@ larry909 Rzeczywiście, ofiara WebExtension. Nadal szukam zamiennika.
Gilles „SO- przestań być zły”

informuj nas tutaj, jeśli coś znajdziesz
larry909

0

Przeglądarka UC ma dwa rodzaje przewijania. Możesz go skonfigurować, aby przewinął w górę, jeśli klikniesz niepowiązany fragment w górnej połowie ekranu lub odwrotnie, aby przewinąć w dół. Możesz także wybrać wyświetlanie dwóch przycisków strzałek (które można przeciągać po ekranie, aby można je było ustawić zgodnie z własnymi upodobaniami), aby przewijać je za pomocą dotknięcia.

Możesz go pobrać tutaj: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.UCMobile.intl

Uwaga: kiedy to piszę, UC Browser HD (specjalnie dla tabletów) NIE ma takiej możliwości.


0

Tasker umożliwia tworzenie scen . Możemy używać scen do tworzenia wirtualnych przycisków na ekranie, które mogą działać jako klawisze nawigacyjne do przewijania w górę / w dół / w lewo / w prawo na ekranie.

Ta odpowiedź dobrze wykorzysta wszystkie moje wcześniejsze odpowiedzi napisane na tej stronie. Oczywistym jest, że potrzebny byłby dostęp do roota.

(Kilka przyziemnych scen, które stworzyłem; kliknij obraz, aby powiększyć)

IMG: IMG: IMG: IMG:

(Przepraszam za rysunek, ponieważ nie jestem w tym dobry i nie próbowałem jeszcze mocy scen. Niemniej jednak można zobaczyć, jak działają one jak klawisze nawigacyjne.)

Instrukcje tworzenia scen

 1. Zainstaluj i uruchom Tasker
 2. Przejdź do zakładki Sceny i utwórz nową scenę o nazwie Nav Buttons .
 3. Zobacz zdjęcie 1, 2, 3, 4, 5. Pamiętaj, że nie musisz się martwić, gdzie scena pojawi się na ekranie, ponieważ skonfigurujemy ją później. Po prostu zdecyduj, ile miejsca powinna zajmować Scena na ekranie.
 4. W obszarze Stuknij utwórz akcję, którą chcesz wykonać po dotknięciu powiązanego elementu. Możesz wybrać już istniejące zadanie, które może przewijać stronę w górę lub w dół stronę wyświetlanej aplikacji. Zobacz moją odpowiedź tutaj, aby dowiedzieć się, jak tworzyć zadania przesuwania w górę / w dół lub zobacz tę odpowiedź, aby zobaczyć KeyEvent, które mogą wykonywać przewijanie w górę / w dół.
 5. Opcjonalnie : jeśli chcesz zniszczyć scenę z wnętrza sceny, możesz rozważyć dodanie akcji pod Long Tap, aby zabić scenę lub aplikację.

  • Scenę można zniszczyć za pomocą akcji Scena → Zniszcz scenę → wybierz scenę za pomocą ikony obiektywu.
  • Ewentualnie, jeśli zdecydujesz się utworzyć aplikację z tej sceny (później w części tworzenia aplikacji), utwórz akcję Kod → Uruchom powłokę ,

   • Polecenie :am force-stop <PKG_NAME>

    Utwórz unikat <PKG_NAME>, na przykład com.user.android.sei zanotuj go gdzieś, ponieważ będziemy go potrzebować do tworzenia aplikacji.

   • Zaznacz Użyj roota
 6. Zobacz zdjęcia 8, 9, 10, 11.

(Kliknij obraz, aby powiększyć; najedź, aby poznać szczegóły)

IMG: 1 IMG: 2 IMG: 3 IMG: 4 IMG: 5 IMG: 6 IMG: 7 IMG: 8 IMG: 9 IMG: 10 IMG: 11 IMG: 12 IMG: 13 IMG: 14


W tym momencie mamy wiele możliwości, aby przejść do sceny . Możesz,

 1. Kontynuuj korzystanie z Taskera i utwórz profil, w którym chcesz pokazać scenę,
 2. Użyj nawigacji PIE w LMT Launcher , aby użyć skrótu Tasker w cieście. Zobacz moją odpowiedź tutaj, aby dowiedzieć się, jak korzystać z LMT Launcher. Takie podejście pozwoliłoby ci pokazać / ukryć scenę do woli, w dowolnym miejscu w systemie i nie wymaga profilu Tasker do pracy.
 3. Użyj Xposed Additions Pro lub AutoInput lub QuickClick, aby pokazać / ukryć tę scenę na podstawie naciśnięcia klawisza głośności. Zobacz moją odpowiedź dotyczącą użycia Xposed Additions Pro lub wypróbuj AutoInput używając tej odpowiedzi .
 4. Użyj aplikacji, takiej jak GMD Gesture Control, aby pokazać / ukryć scenę na podstawie gestów na ekranie. Swoboda jest taka sama, jak przyznana dla LMT Launcher. Zobacz tę odpowiedź, aby poznać jej użycie.
 5. Możesz użyć niektórych aplikacji do automatyzacji, takich jak MacroDroid, aby pokazać / ukryć scenę, jeśli pozwalają na uruchomienie skrótu do Taskera (wiem, po co to robić, ale poczekaj na więcej!)

Lub

Możesz użyć Fabryki aplikacji Tasker do przekształcenia zadania w pełnoprawną, samodzielną aplikację (czytaj: Niezależny od Taskera ), która może zostać sideloaded do systemu tak jak każda inna aplikacja i działałaby tak, jakbyś wykonywał zadanie za pomocą samego Taskera.

Zaletą jest to, że tworzenie aplikacji przy użyciu Tasker i Tasker App Factory jest legalne, więc można je rozpowszechniać według własnej woli.

Chcesz więcej! Dobrze. Największą przeszkodę polegającą na uzależnieniu od aplikacji komercyjnych rozwiązano w tym konkretnym przypadku. Jeśli nie jesteś właścicielem lub nie chcesz kupować Taskera, ale zna go osoba, możesz uprzejmie poprosić tę osobę o utworzenie aplikacji. Możesz trzymać się podstawowego podejścia wymaganego do przycisków nawigacyjnych wymienionych w bieżącej odpowiedzi lub dać szansę własnej wyobraźni.

Jeszcze jeden goodie. Możesz użyć tej nowej aplikacji z dowolną z pięciu opcji wymienionych dla sceny Tasker. Z powodzeniem przetestowałem je wszystkie.

Utwórz aplikację z zadania w Tasker

 1. Zainstaluj fabrykę aplikacji Tasker
 2. W zakładce Zadania dotknij pozycji zadania i przytrzymaj ją, a następnie dotknij trzy kropkowanej linii → Eksportuj → Jako aplikację .
 3. Utwórz unikalną nazwę pakietu dla aplikacji, na przykład com.unique.package.name.

  Pamiętaj, że jeśli wykonałeś krok Long Tap podczas tworzenia Sceny, musisz tutaj użyć tej samej nazwy pakietu.

 4. Zobaczysz szczegóły tworzenia aplikacji. Wypróbuj ikony na dole. Ikona Androida zainicjowałaby sideloading nowo utworzonej aplikacji za pomocą instalatora pakietów Androida.

  Po utworzeniu aplikacja zostanie zapisana, w Tasker/factory/kids/której znajduje się w domyślnej pamięci.

  Ponadto nazwa aplikacji (widoczna w programie uruchamiającym po instalacji) i jej ikona będą takie same jak nazwa Zadania i ikona wybrana podczas tworzenia zadania w obszarze Tasker.

IMG: 1 IMG: 2 IMG: 3


Stworzyłem aplikację demonstracyjną na podstawie bieżącej odpowiedzi, przechowywaną na moim Dysku Google. Znajdź je tutaj . Wymagane uprawnienia to:

(Uprawnienia administratora nie są wymienione, ale są zdecydowanie wymagane).

IMG: 1

(Ikona aplikacji wykonana przez Freepik z Flaticon , jest licencjonowana na licencji CC BY 3.0 )

Jest tutaj niewielki problem. Podczas gdy mogłem pomyślnie przetestować moją aplikację niezależnie na moich dodatkowych pamięciach ROM Lollipop na tym samym urządzeniu z tą samą rozdzielczością, aplikacja nie działała zadowalająco na moim innym urządzeniu, ale niskiej rozdzielczości. No cóż, co mogę zrobić!

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.