Co to jest czujnik „Hall” i do czego służy?


14

Na stronie specyfikacji Google nowego Nexusa 5 wbudowane czujniki Nexusa 5 są wymienione jako:

Czujniki

Akcelerometr
żyroskopowy GPS Kompas Odległość / natężenie światła atmosferycznego Sala

(Kliknij „Wyświetl pełne specyfikacje techniczne”, aby wyświetlić tę listę)

Patrząc na Hall Sensor na Wikipedii , wydaje się, że to jakiś czujnik magnetyczny, ale to nie jest kompas, ponieważ jest wymieniony osobno, a żadne z przykładów użycia na stronie nie wydaje się mieć sensu w przypadku aplikacji na smartfony.

Co to jest i do czego służy?


1
Ten i drugi artykuł wydają się sugerować, że kompas jest (lub może być?) Czujnikiem efektu Halla. Ale to mnie dezorientuje, ponieważ - jak wspomniałeś - kompas jest wymieniony osobno na liście czujników.
dotVezz,

Odpowiedzi:


8

Jak się dowiedziałeś, czujnik Halla wykrywa pole magnetyczne. Możliwe, że w tym przypadku odnosi się do czujnika osłony magnetycznej, takiego jak w Nexusie 7 i Nexusie 10. Takie czujniki wykrywają bliskość magnesu osadzonego w pokrywie lub obudowie urządzenia, w celu automatycznego włączenia ekran wyłącza się, gdy pokrywa jest zamknięta.

Byłoby to niezwykłe, ponieważ tego rodzaju przełącznik magnetyczny jest zwykle prostym kontaktronem, który normalnie nie byłby opisywany jako czujnik efektu Halla. Czujnik Halla dostarczyłby więcej danych o sile pola magnetycznego, które mogłyby być wykorzystane przez oprogramowanie do bardziej niezawodnego wykrywania otwierania lub zamykania obudowy. Jednak nie widziałem żadnego twierdzenia, że ​​Nexus 5 i tak ma taki przełącznik, który jest znacznie mniej powszechny na telefonach niż tabletach.

Innym (równie dalekosiężnym) przypuszczeniem jest to, że jest to związane z funkcją ładowania bezprzewodowego. Może się zdarzyć, że czujnik Halla jest specjalnie ustawiony, aby zlokalizować punkt ładowania bezprzewodowego w zależności od pozycji telefonu.


Wspominasz, że nie widziałeś żadnych twierdzeń, że ma czujnik pokryw magnetycznych. Może to być dowód, że to robi?
dotVezz

@dotVezz Ah tak, więc to robi. Zatem może tak być.
Dan Hulme

1
Niektóre urządzenia używają podobnego czujnika do określania, czy są podłączone do ładowarki czy stacji dokującej, takiej jak stacja dokująca do samochodu.
onik

1

Tylko zgadnij tutaj, ale klapka Samsung S-View wie, kiedy pokrywa jest przymocowana i uruchamia tylko tę część ekranu, która jest widoczna w małym oknie. Może tak samo jest z Nexusem.


1

Kontaktrony są nieporęczne i odbijają się mechanicznie. Wymagają stosunkowo silnego pola, aby wykonać swoje zadanie. OTOH, czujniki Halla nie mają tych niedociągnięć, ALE są to urządzenia zasilane.


1

Wiem, że pytanie dotyczyło Nexusa, ale ze strony internetowej Samsunga „Hall Sensor: rozpoznaje, czy pokrywa jest otwarta czy zamknięta”.


0

Być może czujnik jest dołączony do smartfonów bez osłony, aby obsługiwać obudowy smartfonów z rynku wtórnego, które mogą zawierać mały magnes na pokrywie, sygnalizujący telefonowi, gdy pokrywa jest zamknięta.


-1

Słuchawki VR mają magnetyczny przycisk. Czujnik Halla jest bardzo przydatny, ponieważ nie mamy dostępu do wyświetlacza.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.