Jak wyświetlić ekran mojego telefonu z Androidem do prezentacji?


Odpowiedzi:


16

Możesz użyć tego projektu, aby połączyć się i kontrolować swój telefon z komputera stacjonarnego: http://code.google.com/p/androidscreencast/ https://xsavikx.github.io/AndroidScreencast/

Wszystko czego potrzebujesz to zainstalowany zestaw Android SDK i pakiet aplikacji systemu operacyjnego (użyj jednego z najnowszej wersji ) oraz telefon, którego możesz używać w trybie debugowania przez port USB. Następnie możesz uruchomić screencast bezpośrednio z przeglądarki, jeśli masz wtyczkę java, po prostu otwórz link jnlp: androidscreencast.jnlp . Możesz go również pobrać i uruchomić w terminalu javaws androidscreencast.jnlp.


1
Próbowałem i wydaje się, że nie można kontrolować urządzenia z komputera, jeśli telefon nie jest zrootowany. Ale możesz korzystać z telefonu i oglądać ekran w czasie rzeczywistym na komputerze, co moim zdaniem jest dokładnie tym, co chcesz robić. Następnie możesz podłączyć komputer do telewizora lub projektora, aby uzyskać większy ekran.
jmbouffard

Aby go użyć, potrzebujesz roota :)
t0mm13b

2

Zgodnie z ideą używania telewizora (lub projektora) wiele urządzeń może to zrobić dość łatwo, używając pewnego rodzaju cyfrowego złącza wyjściowego audio / wideo. Niektóre urządzenia mają porty micro lub mini HDMI, których można użyć z odpowiednim kablem do podłączenia do dowolnego odbiornika HDMI. Inne obsługują standard MHL , który robi to samo, ale za pośrednictwem portu USB / ładowania. Jeszcze inni (zwłaszcza tablety Samsunga) używają zastrzeżonego złącza dokującego, ale mają do dyspozycji odpowiednie kable wyjściowe kompozytowe lub cyfrowe.

Zazwyczaj obsługa któregokolwiek z nich zostanie odnotowana w specyfikacjach urządzenia, więc jeśli przesyłanie treści do telewizora / projektora jest ważną funkcją, po prostu zajrzyj do arkusza specyfikacji pod kątem takich informacji. W przypadku HTC Incredible możesz uzyskać kabel micro-USB na kompozytowy.


1

Korzystam z aplikacji Mobizen, aby udostępniać ekran telefonu z Androidem na ekranie komputera. Nowa wersja przeglądarki internetowej jest wygodna do prezentacji, ponieważ umożliwia strumieniowe przesyłanie multimediów z telefonu.


1

Próbowałem AndroidScreencast i Droid @ Screen, ale były bardzo opóźnione.

Miałem sukces z https://www.vysor.io/ , w bezpłatnej wersji reklama jest obsługiwana (raz na pół godziny) i jest ograniczona do najniższej jakości (która czasami produkuje artefakty). Ale ogólnie pozwoliło mi to zrobić prezentację bez żadnych problemów.

Właśnie pobrałem rozszerzenie Chrome i wszystko załatwiło, konfiguracja była szybka i łatwa (mimo że korzystam z Ubuntu).


Używam również vysor i jeśli oprócz 1 reklamy co pół godziny jest to bardzo dobre! Możesz także sterować telefonem za pomocą komputera.
papakias

1

Dla Androida 5.0+ istnieje scrcpy to rozwiązanie dublowania ekranu typu open source.

  • wymagany tryb programisty i włączony adb
  • root nie jest wymagany
  • scrcpy używa aplikacji serwera na urządzeniu i aplikacji klienta na twoim systemie GNU / Linux, MacOS lub Windows.
  • działa przez kabel USB lub TCP / IP dla scenariuszy WiFi
  • obsługuje kadrowanie, nagrywanie, wiele urządzeń

Pobierz wstępnie zbudowane pliki binarne pod powyższym linkiem.0

Może możesz użyć narzędzia TeamViewer. Musisz zainstalować część na Androida ( https://play.google.com/store/apps/details?id=com.teamviewer.teamviewer.market.mobile ) oraz część na komputer stacjonarny / laptop ( http: //www.teamviewer .com ). Następnie komputer musi być podłączony do projektora wideo lub czegoś podobnego.

TeamViewer jest darmowy do użytku poza biurem i dość inteligentny.


Nie wydaje się, że rozwiązałoby to problem PO. TeamViewer pozwoli ci sterować komputerem z urządzenia z Androidem, ale nie odwrotnie. Aby korzystać z komputera do wyświetlania ekranu telefonu, potrzebujesz czegoś przeciwnego (sposób wyświetlania i sterowania Androidem z komputera).
eldarerathis

Cześć, dziękuję za odpowiedź. TeamViewer pozwala także wyświetlać ekran urządzenia z Androidem (i przejmować kontrolę) również z komputera. Używam do tego aplikacji „TeamViewer QuickSupport”. Ponieważ mój laptop można podłączyć do projektora wideo, mogę zrobić prezentację podczas spotkania. Pozdrawiam Thomas
tdaget

Witam ponownie, Status darmowy dla tego rodzaju użytkowania musi zostać zbadany ... Obecnie używam go w firmie z płatną wersją, więc nie mogę być absolutnie pewien. Przepraszam Thomas
tdaget

0

Możesz korzystać z transmisji na dużym ekranie (0,99 USD w Google Play). Nie wymaga rootowania i możesz go zainstalować bezpośrednio ze sklepu Google Play. Umożliwia wyświetlanie ekranu Androida (dowolnej aplikacji) i kamer z Androidem (zarówno z przodu, jak i z tyłu) na ChromeCast lub na darmową przeglądarkę Mac .

Dla pełnego ujawnienia - mój brat zbudował to po wydaniu tej funkcji na Androida i pomyślałem, że pomogę mu znaleźć ludzi, którzy szukają tej funkcji!


0

zrzut ekranu

screenrecordto wewnętrzny plik wykonywalny Androida, który zrzuca zrzut ekranu do pliku, a ffplayz ffmpeg zdarza się, że może odtwarzać strumień zakodowany w H.264 ze standardowego wejścia:

sudo apt-get install ffmpeg    
adb shell screenrecord --output-format=h264 - | ffplay -

Istnieje pewne opóźnienie, ale jakość obrazu jest świetna.

Być może będziesz musiał nieco przesunąć ekran, zanim cokolwiek zobaczysz.

Zobacz także: Użyj polecenia adb screenrecord, aby wykonać kopię lustrzaną ekranu Androida na PC przez USB

Testowane na Ubuntu 16.04, Android 5.1.1 i Ubuntu 18.04, Android 7.0.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.