Wszystkie aplikacje zainstalowane na mojej karcie SD nagle zniknęły


10

To jest bardzo dziwne.

Ostatniej nocy mój telefon uruchomił się ponownie. Nie ma w tym nic niezwykłego - robi to od czasu do czasu. Jednak dziś rano, kiedy próbuję czytać wiadomości, otrzymuję

„Aplikacja nie jest zainstalowana w telefonie”.

Sprawdzam więc więcej aplikacji i oto dostaję tę samą wiadomość. Każda aplikacja zainstalowana na mojej karcie SD zniknęła - ale tylko częściowo. Ikona nadal istnieje na „pulpicie”, a nazwa systemu pojawia się na liście zainstalowanych aplikacji w telefonie, ale sklep Google Play nie uważa, że ​​są zainstalowane - co różni się od objawów opisanych w tych pytaniach:

Wszystkie aplikacje przeniesione na kartę SD zniknęły

Mój status aplikacji nagle stał się „nie zainstalowany na telefonie”, nawet w sklepie Google Play!

które oba stwierdzają, że aplikacje są nadal wymienione jako zainstalowane w Sklepie Play.

Ponadto - teraz myślę o tym, że kilka aplikacji zaginęło wcześniej. Mam luki w polu ikon, w którym wiem, że była aplikacja, ale ponieważ nie używałem jej codziennie, nie pamiętam, które z nich :).

Próbowałem wyjąć i ponownie włożyć kartę SD, ale to nie przyniosło żadnego efektu.

Gdy ponownie instaluję aplikacje, które mają dane lokalne i / lub dane konta przechowywane, informacje te są nadal dostępne. Na przykład, kiedy otworzyłem odtwarzacz Amazon MP3, nie wyświetlało się zapytanie o moje konto Amazon, ale po prostu wyświetlało listę albumów, które kupiłem. Oznacza to, że tylko folder zawierający pliki wykonywalne na karcie SD został usunięty / uszkodzony.

Zacząłem ponownie instalować aplikacje, ale obawiam się, że może się to powtórzyć.

Czy ktoś ma jakieś pomysły, dlaczego tak może być?


2
Komentarz, ponieważ jestem tego bardzo niepewny - zdarzały się przypadki, gdy coś podobnego (ale nie takie samo; w moim przypadku katalog działał, ale wszystkie pliki były puste na karcie) przydarzyło mi się; które zostały naprawione przez uruchomienie good 'ol chkdskz Windows box.
Manishearth,

@Manishearth Spróbuję tego, kiedy wrócę dziś wieczorem do domu - nie mam tu w pracy uchwytu / konwertera karty micro SD (właściwie nie jestem pewien, gdzie jest ten, który mam w domu - ale przynajmniej wiem, że mam jeden!)
ChrisF

Hmm - chkdsk H: /F-> „Nie można odczytać sektora rozruchowego”. Jednak mogę odczytać dysk z poziomu systemu Windows
ChrisF

1
To była awaria karty. Zajęło to kolejne 8 miesięcy, ale w końcu umarło w ten weekend.
ChrisF,

Odpowiedzi:


4

Jak napisał Manishearth , może to wskazywać na problemy z kartą (i bardzo prawdopodobne). Opisany rozruch mógł być „zbyt gwałtowny”, nie powodując czystego odmontowania karty, a tym samym uszkodzenia systemu plików; w takim przypadku „dobry ol chkdsk” powinien pomóc (przy okazji, Android jest dostarczany z fscktym samym zadaniem, które można wykonać za pomocą aplikacji terminalowej lub adb shell- patrz Sprawdzanie i naprawianie błędów karty SD w samym systemie Android? ).

Z drugiej strony może to również oznaczać problemy sprzętowe z kartą, co może nawet być przyczyną tych restartów, odwracając przyczynę i skutek: niemożność odczytu / zapisu lub napotkanie zbyt wielu „uszkodzonych bloków”, mogło zostać uruchomionych jakieś zdarzenie (jak ponowne zamontowanie karty tylko do odczytu / odczytu). Nie jestem pewien, czy spowodowałoby to ponowne uruchomienie komputera (ponieważ rzeczy uważane przez system za istotne zwykle nie znajdują się na karcie SD), ale nie byłoby to niemożliwe. W ten sposób próba nowej karty nie zaszkodzi.


PS - Trochę tła na temat : jak dostarczany z Androidem 2.2+, powoduje to przenoszenie tylko części aplikacji na kartę, podczas gdy inne części pozostają w pamięci wewnętrznej. Szczególnie dane aplikacji pozostają tutaj (wewnątrz /data), dlatego po ponownej instalacji aplikacji były już (a raczej „nadal”) dostępne. Aby uzyskać więcej informacji, możesz zajrzeć na naszą tag-wiki app2sd .


Właśnie zakończyłem ponowną instalację wszystkich aplikacji i oprócz jednego przypadku wszystkie ustawienia i dane zostały zapamiętane, więc jeśli jest to problem z kartą, jest bardzo zlokalizowana.
ChrisF,

1
Nie byłbym tego pewien, ponieważ twoje argumenty mogą opierać się na błędzie: dane aplikacji są przechowywane /data, których nie ma na karcie, chyba że użyjesz niektórych (root) narzędzi, takich jak Link2SD - których według twojego opisu nie . Normalny App2SD przenosi tylko części aplikacji na kartę, ale nigdy danych aplikacji.
Izzy

Ach - to ma sens. Zakładałem, że przeniesienie aplikacji na kartę SD przeniosło wszystko na kartę.
ChrisF,

Nie, to nie zadziałałoby z kilku powodów. Przeważnie jest tak, że sdcard jest montowana dopiero po boot_completedzdarzeniu; więc jeśli cała aplikacja na nim będzie się znajdować, program uruchamiający nie będzie wiedział o zainstalowanych tam aplikacjach, ponieważ może zakończyć inicjalizację przed zamontowaniem karty (zastanawiając się, co wyjaśniłoby również twój problem w nieco innych okolicznościach, tj. gdyby naprawdę cała aplikacja została przeniesiona). // Spróbuj moich wskazówek. Jeśli okażą się pomocne, zastanów się nad odpowiedzią / poprawą zdania;)
Izzy

Kiedy powiedziałem „wszystko”, miałem na myśli „wszystko oprócz wskaźnika do aplikacji” - co po prostu pokazuje moją niewiedzę, jak te rzeczy działają. Spróbuję rzeczy, które sugerujesz, a ja już podniosłem odpowiedź; P
ChrisF

0

Dla mnie wszystkie aplikacje zniknęły, gdy wyjąłem wewnętrzną kartę SD, która przechowuje wewnętrzne dane mojego e-booka (e-book jest obsługiwany przez Androida 2.1). Zrobiłem to, aby zmienić rozmiary partycji, aby pasowały do ​​większej liczby aplikacji. Właściwie to włączyłem go przypadkowo bez tej karty SD, a potem wszystkie aplikacje stały się niemożliwe do zainstalowania, ale nie do uruchomienia.

Brak zmiany rozmiaru partycji, ale włączenie tego wypadku spowodowało problem.

Tak właśnie zrobiłem: 1. Znalazłem katalog, w którym znajdują się wszystkie zainstalowane apki. dla mnie było to / pb_data / data / apps 2. Wprowadzono powłokę adb i wprowadzono suw tej powłoce (tak, root jest potrzebny) 3. wprowadzono, lsaby wyświetlić listę wszystkich apk 3. Wywoływano pm install XXXXX.apkw każdym z tych plików apk.

Ten tryb instalacji nie spowodował żadnych konfliktów (chociaż instaluje aplikacje w tym samym miejscu, więc musi je jakoś przepisać). Wszystkie dane / ustawienia aplikacji zostały zachowane, wszystko jest w porządku.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.