Jakie są różne wskaźniki sygnałów dostępne na pasku powiadomień?


19

Wskaźnik sygnału na moim telefonie często pokazuje „3G” lub „H +” na wskaźniku sygnału. Gdy nie ma łączności, nic nie pokazuje.

Mam na myśli ikony na pasku stanu, takie jak te:

wprowadź opis zdjęcia tutaj wprowadź opis zdjęcia tutaj wprowadź opis zdjęcia tutaj

Jakie są różne ikony sygnałów wyświetlane w Androidzie? Nigdy nie korzystałem ze słuchawki LTE / 4G ani nawet nie byłem w żadnej z tych sieci, więc jestem ciekawy, jakie wskaźniki są dla nich używane.


Odpowiedzi:


27

Dotyczą mobilnego połączenia danych:

  • 1x : 1xRTT (wolny jak modem telefoniczny (tutaj: 80–100 kbit / s), pojawia się w amerykańskich sieciach komórkowych CDMA z Google Fi w Północnej Kalifornii)
  • G : GPRS (wolny jak modem telefoniczny, tutaj: 56–114 kbit / s)
  • E : Edge (ulepszony GSM, około 400 kbit / s)
  • 3G : UMTS (384 kbit / s do 7,2 Mbit / s)
  • H : HSPA (ulepszona 3G, czasami wyświetlana jako 3,5G ; do 21 Mbit / s)
  • H + : HSPA + (jeszcze bardziej ulepszony / szybszy HSPA; do 42,2 Mbit / s)
  • 4G : LTE (podziękowania dla Eldarerathisa za potwierdzenie); do 300 Mbit / s
  • 5G : jeszcze nie na wolności; planowane do 10 Gbit / s

Paski oczywiście pokazują jakość sygnału, a strzałki pokazują, czy trwa transfer danych. Jeśli chodzi o kolory (twoje zdjęcia pokazują niebieskie i szare ikony sygnałów), zapoznaj się z Co to znaczy, gdy ikony łączności na pasku stanu staną się białe / szare?


Czasami wskaźnik siły sygnału ma! gdzie byłby pełny pasek siły. Co to znaczy?
Al Lelopath,

@AlLelopath Nie mam pojęcia, nigdy tego nie widziałem. Jeśli masz zrzut ekranu, polecam zadać nowe pytanie, w tym zrzut ekranu i link do tego pytania (w kontekście).
Izzy

1
Och, znalazłem to tutaj . Znak wykrzyknika jest po prostu okrzykiem lub uwagą od operatora sieci, że nie może on w tej chwili połączyć się z Internetem. Przyczyną może być niska łączność w bieżącej lokalizacji lub po prostu WYŁĄCZONE połączenie danych.
Al Lelopath,

3

Na CyanogenMod 10.2 mam obecnie R, co myślę, że oznacza Roaming.


3
Potwierdzony: R oznacza roaming, w sensie bycia zarezerwowanym w sieci „zagranicznej” (tzn. Nie musi to oznaczać dodatkowych kosztów, chyba że wykonasz / odbierzesz połączenie telefoniczne lub włączysz transmisję danych w roamingu; to po prostu sygnał, że jesteś zarezerwowane w tej sieci).
Izzy
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.