Czy jest jakiś sposób, aby zatrzymać śmieszne tłumaczenia w Google PlayStore?


19

Większość tłumaczeń to nonsens w Google Playstore. Wygląda głupio, amatorsko, a przede wszystkim irytuje.

Słowa po słowach nic nie znaczą! Mój język ojczysty to fiński, a ja używam fińskiego układu klawiatury / ustawień językowych na moich urządzeniach i nie zamierzam ich zmieniać. Nie chcę też zmieniać informacji o moim koncie ani ustawień języka na angielski.

Chcę tylko pozbyć się tych głupich, automatycznie przetłumaczonych informacji w Playstore.

Większość z nich to po prostu śmiecie: „Mężczyzna ma świerkowego dziecięcego kota, a jego dok dokuje na brzegu, pies pozwala manipulować procesorem i śmiecić bardziej zielonego faceta. Zepsuty ekran strzelającej żony pożyczył pulpit dla dziecka. NIESAMOWITE APP! 95/100 gwiazdek!” - tym zdaniem może być cokolwiek ...

Zgaduję, że nie jestem w błędzie, jeśli powiem, że 99% nic nie znaczy, gdy jest tłumaczone automatycznie. Tylko kilka informacji jest poprawnych.

Nie mogę uwierzyć, że nie można wyłączyć tłumaczenia w Playstore !?


2
AFAIK nie możesz. Po przesłaniu aplikacji to twórca decyduje, czy jej opis powinien zostać automatycznie przetłumaczony na języki, dla których nie może podać własnego opisu.
Izzy

Wtedy lepiej jest pozostawić język bez zmian. Po co w ogóle tłumaczyć informacje, gdy aplikacja w ogóle nie jest przetłumaczona? Playstore było lepsze, teraz jest tylko pełne tłumaczeń śmieci! Wszystko to wygląda tak amatorsko i dziecinnie, że myślę o zmianie ekosystemu przy zakupie nowego urządzenia. Czy naprawdę żyjemy rok 2013 z Androidem? Wygląda bardziej jak życie z pierwszymi krokami dziecka.
SamS

1
Chociaż całkowicie się zgadzam (Playstore stał się dla mnie absolutnie bezużyteczny, kiedy tego lata zmieniłem go w „Sklep z płytkami”: jeśli chcę zobaczyć płytki, wolę swoją łazienkę), nie jest to nic, z czym moglibyśmy sobie poradzić w ASE. Nie mamy wpływu na Google ani na jego sklep, ani na wszystkich deweloperów decydujących się na wymuszenie na nas tych głupich tłumaczeń maszynowych. Nie możemy też zaoferować żadnego innego obejścia, ale „użyj innego” (wskazówka: AppBrain to alternatywna nakładka na Google Play, którą osobiście bardzo lubię ).
Izzy

Jedną z rzeczy, które możesz zrobić, to wyśmiewać programistów - jeśli zostaną wypchnięci z auto-tłumaczeń, być może uda Ci się sprawić, że przestaną korzystać z tej funkcji.
Michael Kohne,

To nie zależy już całkowicie od twórców. Jeśli twórcy nie przetłumaczyli swojej aplikacji, Google Play automatycznie (!) Używa automatycznych tłumaczeń, co jest szalone! Tego nie można wyłączyć. Deweloperzy nie mogą nic na to poradzić, poza zapewnieniem prawdziwych tłumaczeń. I nikt nie zamierza tłumaczyć swojej aplikacji na dziesiątki języków. Oczywiście jeden hack polega na skopiowaniu i wklejeniu angielskich tekstów na wszystkie inne języki jako „tłumaczenia”.
juzzlin

Odpowiedzi:


7

Możesz wymusić język, w którym będą wyświetlane opisy aplikacji w internetowej wersji Sklepu Play, zmieniając kod języka w linku. Jest to pokazane w adresie URL hl=language, na przykład hl=enw języku angielskim, hl=fifińskim lub hl=frfrancuskim.

Na przykład, aby zobaczyć angielski opis aplikacji GMail, trafiłeś na ten link:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.gm&hl=en

Lub po fińsku:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.gm&hl=fi

Lub zobacz po francusku:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.gm&hl=fr

Lub po niemiecku przejdź tutaj:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.gm&hl=de

Zobaczysz, że wszystko, co zostało zmienione między nimi, to &hl=bit na końcu linku, ale cała strona Sklepu Play, w tym opis i recenzje, zmieniła się na odpowiedni język.


2
Korzystam z tego samego obejścia, co ty, cały czas dodajemy & hl = en na końcu linku. Szkoda, że ​​poprzednia wersja internetowego Sklepu Play zawiera przydatne menu rozwijane z innymi językami i brakuje go w najnowszej wersji. Zadałem sobie pytanie: dlaczego teraz wszystko jest takie głupie?
jis

@ jis Czasami zadaję sobie pytanie, czy funkcje są trwale usuwane, a nie dodawane, do wszystkiego, czego używam. Może to tylko stronniczość postrzegania.
Tomáš Zato - Przywróć Monikę

1

Bardzo stary post, ale może ktoś wciąż szuka odpowiedzi. Możesz zmienić język Play Store za pomocą Xposed Framework Module: Ustawienia aplikacji.


3
1) OP nie powiedział, że jego / jej urządzenie jest zrootowane i zainstalowano platformę Xposed, więc twoja odpowiedź założyła; nie jest to założenie złe, ale należy o tym wspomnieć, 2) Hiperłącze do wspomnianego modułu wraz z krótkim opisem jest zawsze pomocne, ponieważ dlaczego warto zawracać sobie głowę sprawdzaniem tej aplikacji na jednej stronie, a następnie na innej stronie, jeśli mogę to wiedzieć to tutaj. Proszę edytować .
Firelord
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.