Dlaczego konieczny jest transfer plików Androida?


9

Najwyraźniej nowsze wersje Androida wymagają użycia Android File Transfer. Mam starszą maszynę, która tego nie wymaga i po prostu montuje się jako urządzenie pamięci masowej USB. Nie widzę technicznego powodu, dla którego Android File Transfer jest teraz wymagany, kiedy nie był.

Co zmieniło się, aby było to konieczne? Dlaczego jest to konieczne?


1
Android zrezygnował z trybu pamięci masowej w wersji 3.0 (przynajmniej na urządzeniach pozbawionych pamięci wymiennej) i przeszedł na Media Transfer Protocol . Nie wiem, czy OS X obsługuje MTP natywnie, więc postawiłbym to.
eldarerathis

Dzięki. Interesujące są argumenty na korzyść MTP. Czy wiesz, dlaczego zrezygnowano z trybu pamięci masowej (zamiast go utrzymywać)?
Joe

4
Zostało to w zasadzie zrobione, ponieważ zdecydowano, że użycie trybu pamięci masowej na urządzeniach bez kart SD powoduje zbyt wiele komplikacji. W szczególności, jeśli korzystasz z pamięci masowej, musisz podzielić urządzenie na dwie części (aplikacje i multimedia), aby umożliwić dostęp na poziomie bloku, którego potrzebuje UMS. MTP pozwala uzyskać dostęp do całego woluminu i używać go do dowolnego celu. Dan Morril (z Google) wyjaśnił to nieco w komentarzu Reddit , ale nie wiem, czy są jakieś „oficjalne” wyjaśnienia.
eldarerathis

Odpowiedzi:


13

Nowsze urządzenia z Androidem nie obsługują pamięci masowej USB, ponieważ ma to dużą wadę: telefon i komputer nie mają dostępu do pamięci w tym samym czasie. Dzieje się tak, ponieważ pamięć masowa USB jest protokołem niskiego poziomu, który zapewnia komputerowi niskopoziomowemu dostęp do całego systemu plików. Powoduje to problemy z podrzucaniem po podłączeniu telefonu do komputera: -

  • Aplikacje w pamięci zewnętrznej nie mogą działać, gdy są zamontowane na komputerze.
  • Muzyka i inne pliki w pamięci zewnętrznej nie są dostępne dla aplikacji, więc nawet aplikacje, które nie znajdują się w pamięci zewnętrznej, mogą przestać działać lub stać się bezużyteczne.
  • Gdy pamięć zewnętrzna jest odłączona od komputera, Android musi ponownie przeskanować ją od zera (patrz ), ponieważ nie może stwierdzić, co się zmieniło.
  • Telefon nie może pozwolić komputerowi na dostęp do pamięci wewnętrznej w ten sposób: Android nie może odmontować pamięci wewnętrznej, ponieważ wszystkie aplikacje potrzebują do niej dostępu, nawet aplikacje systemowe.
  • Oznacza to również, że musi istnieć oddzielna partycja i system plików dla pamięci zewnętrznej, do której telefon może sobie poradzić z utratą dostępu. Nowsze urządzenia z Androidem często mają tylko jedną dużą partycję, a „pamięć zewnętrzna” to po prostu katalog. Jest to wygodniejsze, ponieważ nie masz wolnego miejsca na partycje, ale nie możesz używać pamięci masowej USB tylko w katalogu.
  • Android nie może wymusić żadnego bezpieczeństwa systemu plików. Komputer ma pełny dostęp do wyeksportowanej pamięci, poniżej poziomu systemu plików. Umożliwia to dostęp do dowolnego pliku i odczytywanie nieprzetworzonych danych urządzenia w celu odzyskania usuniętych plików. Można to uznać za niepożądaną lukę bezpieczeństwa.
  • Jak zauważa Eldarerathis, pamięć zewnętrzna musi korzystać z systemu plików FAT32, aby działać w ten sposób. Nie jest to wada, gdy jest to prawdziwa karta SD, ale gdy jest to naprawdę niewymienna pamięć, bardziej użyteczne byłoby użycie lepszego systemu plików.

(Kiedy mówię tutaj „karta SD”, oznacza to dowolną pamięć, którą urządzenie z Androidem nazywa „zewnętrzną”, nawet jeśli w rzeczywistości nie można jej usunąć).

W przeciwieństwie do tego, MTP jest wyższy poziom i pozwala Androidowi na arbitraż i współdzielenie dostępu, podobnie jak podczas udostępniania katalogów lub systemów plików przez sieć. Otwiera nawet możliwość zezwalania komputerowi na dostęp do pamięci wewnętrznej w ten sposób, ale istnieją inne ograniczenia związane z MTP.

Jak wyjaśnia Eldarerathis, potrzebujesz specjalnego oprogramowania, aby uzyskać dostęp do urządzeń MTP z komputera Mac, ponieważ Mac OS nie ma wbudowanego odpowiedniego oprogramowania, podobnie jak Windows i niektóre dystrybucje Linuksa.


Cześć Dan, dziękuję za odpowiedź. To wydaje się uzasadnioną motywacją.
Joe

2
Chociaż zalety są logiczne, wciąż nie rozumiem, dlaczego zostało całkowicie usunięte. MTP z pewnością utrudnia podłączenie urządzenia do „dowolnego komputera” w celu tylko wymiany niektórych plików, zawsze trzeba zainstalować „specjalne sterowniki” na np. Komputerach z systemem Windows - których właściciel z ważnych powodów może odmówić (i nie byłby wymagany) dla UMS). W związku z tym najlepiej byłoby mieć UMS dostępny jako rezerwowy, który zostanie jawnie aktywowany przez użytkownika. Ale racja, nie dla nas tutaj w ASE (niestety).
Izzy

1
Zgadzam się, szkoda, że ​​został całkowicie usunięty. Regularnie montuję Androida, aby przenosić pliki i wysuwać po nich. Nie wypróbowałem nowego MTP. Ale może były pewne fragmenty systemu operacyjnego, które można uprościć lub usunąć po tej zmianie.
Joe

1
@Izyzy: Myślę, że dużym problemem jest to, że nie jest to technicznie wykonalne, gdy wybrali się drogą MTP tak, jak to zrobili. Na urządzeniu bez pamięci zewnętrznej (np. Urządzeniach Nexus) musiałbyś zrezygnować z całej /datapartycji, jeśli korzystałeś z UMS, chyba że istniał jakiś sposób, aby /data/mediakatalog działał jak wirtualne urządzenie blokowe (być może jest to „ nie jestem pewien). Utrata dostępu do /datanie działałaby, więc prawdopodobnie musieliby przebudować cały system, aby obsługiwać oba.
eldarerathis

2
Innym potencjalnym składnikiem tego jest to, że pozwala pamięci wewnętrznej na użycie bardziej niezawodnego systemu plików, takiego jak ext4, podczas gdy urządzeniem blokowym UMS prawie zawsze będzie FAT32, aby zapewnić interoperacyjność między Androidem a systemem operacyjnym komputera. Ponieważ MTP abstraktuje dostęp do urządzenia, system operacyjny może czytać / zapisywać, nawet jeśli nie obsługuje ext4 (np. Windows).
eldarerathis

-1

Konieczność uruchomienia tego programu jest kiepska i niestabilna. Dobra wiadomość, nie muszę nic robić na moim Ubuntu 15.04, rozpoznaję pamięć telefonu i mogę przeciągać, upuszczać i usuwać.


Postaraj się sformatować ten post, aby bardziej przypominał odpowiedź, a mniej komentarz. Czy to twoje osobiste doświadczenie i czy możesz potwierdzić, czy to działa gdzie indziej?
Aleksandar Stefanović

Witaj @ AleksandarStefanović, Ta strona centrum pomocy mówi, że nie należy komentować „ Sugerowanie poprawek, które zasadniczo nie zmieniają znaczenia postu; zamiast tego dokonaj lub sugeruj edycję ”. Mam nadzieję, że rozumiesz. Dobry dzień!

@Arch Próbuję wyjaśnić, jak działa system, ponieważ jest to pierwsza odpowiedź Dennisa Dunbara. Powinien być tak jasny, jak to możliwe, przesyłając odpowiedź, a publikowanie jej w formie komentarza / osobistej opinii nie jest dobre.
Aleksandar Stefanović

To nie odpowiada na pytanie! OP wyraźnie oznaczone mac-os-x ? Co Ubuntu (prawdopodobnie używa MTP / Mass Storage) ma coś wspólnego z OS-X? Nawet jeśli chcesz zasugerować alternatywę, spróbuj zasugerować możliwe rzeczy. Przełączanie się między systemami operacyjnymi tylko w celu przesyłania danych nie byłoby dobrą radą. Nie wspominając o tym, że tak naprawdę nie odpowiedziałeś na tytuł. Proszę wprowadzić poprawki.
Firelord
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.