Jak działa „Ogranicz dane w tle”?


25

W „Ustawienia” -> „Wykorzystanie danych” znajduje się pole wyboru „Ogranicz dane w tle”.

Jak to dokładnie działa? Co oznacza tutaj „tło”? I czy to ustawienie jest egzekwowane przez system operacyjny, czy też jest to wskazówka, że ​​aplikacje mogą zignorować, jeśli zostaną nieprawidłowo zakodowane?

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Odpowiedzi:


16

Po pierwsze, to ustawienie jest wymuszane przez system operacyjny (więc to nie aplikacja decyduje, czy je zachować). Krótko mówiąc: Android nie pozwoli aplikacji uzyskać dostępu do sieci, chyba że uruchomi się na pierwszym planie (tzn. Użytkownik będzie z nią współdziałał) z włączonymi ograniczeniami.

Wyjaśniono na przykładzie z tworzywa sztucznego: Ogranicz dane w tle w aplikacji Sklep Google Play (tak jak ja), nie będzie już sprawdzać aktualizacji w tle, gdy korzystasz z danych mobilnych. Ale zrobi to, gdy korzystasz z Wi-Fi. Ponadto, gdy wywołasz aplikację, aby coś zainstalować, będzie ona działać tak długo, jak długo będziesz trzymać ją na pierwszym planie (tj. Nie będzie przełączać się na inną aplikację, gdy jest ona nadal pobierana).


Dzięki. Więc ten komentarz, do którego linkowałem, jest błędny?
sashoalm

Nie mogę tego zagwarantować, ale powiedziałbym tak. Ustawienie dotyczące tego, co byłoby prawdą, to „synchronizacja w tle” (ponieważ nawet dokument API pisze „aplikacje powinny być zgodne”, a nie „aplikacje muszą być zgodne”). Może to myliło to ustawienie, ponieważ nazwy są dość podobne. Dzięki za wskaźnik, dodam tam komentarz w celu wyjaśnienia
Izzy

2
Szybka uwaga na temat tego, co oznacza „pierwszy plan”: zazwyczaj w Androidzie aplikacja jest na pierwszym planie, jeśli któraś z jej aktywności jest najwyższą aktywnością na ekranie. NetworkPolicyManagerDodaje dodatkową presję, że ekran musi być włączony. „Użytkownik wchodzi w interakcję” sugeruje, że musisz naciskać przyciski lub coś w tym rodzaju, ale tak naprawdę aktywność musi być widoczna na ekranie bez żadnych innych działań aplikacji.
Dan Hulme

@sashoalm Zobacz odpowiedź, którą zamieściłem na pytanie, które podałeś, i dlaczego ludzie mogą być zdezorientowani tym, co robi ustawienie.
Dan Hulme,

Czy to również wyłącza usługi takie jak Menedżer urządzeń Android?
Stephen Angelico
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.