Dlaczego urządzenia Nexus są często określane jako idealne dla programistów?


25

Często na forach Androida stwierdzam, że „urządzenia Nexus są idealne dla programistów”. lub „Urządzenie Nexusa jest prawie niemożliwe do„ klockowania ”” (czy to rzeczywiście prawda?). Co sprawia, że ​​urządzenia Nexus są tak wyjątkowe? Czy to dlatego, że mają zwykłego Androida, a więc majsterkowanie w Androidzie w najczystszej formie jest możliwe?

Po prostu mam Nexusa 4 i nawet nie wiem, dlaczego programiści tak bardzo go lubią!

Odpowiedzi:


44

Istnieje kilka czynników.

  1. Brak bloatware przewoźnika lub producenta. Jeśli chcesz przetestować zmiany aplikacji lub systemu operacyjnego i upewnić się, że nie napotykasz błędu specyficznego dla urządzenia, urządzenie Nexus zmniejsza prawdopodobieństwo tego.

  2. Wszyscy korzystają z tego samego narzędzia do flashowania ROM: fastboot. Nie wszystkie urządzenia innych firm go używają, a nauka nowego zestawu poleceń dla każdego urządzenia jest dość denerwująca.

  3. Łatwy do odblokowania bootloader. Wiele urządzeń innych firm nie daje możliwości odblokowania bootloadera (w celu flashowania własnej pamięci ROM) bez podstępnych hacków. Czasami robi to producent; czasami przewoźnik dodaje to, aby uniknąć ominięcia ograniczeń dotyczących tetheringu lub czegoś innego. Na urządzeniach Nexus jest to tak proste, jak fastboot unlock-bootloader.

  4. Możesz skompilować własną pamięć ROM dla urządzenia Nexus ze źródeł AOSP. Jeśli chcesz włamać się do systemu Android lub po prostu chcesz zbudować wersję userdebug , aby umożliwić więcej opcji debugowania dla aplikacji, jest to tak proste, jak pobranie i kompilacja źródła. ROMy innych firm zwykle nie mają dostępnego źródła, więc aby zbudować niestandardowy ROM, musisz samodzielnie zaprojektować ROM i / lub przenieść AOSP na urządzenie (lub poczekać, aż zrobią to inne moddery). Właśnie dlatego koszulki noszone przez inżynierów w programie Google Nexus opisują go jako „wstępnie zhakowany Android”.

  5. Google wkłada wiele pracy w utrzymywanie dzienników (tych, z których otrzymujesz logcat) w czystości, aby ułatwić programowanie. Blokują zmiany kodu, które powodują nadmierny hałas w dzienniku, dzięki czemu jest on przydatny podczas debugowania. Inni producenci zwykle nie są tak ostrożni: nie widzą dziennika jako czegoś, czego będą chcieli jego klienci, więc pozwalają mu robić głośniej i głośniej dzięki informacjom o debugowaniu sterowników, których nikt nie będzie chciał oglądać. Czyste dzienniki znacznie ułatwiają twórcom aplikacji i systemów operacyjnych przeglądanie i debugowanie zachowania ich kodu.

  6. Urządzenia Nexus zwykle aktualizują nowe wersje Androida przed urządzeniami innych firm. Jeśli jesteś programistą aplikacji i chcesz jak najszybciej upewnić się, że aplikacja współpracuje z nową wersją Androida, lub chcesz skorzystać z nowych funkcji i przetestować na prawdziwym urządzeniu (nie emulatorze), nie chcą czekać, aż zewnętrzny producent wyciągnie palec i przeniesie nową wersję Androida na swój sprzęt.


2

Oprócz tego, co napisał Dan Hulme, chciałbym dodać, że urządzenia Nexus mają zapasowe obrazy oprogramowania układowego dla poprzednich wersji Androida, które można łatwo zainstalować. Możesz obniżyć wersję Galaxy Nexus do ICS lub Nexus S do Piernika. Nexus 4 został dostarczony z wersją 4.2, ale wkrótce twój będzie miał 4.4. Będziesz mógł później załadować starsze wersje, jeśli tego rodzaju testy są dla Ciebie ważne.

Odkryłem, że jest to bardzo cenne podczas testowania z Nexusem S, ponieważ zmieniło się z 2.3 na 4.1. Możesz nawet polegać na cyanogenmod, aby przedłużyć żywotność telefonu jako platformy testowej, jeśli ufasz, że cyjanogen jest wystarczająco blisko zapasów do celów kompatybilności aplikacji.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.