Czy istnieje sposób sortowania aplikacji według popularności (liczby „pobrań”) w sklepie Google Play lub w inny sposób?


15

Sklep Google Play nie sortuje najlepszych aplikacji według liczby pobrań. Zapobiega to odkryciu prawdziwej kolejności aplikacji, które najczęściej pobierają użytkownicy, co sprawia, że ​​często nie wiesz o użytecznych aplikacjach, których liczba pobrań mówi sama za siebie - ale nie są promowane na listach „Top” w Sklepie Play.

To tak, jakby Google celowo nie pozwala nam zobaczyć, które aplikacje są najczęściej używane przez ludzi.

Czy jest jakiś sposób, że nie zauważam, sprytnej sztuczki lub zewnętrznej strony - czy to na Androidzie, czy na pulpicie - żeby zobaczyć ranking aplikacji na Androida według samych numerów pobrań?


3
Google pokazuje tylko liczby jako zakresy, bez liczb surowych. Mimo to nie widzę, w jaki sposób dokładne liczby byłyby przydatne. Nie wszystkie aplikacje były dostępne w Sklepie Play od tego samego czasu. Co więcej, pliki do pobrania! = Osoby korzystające z aplikacji; Jestem pewien, że istnieje wiele aplikacji z nadmiernym dostępem do Internetu, które wiele osób pobrało, a wkrótce potem odinstalowało.
ale

1
@Al Everett, nawet jeśli klasyfikuje aplikacje według zakresu (i założę się, że nadal sortuje aplikacje według dokładnej liczby pobranych danych - Google oczywiście ma te dane dla każdej aplikacji), byłoby to ogromną pomocą. W dalszym ciągu wyświetlałby aplikacje w ogólnej kolejności popularności pobierania, zamiast mieć aplikacje z tylko 1 000 000 dl sztucznie promowane w innych 100 000 000 aplikacji, a następnie mieć pomieszanie między 10 000 000 aplikacji.

Graj w wyniki wyszukiwania na rynku w przeglądarce, pokaż liczbę recenzji
omegastripes

Odpowiedzi:


7

Nie ma, a istnieje kilka powodów, dla których ta lista byłaby zła dla użytkowników Androida: -

  1. Każda nowa aplikacja zaczyna się od zerowego pobrania. Skupienie się na samej liczbie pobrań sprawiłoby, że stare aplikacje znajdowałyby się na górze listy, nawet jeśli przestały być aktualizowane, a jednocześnie znacznie trudniej było uruchomić nowe aplikacje. Nawet wśród aplikacji, które są tak samo popularne, starsza zawsze będzie wyżej na liście.

  2. Jeśli milion osób pobrało aplikację, ale natychmiast ją odinstalowało, oznacza to, że jest mniej prawdopodobne, że będzie dobra, a nie bardziej prawdopodobne. Korzystanie tylko z liczby pobrań dałoby błędne informacje.

  3. Darmowe aplikacje uzyskują więcej pobrań niż aplikacje płatne, ponieważ istnieje mniejsze ryzyko: jeśli nie zrobi tego, co chcesz, lub nie zadziała, lub po prostu ci się nie spodoba, możesz go odinstalować ponownie. Z tego powodu w branży panuje powszechne przekonanie, że tylko darmowe aplikacje mogą przetrwać na rynku. To właśnie doprowadziło do wzrostu liczby aplikacji z reklamami (bez opcji zapłaty za ich usunięcie) oraz gier opartych na mikrotransakcjach. Utworzenie listy opartej tylko na pobraniach spowodowałoby dalszy spadek sprzedaży płatnych aplikacji, co skłoniłoby branżę do tworzenia większej liczby gier i aplikacji opartych na mikrotransakcji.

  4. Google Play ma już duży problem z fałszywymi plikami do pobrania, ocenami i recenzjami. Bez skrupułów programiści płacą (powiedzmy) 1 USD za pobranie z pięcioma gwiazdkami. Pobranie może zostać wykonane przez użytkownika w programie partnerskim (więc otrzymuje zapłatę lub inną nagrodę za pobranie aplikacji) lub używa urządzeń ze złośliwym oprogramowaniem. Wyścig zbrojeń między Google znajdowaniem tych oszustw a pozbawionymi skrupułów agencjami je wykonującymi. Fakt, że Google zachowuje dokładną metodę, której używa, aby zdecydować, które aplikacje mają pozostać tajne, jest głównym narzędziem utrudniającym grę. Posiadanie listy opartej na samych pobraniach zwiększyłoby skuteczność fałszywych pobrań, co z kolei sprawia, że ​​lista jest jeszcze mniej przydatna i zwiększyłaby wartość dla hakerów zainfekowanych urządzeń z Androidem i kont Google.

Wygląda na to, że już zdałeś sobie sprawę z tych różnic: w jednej części pytania pytasz o „liczbę pobrań”, a następnie o „aplikacje, które ludzie najczęściej pobierają ” (tj. Ostatnio, nie całkowita liczba pobrań kiedykolwiek ), a następnie chcesz wiedzieć, „które aplikacje są najczęściej używane”. To są różne ilości.

Aby znaleźć właściwą odpowiedź na wszystkie pytania, potrzebujesz liczby opartej na liczbie pobrań w czasie , ważonej w celu uwzględnienia większej popularności ostatnio, wraz z „współczynnikiem odrzuceń” (ilu użytkowników odinstalowuje aplikację od razu lub po jednorazowym użyciu) oraz oceny użytkowników, biorąc również pod uwagę różnicę statystyczną między aplikacjami bezpłatnymi i płatnymi. Co więcej, musi zniechęcać ludzi do grania w system, nie przykładając zbytniej wagi do jednego parametru.

Właśnie to robi Google Play.


2
Ok, dobrze wiedzieć o wszystkich podobnych do SEO problemach związanych z promocją czarnego kapelusza itp. - ale problem polega na tym, że raz po raz odkryłem (ze źródeł innych niż pierwsza lista App Store) BARDZO popularny i DOBRZE- UWIELBIAM aplikacje, (często bezpłatne, najważniejszym najnowszym przykładem jest QuickPic) - czekaj, już to wszystko powiedziałem w odpowiedzi na odpowiedź wbogacza! ..... duh ..... jak widać, póki to jest nadal dzieje, Google musi naprawić rzeczy w swoim algorytmie - dla ludzi tęsknić prawdziwie „top” aplikacje tak, dowodzi, że ich system jest bez środków doskonale skutecznych lub nieprzerwany ...

Nie twierdzę, że rankingi Google są najlepsze, jakie mogą być, i jestem pewien, że nadal będą je ulepszać. Mówię tylko, że lista, o którą prosisz, byłaby gorsza niż to, co już masz.
Dan Hulme

4

Ta odpowiedź trochę oszukuje, sugerując stronę do pobrania. Korzystam z Appbrain AppMarket, ponieważ jego rekomendacje są szersze i zebrane w różnych wymiarach - Hot Today, Hot This Week, All-Time Popular, Najwyżej oceniane, Najnowsze, Popularne według kraju, Demografia (Mężczyźni, Kobiety, Wiek (młodzi, 20, 30 i więcej)). To więcej danych niż niesie ani raportów Google Play Store.


5
Problem jest taki: nie odkryłem niesamowitej aplikacji do galerii zdjęć QuickPic (znacznie przewyższającej standardową aplikację Galeria na Androida), dopóki nie znalazłem jej za pomocą googlingu / ustnych środków. Ma ponad 10 milionów pobrań, ale NIGDY nie można go zobaczyć w najlepszych aplikacjach, ale niektóre z nich są już dostępne. To szaleństwo i dlatego staram się znaleźć O DUŻO lepszy wskaźnik tego, które aplikacje są w rzeczywistości najlepsze i popularne i używane przez wszystkich, zamiast tego, co Google postanawia (prawdopodobnie) zarobić na promocji itp. (Doceniam to, że mam ocenę i inne czynniki brane pod uwagę w przypadku „najlepszych” aplikacji, ale potrzebujemy też „najczęściej używanych”).
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.