HTC Desire ma mało pamięci wewnętrznej, nie mam pojęcia - Jaka pomoc?


34

Przez jakiś czas mnie to denerwowało, ale ostatnio robi się całkiem źle. Otrzymuję ostrzeżenia, że ​​moja pamięć wewnętrzna jest pełna, pozostało mi około 13 MB z ROM-u wartego 512 MB. Sprawdziłem za pomocą aplikacji „diskusage”, a moje aplikacje zajmują około 122 MB, a „dane” zużywają około 20 MB więcej (nie jestem pewien, co to jest). Kiedy sprawdzam listę aplikacji, moja największa aplikacja ma około 12 MB, a nawet na pierwszym ekranie aplikacji spada do nieco ponad 6 MB. Nie mam więc bardzo dużych aplikacji i nie mam ich aż tak dużo. Staram się umieścić najwięcej na mojej karcie SD, więc nie ma też problemu.

Jak dowiedzieć się, co jest przyczyną tego całego miejsca i jak to naprawić?

W powiązanej notatce, jaki jest odpowiednik „formatowania” telefonu w systemie Android? Wierzę, że ustawienia fabryczne nie usuwają wszystkich danych (sdcard itp.), Czy to robi?

EDYCJA: Zrobiłem twardy reset telefonu, a dostępne wolne miejsce jest nieco podobne do tego, co widziałem wcześniej. Czy to normalne, że tylko około 150 MB jest dostępne dla aplikacji, gdy wewnętrzny ROM powinien wynosić 512 MB?


Odpowiednik „formatowania” w systemie Android to twardy reset, który zakończy się wraz z czystą pamięcią ROM, bez zainstalowanych programów, całkowitym usunięciem wewnętrznej pamięci telefonu.
Doliveras

Próbowałem „diskusage” i powinien dać ci dokładną dystrybucję twojej wewnętrznej pamięci ROM. Masz więc 122 MB na „Aplikacje”, 20 MB na „Dane systemowe”, a ile „wolnego miejsca” zgłasza „dyskusja”?
jmbouffard

Doliveras, mówiąc „twardy reset”, masz na myśli „reset do ustawień fabrycznych”?
HannesFostie

@HannesFostie To brzmi jak to, co ma na myśli.
Mateusz

czy ktoś może mi pomóc, mam te same problemy z moim pragnieniem, ale nie wiem, jak je zrootować? a jeśli rootowanie odblokuje kartę SIM, mam na myśli, że mam ją zablokowaną w firmie i chciałbym ją odblokować, jeśli ktoś ma jakiś pomysł lub wie, jak pomóc, dzięki

Odpowiedzi:


12

Jednym z problemów, które zauważyłem, jest (przynajmniej w Androidzie Froyo), standardowa przeglądarka internetowa buforuje pamięć telefonu. Pamięć podręczna przeglądarki może szybko zająć ponad 20 MB, przez co zużywa bezpłatną pamięć wewnętrzną.

Przeszedłem do korzystania z alternatywnej przeglądarki (Dolphin) i ustawiłem pamięć podręczną na kartę SD. To usunęło moje „niskie limity pamięci wewnętrznej”; moja wolna pamięć wewnętrzna pozostaje teraz znacznie bardziej spójna, z wyjątkiem instalacji nowych aplikacji.


10

Twój system operacyjny może zajmować pozostałe miejsce. Mój system operacyjny ma kilkaset MB. Naprawdę nic nie możesz na to poradzić, chociaż niektóre niestandardowe ROM-y mogą być mniejsze. Przenieś aplikacje na kartę SD, usuń dane, odinstaluj aplikacje itp.

Edycja: Aby zintegrować aktualizacje aplikacji systemowej z pamięcią ROM, użyj Titanium Backup . Na przykład moja aplikacja Gmail jest wyświetlana (updated)na liście Titanium:

Lista aplikacji
Lista aplikacji (kliknij obraz, aby powiększyć)

Naciśnij długo, aby wyświetlić to menu i wybierz Integrate update into ROM:

Długie naciśnięcie menu
Długie naciśnięcie menu (kliknij obraz, aby powiększyć)


Byłoby dziwne, że system operacyjny używa kilkuset MB. Na przykład Android 2.1 na moim telefonie Motorola Milestone wykorzystuje 32,5 MB mojej 198 MB pamięci ROM. Pozostała część nadaje się do aplikacji.
jmbouffard

1
Łał. Moja obecna pamięć ROM ma ~ 200 MB, zanim zostanie nawet zdekompresowana.
Mateusz

Należy również pamiętać, że część miejsca jest zarezerwowana przez system operacyjny, nawet jeśli nie jest „używana”. Pozwala to na aktualizacje i tym podobne.
Mateusz

oznaczałoby to, że mój system operacyjny wykorzystuje około 350 MB ... wydaje się dużo
HannesFostie

To tutaj pomogło mi uwolnić dodatkowe 30 MB miejsca. Działa z około 55 MB wolnej bankomatu, lepiej niż kiedykolwiek.
HannesFostie

8

Miałem również podobny problem z HTC Desire. Moim rozwiązaniem było użycie karty SD jako drugiej partycji dla plików dex, lib i apk aplikacji. Teraz mam 1 GB wolnego miejsca na aplikacje do zainstalowania.

Do tego potrzebujesz roota. Jeśli nie zrootowałeś, wykonaj ten prosty proces w tym przewodniku.

Następnie musisz podzielić kartę SD na partycje. Możesz do tego użyć odzyskiwania modów w zegarku. Teraz możesz użyć programu link2sd , aby przenieść swoje aplikacje (dex, lib, apk) na kartę SD. Możesz skorzystać z tego przewodnika, aby uzyskać szczegółowe informacje, jeśli wybrałeś tę ścieżkę.


To wydaje się najlepsze rozwiązanie
NicoJuicy,


2

Mam również pragnienie, z podobnymi problemami jak ty, pomimo przeniesienia wszystkich możliwych aplikacji na kartę SD (a nawet nie zainstalowałem aż tak dużo).

Uważam, że przyczyną problemu są aktualizacje niektórych preinstalowanych aplikacji na urządzeniu (Flash Player, aplikacje Google (Mapy, Gmail, Wyszukiwanie, Rynek, Wyszukiwanie głosowe, YouTube), Facebook). W przeciwieństwie do zwykłych aplikacji nie można ich całkowicie usunąć, a jedynie odinstalować zastosowane aktualizacje i przywrócić je do stanu „nieskazitelnego” od czasu ostatniej aktualizacji OTA.

Te aktualizacje musiały zająć trochę miejsca w pamięci ROM, ponieważ nie ma ich nigdzie na karcie SD i działają nawet bez zamontowanej karty SD. Skutecznie oznacza, że ​​masz dwie wersje tych aplikacji przechowywane w pamięci ROM.

Niestety w tej chwili nie mam rozwiązania problemu.


To brzmi jak rozsądne wytłumaczenie ... czy ktoś ma jakieś pomysły, jak to rozgryźć?
HannesFostie

Jeśli jesteś zrootowany, możesz użyć aplikacji Titaniun Backup, aby scalić aktualizacje aplikacji systemowej z pamięcią ROM i zmniejszyć zajmowane miejsce.
Mateusz

@Matthew Read czy możesz mi powiedzieć, jak to zrobić? Nie mogę znaleźć funkcji w aplikacji
HannesFostie

@HannesFostie Zaktualizowałem poniżej własną odpowiedź.
Mateusz

2

Na NY Hero po aktualizacji, wciąż brakowało mi miejsca, żadna z oczywistych rzeczy nie działała. Potem zdałem sobie sprawę, że kiedy podłączyłem swój telefon do mojego konta Flickr, wybrałem opcję, która oznaczała, że ​​pobierałem 100 megabajtów danych z witryny Flickr podczas aktualizacji mojego konta.

Moralne jest sprawdzenie, czy twoje sieci społecznościowe zjadają pamięć.


tak nie jest, ani nic podobnego
HannesFostie

2

Mam podobny problem (mała pamięć wewnętrzna) i jeszcze nie znalazłem dobrej „poprawki”. Zrobiłeś już oczywiste rzeczy - przenieś tyle aplikacji na kartę SD, usuń nieużywane aplikacje itp.

Chociaż pewnego dnia moje pragnienie htc powiedziało mi, że mam tylko 0,98 MB wolnego miejsca! Więc tymczasowo to zrobiłem:

  • Usuń stare / nieistotne wątki SMS. Zgaduję, że pozbyłem się ~ 100 wiadomości, co dało mi ~ 10 MB dodatkowej przestrzeni
  • Obecnie korzystam z „Dolphin Browser”, więc usunąłem dane / pamięć podręczną ze standardowej przeglądarki, kolejne około 10 MB miejsca
  • Podobnie jak powyżej, usunięte dane / pamięć podręczna nieużywanych aplikacji (niektórych aplikacji nie można usunąć bez rootowania, ale można przynajmniej zminimalizować ich ślad)

Więc teraz mam ~ 20 MB wolnego miejsca, które powinno wystarczyć na razie (mam nadzieję!). Co planuję zrobić ...

  • Zrootuj telefon i odinstaluj wstępnie zainstalowane (ale nigdy nie używane) aplikacje
  • Postępuj zgodnie z niektórymi sugestiami wymienionymi tutaj :)

2

Długo zmagałem się z tym problemem i jest to jeden z głównych powodów zrootowania telefonu i zainstalowania partycji EXT na karcie SD jako pamięci wewnętrznej. To pozwala mi przenieść całą aplikację na SD (więcej niż funkcja Froyo + Apps2SD), a także pamięć podręczną Dalvik, która jest ogromną różnicą.

Korzystam z najnowszej niestandardowej pamięci ROM CyanogenMod i skryptu apps2sd „DarkTremor”.


2

HTC dokonało złego wyboru, decydując się na pozostawienie jedynie 150 MB danych / danych, które są używane we wszystkich aplikacjach rynkowych (oprócz apps2sd).

Istnieje możliwość ponownego partycjonowania tego, ale jest to dość nachalne i wymaga pełnego modowania oraz pamięci ROM, która pasuje do zmniejszonej / partycji systemowej.

http://alpharev.nl/ ma różne partycjonowane obrazy hboot, których zakres / 300 MB wynosi do 300 MB. Cyanogenmod do 7,2 pasuje do hboota CM7 R2 i oferuje 287 MB dla aplikacji zamiast 150. Zobacz instrukcje na miejscu, jak je zainstalować.

Ale uwaga: to nie jest dla osób o słabym sercu.


1

Dwa szybkie sposoby rozwiązania problemu:

  1. Wymaga Androida 2.2+ : przenieś wszystkie aplikacje na kartę SD, która na to pozwoli. Spowoduje to zmniejszenie ilości miejsca zajmowanego przez te aplikacje w pamięci wewnętrznej i przeniesienie jej części na kartę SD. Pamiętaj jednak, że te aplikacje nie pojawią się natychmiast po uruchomieniu lub jeśli z jakiegokolwiek powodu zostanie zamontowana karta SD. Skorzystaj z aplikacji takiej jak SDMove, aby dowiedzieć się, które aplikacje możesz przenieść, których jeszcze nie przeniesiłeś. SDWatch ostrzeże Cię w przyszłości, jeśli zainstalowaną aplikację można przenieść na kartę SD.

  2. Usuń aplikacje, których już nie używasz. Jeśli nie korzystałeś z niego od tygodni, usuń go. Co kilka tygodni rzuć okiem na wszystkie swoje aplikacje i sprawdź, których nie używasz, i usuń je. Możesz filtrować aplikacje według ich rozmiaru w ustawieniach, aby najpierw szybko usunąć aplikacje o większym rozmiarze. Usuń także wszystko w obszarze Ustawienia> Aplikacje> Uruchamianie nieużywanych usług, takich jak dodatkowe klawiatury lub inne usługi powiadomień.


Byłoby to idealne rozwiązanie, gdyby jego urządzenie było rzeczywiście pełne aplikacji. Pytanie wydaje się jednak ujawniać problem polegający na tym, że pamięć ROM jest zapełniona, nawet jeśli tylko niewielka część jest faktycznie używana przez system i aplikacje.
jmbouffard

jak mówi jmbouffard, ilość lub rozmiar aplikacji nie powinna być tutaj problemem. 120 MB prawie nie wydaje się dużo. I przenoszę jak najwięcej z nich na moją kartę SD, więc też nie ma problemu
HannesFostie

@HannesFostie Co dokładnie mówi DiskUsage? Na moim telefonie Motorola Droid mój mówi: Dane 262 MB == Aplikacje 190,3 MB + Dane systemowe 34,7 MB + Wolne miejsce 36,8 MB. Czy dane systemowe są szczególnie duże?
Bryan Denny

Wspomniałem o tym w PO. Od tego czasu usunąłem niektóre aplikacje, obecnie nie otrzymuję ostrzeżenia, DiskUsage mówi: dane 147 MB, z czego 96 aplikacji, 20,4 danych systemowych, 31 MB wolnego miejsca. O ile mi wiadomo, Desire ma wewnętrzną pamięć ROM o pojemności 512 MB, więc gdzie poszła reszta?
HannesFostie

1
@HannesFostie Reszta jest prawdopodobnie używana na partycjach / system i / cache. Nie wiem, jak możesz sprawdzić ich rozmiar (przynajmniej bez rootowania). Ten post mówi o zmianie rozmiaru: forum.cyanogenmod.com/topic/8031-repartition-system-and-data W przeciwnym razie uważam, że utknąłeś z tym, co masz. Musisz tylko usunąć niektóre aplikacje: /
Bryan Denny

1

Mam też pragnienie i po przeczytaniu tego postu przeprowadziłem kilka testów na urządzeniu i, jak zauważyłeś, z wewnętrznej 512 MB pamięci ROM tylko 150 MB jest dostępnych dla użytkownika do zainstalowania aplikacji.

Kilka dni temu zmieniłem zapasową pamięć ROM pożądania niestandardowej pamięci ROM CyanogenMod, a nawet teraz mam 150 MB do zainstalowania aplikacji.

Powiedziałbym, że wewnętrzna pamięć ROM jest podzielona na dwie partycje, system i aplikacje, co powoduje, że mamy dostęp tylko do 150 MB z pełnej 512 MB pamięci ROM.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.