W jaki sposób zużycie energii dla danych przez WiFi różni się od danych przez 3G? (Na razie zignoruj ​​LTE)


24

Jeśli masz nieograniczoną ilość danych przez 3G, więc koszt nie jest opcją, co jest bardziej energooszczędne?

Używasz połączenia Wi-Fi lub 3G do transmisji danych?

Celem jest przedłużenie żywotności baterii


Możesz przeczytać ten artykuł o połączeniach danych w telefonach komórkowych. Wyjaśnia różne technologie z jego współczynnikami transferu danych i kosztem baterii. emezeta.com/articulos/tecnologias-moviles-ge-3g-h-4g
PhoneixS

Odpowiedzi:


2

To zależy od kilku rzeczy

Jak wspomina Matthew Read , sprzęt, lokalizacja i inne dziwaczne fragmenty dotyczące faktycznej komunikacji są ważne w dyskusji. Ale musisz również rozważyć, co robisz z telefonem.

Czy często pobierasz duże ilości danych? Jeśli tak, Wi-Fi może zmniejszyć zużycie baterii, pozwalając zakończyć wcześniej - pamiętaj, że ekran zużywa energię, gdy czekasz na 3G, aby zakończyć to, co WiFi mogło zakończyć znacznie wcześniej. (Ale to zależy od tego, jaki poziom jasności ma ustawiony telefon).

Krótko mówiąc, ustaw telefon tak, jak chcesz go używać, w miejscu, w którym chcesz go używać. Następnie uruchom najlepszy możliwy test, aby zobaczyć, który zużywa więcej baterii. Zachowaj wszystko tak samo podczas testów. (Dowiedz się dokładnie, które aplikacje są uruchomione, zaplanuj dane, których chcesz użyć, i określ czas, przez jaki dane będą używane po ich pobraniu).


Doceniam te punkty. Myślę, że ogólnie byłem ciekawy, może na przesyłaną jednostkę danych? Ale jak zauważyli inni, podświetlenie ekranu dłużej, gdy czekasz na 3G vs WiFi, jest również poważnym problemem.
geoffc

9

Nigdy tak naprawdę nie przeprowadziłem dokładnego testu porównawczego, ale jasne jest, że Wi-Fi zużywa znacznie mniej energii niż połączenie danych 3G. Dlatego zalecam korzystanie z Wi-Fi, jeśli to możliwe, jeśli celem jest przedłużenie żywotności baterii.

Jedynym wyjątkiem, który widziałbym, jest to, że często używasz telefonu, ale przez bardzo krótki czas, opóźnienie połączenia Wi-Fi może być kłopotliwe. Tylko w tym przypadku wyłączę Wi-Fi.


2
Moje doświadczenia to potwierdzają (chciałbym mieć prawdziwe dowody)
Michael Haren

1
Moje doświadczenia (Galaxy S) nie, WiFi zużywa dla mnie więcej baterii.
Mateusz

@Matthew Read: To ciekawe! Czy potrafisz to skwantyfikować lepiej? (Nie jestem pewien, jak to możliwe, poza być może jakąś głupią stroną internetową ze stałym zestawem odświeżania i pozostawieniem telefonu, który nie robi nic oprócz strony internetowej przez Wi-Fi vs 3G.)
geoffc

Cóż, nie mogę teraz testować (nie mam już planu danych), ale kiedy dostałem telefon, trochę poeksperymentowałem. Konsekwentnie mam około 30% rozładowania baterii przez noc w telefonie na 3G i 10% na Wi-Fi. Zrobiłem chyba tydzień każdego, więc chociaż jest to trochę nienaukowe, myślę, że wyniki są ważne - przynajmniej dla mojego sprzętu, oprogramowania, lokalizacji itp.
Matthew Read

@Matthew Read: Czy 30% zużycia 3G nie jest wyższe niż 10% w przypadku Wi-Fi? Może miałeś na myśli coś przeciwnego. Domyślnie, nawet w przypadku korzystania z Wi-Fi, kilka minut po tym, jak telefon przechodzi w tryb uśpienia, połączenie Wi-Fi również przechodzi w tryb uśpienia i powraca do 3G. Jeśli wybierzesz opcję włączenia Wi-Fi nawet wtedy, gdy telefon będzie w trybie uśpienia, to sądzę, że wymaga to więcej baterii, ponieważ układ Wi-Fi pozostaje włączony przez cały czas za darmo.
jmbouffard

5

Nie pamiętam, gdzie to przeczytałem, ale czytam, że 3G zużywa więcej energii podczas przesyłania danych, ale Wi-Fi będzie zużywać więcej na biegu jałowym. Mam tendencję do włączania Wi-Fi, ale jeśli mam mało energii, wyłączę ją, aby uniknąć wymagań dotyczących skanowania w poszukiwaniu nowych sieci. Również, jak napisali inni, 2G zużywa mniej energii niż oba, chyba że pobierasz duże pliki!


też gdzieś to przeczytałem. ale nie pamiętam gdzie. moje doświadczenie również to potwierdza. jeśli chcesz być online i otrzymywać drobne wiadomości na czacie itp. (przez większość czasu pracuję na biegu jałowym, a następnie przełączasz na 3 g lub lepiej 2 g). Jeśli chcesz przesłać ogromne dane i znajdujesz się w pobliżu hotspotu Wi-Fi, użyj tego zamiast tego, aby zmaksymalizować baterię.
ashishsony

5

To zależy.

Wypróbuj swój telefon. Być może pobierz duży plik i sprawdź, jak bardzo bateria się wyczerpuje, a następnie powtórz dla innego typu danych. Czynniki obejmują liczbę znajdujących się w pobliżu wież komórkowych, liczbę pakietów upuszczonych przez Wi-Fi, konkretny mikroukład i sprzęt radiowy, sterowniki oprogramowania i tym podobne.


Miałem nadzieję, że to trochę bardziej ogólne. Niestety.
geoffc

1
Tak, to też rozumiem. Jest tak wiele scenariuszy do przetestowania, aby uzyskać kontrolę nad urządzeniem, ale konkretnie przetestuję następujące: 1. Aktywne użycie: pobieranie. 2. Aktywne użycie: przesyłanie. 3. Pasywne użytkowanie (odbieranie synchronizacji w tle) w dobrym obszarze sygnału (gdzie masz nieprzerwane połączenie Wi-Fi i 3G). 4. Pasywne użytkowanie bez odbioru, więc urządzenie stale szuka połączenia (musisz odpowiednio wyłączyć 3G i Wi-Fi). To powinno dać ci dobry pomysł, jak twoje Wi-Fi i 3G pobierają energię.
Matt

2

Z mojego doświadczenia (HTC Hero i teraz HTC Desire HD) Wi-Fi zużywa znacznie mniej energii niż 3G. Moim pierwszym żądaniem oszczędzania energii jest wyłączenie 3G na moim telefonie, jeśli albo nie potrzebuję danych mobilnych, albo jest dostępne Wi-Fi.


2

Podczas gdy w poprzednich generacjach telefonów było prawdą, że Wi-Fi zużywało więcej energii w stanie bezczynności, w mniejszych pokoleniach jest mniej prawdziwe (pomyśl HTC Desire Z i nowsze), z najnowszymi układami Wi-Fi.

Jeśli korzystasz z danych, Wi-Fi jest wtedy preferowane: zużywa mniej energii i może mieć większą przepustowość i mniej opóźnień w zależności od dostawcy… Chociaż publiczne punkty dostępowe zwykle dopasowują opóźnienia i przepustowość sieci 3G… (celowo?)


2

Główny drenaż baterii ma miejsce w przypadku faktycznego transferu danych. Ponieważ prędkość Wi-Fi jest znacznie większa w porównaniu do 3G, zużywa mniej energii do pobrania tej samej ilości danych, ponieważ szybciej kończy pobieranie.

Również moc transmisyjna Wi-Fi jest zwykle mniejsza niż w przypadku radia 3G, ponieważ punkt dostępu jest znacznie bliżej, a sygnał znacznie silniejszy niż zwykła wieża 3G. Zwykle są mniej gęste niż wieże 2G, a telefon będzie musiał transmitować z większą mocą, aby utrzymać rozsądną siłę sygnału dzięki 3G.


2
Twój pierwszy akapit jest prawdą tylko wtedy, gdy Wi-Fi nie zużywa sporej ilości większej mocy na sekundę niż 3G i przez większość czasu tak.
Mateusz

Napisałeś, że to zależy. Podobnie jest w tym przypadku. W dłuższej perspektywie (na przykład w ciągu kilku dni), jeśli używasz tylko 3G, będziesz musiał naładować telefon więcej niż w przypadku korzystania z Wi-Fi do większości potrzeb związanych z transmisją danych. Przynajmniej taka jest moja obserwacja w dość pokrytym obszarze 3G (z kilkoma czarnymi plamami). Również, jeśli użyłem 2G, trwałoby to dłużej niż WiFi lub 3G, ale nie ma to znaczenia dla pytania.
Stoinov

Dlatego używałem „przez większość czasu”, nie „zawsze”.
Mateusz

2

Mogę potwierdzić doświadczenia związane z 3G korzystającym z większej mocy niż Wi-Fi i uważam, że tak naprawdę jest to stwierdzone przez Google gdzieś w Android FAQ.

Przyczyna techniczna prawdopodobnie ma związek z faktem, że trwają o wiele więcej negocjacji w sprawie 3G, w których może być zaangażowanych wiele wież radiowych i gdzie faktycznie poinstruują telefon, aby zwiększyć moc transmisji, jeśli to konieczne. Oczywiste jest również, że powinna istnieć różnica, biorąc pod uwagę zasięg WiFi ograniczony do około 20-100 metrów w zależności od wyposażenia i przeszkód; podczas gdy 3G działa na znacznie dłuższym dystansie, około kilku kilometrów.

Oba działają w dość podobnym paśmie częstotliwości od 1,9 GHz do 2,4 GHz. Ogólnie rzecz biorąc, im wyższa częstotliwość, tym więcej danych można przesłać, ale potrzeba więcej mocy, aby uzyskać sygnał przez przeszkody. Dlatego czasami zaleca się wyłączenie 3G (poleganie tylko na 2G) w celu oszczędzania baterii, ponieważ sieci 2G zwykle działają na znacznie niższym paśmie częstotliwości około 800-1000 MHz.


0

Jeśli twój telefon na to pozwoli, użyj 2G. Zużywa mniej energii niż 3G lub Wi-Fi. Wierzę, że działa tylko na telefonach GSM.


2
Pomija sens pytania, ale rozumiem twój punkt widzenia.
geoffc

@geoffc Nie jestem pewien, jak to mija się z celem. Czasami musisz myśleć nieszablonowo (3G vs Wi-Fi) i patrzeć na inne (oszczędzanie baterii) opcje. 2G to odpowiednia prędkość, jeśli chcesz zaoszczędzić żywotność baterii w długim okresie.
Bryan Denny

-1

to subiektywnie, moi przyjaciele. Brak dokładnej odpowiedzi. jest jednoznaczna odpowiedź.

scenariusz 1 - masz dobry odbiór Wi-Fi - telefon nie musi bardzo się starać pobrać sieci, więc żywotność baterii jest dłuższa. ale jeśli połączenie Wi-Fi jest trudne, telefon musi ciężko pracować .. więc rozładowanie baterii jest szybsze.

scenariusz 2 - korzystasz z sieci danych, ale w złym obszarze odbioru odbije się to tak samo na baterii - szybciej się rozładowuje.

w końcu zależą od połączenia w danym obszarze, aby mieć dłuższą żywotność baterii .. kto wie, które połączenie jest najlepsze w danym obszarze. po prostu prosta logika. żadne cuda techniczne nie mogą uratować twojej żywotności baterii, mówię ..


-1

Jakieś tygodnie temu kupiłem jedną Xiaomi Redmi 4x (5 ", octa, Dual Sim, Dual StandBy, z podstawową kartą SIM 4G i dodatkową kartą SIM 3G, 3 GB / 32 GB) oraz dwie Xiaomi Redmi Note 4x (5,5", deca, Dual Sim , Dual StandBy, z podstawową kartą SIM 4G i dodatkową kartą SIM 3G, 4 GB / 64 GB). Bateria wszystkich trzech wynosi 4100 mAh.

Z powodu niektórych postów na innym forum, które stwierdzają, że „bateria jest zła” na tych telefonach, próbowałem przeprowadzić niektóre testy.

Nie jest ważne, że uważam, że bateria jest bardzo dobra, ale jeśli chodzi o powyższe zniekształcenie, ważne jest, aby powiedzieć, że kiedy używam tylko połączenia danych (4G - Band 1 FDD lub Band 38 TDD = mój dostawca), nachylenie drenaż mocy jest bardziej stromy niż w przypadku korzystania z Wi-Fi albo na 2,4 GHz (Redmi 4x) lub 5 GHz Redmi Notte 4x).

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.