LG G2 - Tryb debugowania nie jest włączony


9

Próbuję uruchomić aplikację na telefonie LG G2 (Verizon) za pomocą Eclipse na komputerze Mac. Telefon nie jest jednak rozpoznawany przez komputer. Włączyłem debugowanie, ale nie pojawia się, gdy to robię adb devices. Ponadto nigdy nie otrzymuję powiadomienia o debugowaniu, gdy wprowadzę telefon w tryb debugowania. Myślę, że to telefon, ponieważ bez problemu uruchomiłem inne urządzenia na komputerze Mac.

Wszelkie sugestie dotyczące tego, dlaczego tryb debugowania nie jest włączony?


Czy masz zainstalowane sterowniki telefonu?
geffchang 10.10.13

To mac; sterowniki nie są potrzebne. Po podłączeniu do USB umieściłem połączenie z Internetem. Z jakiegoś powodu tylko to, że ustawienia USB włączają tryb debugowania
ono 10.10.2013

Mając ten sam problem. Wypróbowałem wiele kabli, w tym jeden dostarczony z telefonem, który działa w trybie ładowania w trybie szybkim.
pjb3

Czy może to być ten sam problem, co android.stackexchange.com/q/53554/12442 ?
Dan Hulme,

Odpowiedzi:


9

Znalazłem rozwiązanie: Zakładając, że masz włączony tryb debugowania, musisz zmienić ustawienia USB na Połączenie internetowe: Modem lub Ethernet. Trzymanie go w telefonie do ładowania, synchronizacji multimediów lub aparacie nie umożliwia debugowania.


W rzeczywistości musisz uruchomić tethering tylko raz na komputer - aby otrzymać monit o zezwolenie na połączenie z komputera. Po przyznaniu stałego prawa dostępu możesz również rozwijać się w trybie ładowania.
Boris Strandjev

2
Jedynym sposobem na uruchomienie debugowania USB było wybranie opcji Wyślij obrazy (PTP). Tablet ładujący i synchronizacja multimediów (MPT) nie działały.
user129894

Śledzę odpowiedź @ono i również znalazłem rozwiązanie. Musiałem wykonać trzy kroki: 1) W ustawieniach / ogólnych / o telefonie / wspólnych / informacji o oprogramowaniu, kliknij 7 razy w numerze kompilacji; 2) W opcjach ogólnych / programistycznych włącz debugowanie USB; 3) W sieci / tetheringu i sieci włącz tethering USB.
msampaio,

Miałem ten sam problem w LG Leon. Musisz wybrać „PTP”, jak powiedział @ user129894, nic innego nie działało!
scorpiodawg

4

Odpowiedź user44860 jest prawie poprawna. Idź do ustawień, o telefonie, informacje o oprogramowaniu:

Kliknij Numer kompilacji 7 razy . Powinieneś zobaczyć komunikat, że teraz jesteś programistą .

Możesz więc cofnąć się i włączyć debugowanie USB w Ustawieniach programistycznych.

Być może musisz odłączyć kabel USB, włączyć debugowanie i ponownie podłączyć kabel USB.


2

na G2 goto Ustawienia: Informacje o telefonie: Informacje o oprogramowaniu: kliknij numer kompilacji 5 razy. Wróć i wybierz Ustawienia programowania Włącz debugowanie USB


1

Wypróbuj inny kabel USB. Miałem te same problemy z S2 po pewnym czasie, co daje mi nieznane urządzenie, nawet jeśli wcześniej było znane. Spróbuj użyć innego kabla i sprawdź, czy jest rozpoznawany. Musi to być również MTP (urządzenie multimedialne), a nie PTP (kamera).

Możesz także spróbować czegoś innego: gdy telefon jest podłączony, wyłącz tryb debugowania i włącz go ponownie. Może także spróbować ponownie uruchomić adb.


wyłączanie / włączanie trybu debugowania pomaga mi. W przeciwnym razie tryb „debugowania USB” był cały czas wyłączony.
tsenapathy
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.