Jak wymusić wybór operatora sieci raz na zawsze?


11

Używam HTC Desire z systemem Android 2.2 (z ulepszeniami HTC). Istnieje wybór operacji sieciowych w Ustawieniach / Sieci bezprzewodowe i sieci / Sieci komórkowe / Operatorzy sieci, który pozwala „Przeszukiwać sieci” (a tym samym ręcznie wybierać jednego operatora) lub „Wybrać automatycznie” (który prawdopodobnie łączy się ze wszystkim, co znajdzie).

W moim regionie jest obecnie 3 głównych operatorów sieci komórkowych, którzy zezwalają na roaming międzyoperatorski, ale za ogromną opłatą roamingową. Chcę uniknąć tej ogromnej opłaty, ręcznie wymuszając wybór operatora raz na zawsze. Wydaje się, że działa, jeśli wybiorę mojego operatora (powiedzmy „Operator A”) w wyżej wspomnianym trybie „Wyszukaj sieci” i to działa - dopóki nie podróżuję pod ziemię, a moduł GSM napotyka kolejno następujące sytuacje:

  • Operatory A, B, C są dostępne (na powierzchni) => przy użyciu preferowanego „operatora A” i wszystko jest w porządku
  • Poruszamy się metrem, żadna sieć GSM nie jest w ogóle dostępna => wszystko w porządku, to pokazuje, że sieć nie jest dostępna
  • Zaczynamy pojawiać się na powierzchni, a „operator B” staje się dostępny, podczas gdy „operator A” (preferowany) nie. Urządzenie przestaje wykonywać to, co było uruchomione i pojawia się denerwujące menu, aby „wybrać” nową możliwość połączenia - „operator B”. Można zamknąć to menu przyciskiem „Return”, ponieważ gdy sytuacja powoli się zmienia i dostępnych staje się więcej operatorów, to menu pojawi się jeszcze kilka razy.

Pytanie brzmi zatem: jak raz na zawsze wymusić wybór operatora komórkowego i wyłączyć to niezwykle irytujące (przerywające aktualnie uruchomione działania) menu podręczne z ostatnio znalezionymi połączeniami komórkowymi?

AKTUALIZACJA: Używam sieci GSM / GPRS / EDGE / 3G (HSDPA) i faktycznie pytanie dotyczy zarówno ruchu głosowego, jak i transmisji danych, więc ograniczenie APN prawdopodobnie nie ma z tym nic wspólnego. Zwykle współbieżni operatorzy w tym samym regionie nie pozwalają na wędrowanie między sobą, więc ten problem prawdopodobnie nie istnieje dla większości zwykłych użytkowników.


1
Mam telefon CDMA, więc jestem pewien, że nasze opcje są różne, ale mam dwa, które wyglądają, jakby były dla ciebie pomocne. Mogę przełączać roaming danych i mogę ustawić tryb roamingu na „Tylko strona główna”. Czy masz jakieś takie opcje? Czy mówisz również o danych lub głosie?
Matt

„Używam HTC Desire z systemem Android 2.2 (z ulepszeniami HTC)” przykro mi to mówić, że to może być twój problem. CyanogenMod ma opcje blokowania roamingu i wydaje się, że pozwala ci zmusić dostawcę (chociaż oczywiście mam tylko jeden wybór, AT&T)
Broam

Odpowiedzi:


2

Blokada APN może działać. Wygląda na to, że daje ci możliwość blokowania niektórych APN sieci, co nie wpłynie na twoją zdolność do korzystania z głosu lub SMS-ów, ale nie pozwoli twojemu telefonowi na połączenie danych z sieciami, które blokujesz (przez zmianę APN tak, że telefon nie działa połączyć). Byłbym jednak ostrożny, bałagan z APN może powodować problemy, że ta aplikacja nie ma jeszcze żadnych komentarzy.


Nie sądzę, żeby to zadziałało, ponieważ nie mam specyficznych problemów z APN: w rzeczywistości mam tylko 2 APN (jeden do ogólnej komunikacji internetowej i drugi do wiadomości MMS) i nie potrzebuję żadnego „blokowania” za pomocą im. Wyjaśniłem, że pytanie dotyczy teraz zarówno transmisji głosu, jak i danych.
GreyCat
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.