Jak skonfigurować konto Gmail z weryfikacją dwuetapową w K-9 Mail?


18

Próbuję skonfigurować konto Gmail w K-9 Mail, ale kiedy konfiguruję serwer poczty przychodzącej, pojawia się błąd: „Zła nazwa użytkownika lub hasło”. Podczas próby skonfigurowania serwera poczty wychodzącej pojawia się błąd, który kieruje mnie do dwuetapowej weryfikacji w Google.

Mam skonfigurowaną weryfikację dwuetapową na moim koncie Google, ale wydaje się, że nie mogę tego zrobić w K-9 Mail. Szukałem wszędzie i próbowałem postępować zgodnie z różnymi przewodnikami, np. Tym pytaniem , a także próbowałem zmienić hasło na moim koncie Google, ale nic nie pomogło.

Jak mogę poprawnie skonfigurować pocztę K-9 dla mojego konta Gmail z weryfikacją dwuetapową?

Odpowiedzi:


17

Klienci IMAP zazwyczaj muszą używać haseł aplikacji , aby uzyskać dostęp do kont korzystających z weryfikacji dwuetapowej. Musisz wygenerować nowe hasło aplikacji, a następnie użyć go do skonfigurowania serwerów poczty przychodzącej / wychodzącej zamiast zwykłego hasła do konta. Strona pomocy Google (link powyżej) zawiera instrukcje, jak to zrobić. Podsumowując, procedura jest następująca:

Jak wygenerować hasło aplikacji

  1. Wejdź na stronę ustawień konta Google .
  2. Po lewej stronie kliknij Bezpieczeństwo .
  3. W temacie „Weryfikacja dwuetapowa” kliknij Zarządzaj hasłami aplikacji .
  4. W sekcji Hasła aplikacji wpisz opisową nazwę aplikacji, którą chcesz autoryzować, a następnie kliknij „Wygeneruj hasło aplikacji”. Zobaczysz właśnie utworzone hasło aplikacji (ASP). zobacz także nazwę urządzenia i link do Odwołaj - lub anuluj - kod.
  5. Kiedy logujesz się do aplikacji wymagającej ASP, wpisz swoją ASP w polu hasła i upewnij się, że zaznaczyłeś opcję „Zapamiętaj hasło”, jeśli chcesz, aby aplikacja zapamiętała kod.

Dzięki, stało się to tajemnicą. Niestety wydaje się, że hasło specyficzne dla aplikacji może być dostępne tylko w przypadku uwierzytelniania 2xFactor. Zapobiega to współdzieleniu przez te same foldery poczty dwóch osób. Wciąż szukam sposobu dostępu do tego logowania emai.
będzie

1

Trudno mi było rozwiązać ten sam problem, ponieważ mój identyfikator Gmaila nie został poprawnie skonfigurowany z weryfikacją dwuetapową. Jeśli to może komuś pomóc, oto jak to zrobić:

Włącz weryfikację dwuetapową

  1. Przejdź do strony weryfikacji dwuetapowej . Może być konieczne zalogowanie się na konto Google.
  2. Wybierz Rozpocznij.
  3. Postępuj zgodnie z instrukcjami instalacji krok po kroku.
    • Otrzymasz wiadomość SMS z kodem i musisz wpisać kod, który właśnie otrzymałeś SMS-em.
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.