Jak włączyć przypomnienia o urodzinach lub wyświetlać urodziny jako wydarzenia w Kalendarzu na Nexusie 4


14

Prosty problem: zapominam o urodzinach moich przyjaciół. Mam daty zapisane w moich kontaktach (książka adresowa CardDAV-Sync) i mogę je wyświetlać w aplikacji Ludzie. Nie znalazłem jednak sposobu na ustawienie alertu lub przypomnienia. Alternatywnie chciałbym zobaczyć je jako wydarzenia w Kalendarzu. Mam nadzieję, że w standardowym Androidzie 4.3 mojego Nexusa 4 jest jakaś opcja, aby to skonfigurować, ale jeśli nie jest to możliwe, czy znasz prostą aplikację przypominającą , która nie wymaga pełnego dostępu do Internetu ?

Z góry dziękuję.


Czy korzystasz z Kalendarza Google?
ale

Czy też szukałeś w Sklepie Play? Widzę wiele aplikacji, które mogą wysyłać przypomnienia lub w inny sposób wyświetlać daty urodzin Twoich kontaktów.
ale

@AlEverett: Korzystam ze standardowej aplikacji Kalendarza Google (wersja 201306302, jeśli ma to jakiekolwiek zastosowanie), ale używam tylko własnych zestawów danych kalendarza CalDAV zsynchronizowanych z moim własnym serwerem Radicale. Nie wyświetlam ani nie synchronizuję żadnego zestawu danych kalendarza Google (z powodu braku lepszego słowa).
Perseidy

@AlEverett: Tak, widziałem te aplikacje, ale wszystkie cierpią z powodu pełzania funkcji, a zatem pełzania uprawnień. Wytyczam granicę przy pełnym dostępie do Internetu, ponieważ nie chcę, aby mogli przesyłać moje dane osobowe na swoje serwery. W swoim pytaniu podkreśliłem ten fragment.
Perseidy

Odpowiedzi:


4

... ale jeśli nie jest to możliwe, czy znasz prostą aplikację przypominającą, która nie wymaga pełnego dostępu do Internetu?

Temat ten jest również omawiany na forum Google dotyczącym aplikacji kalendarza i rzeczywiście wydaje się, że istnieją tylko obejścia.

Wspomniano także o aplikacji, która zapewnia powiadomienia o urodzinach i nie potrzebuje dostępu do Internetu: https://play.google.com/store/apps/details?id=de.noyer.consulting.contactevents.pro

Jest to płatna aplikacja za niewielką kwotę, ale jest też darmowa wersja z dostępem do Internetu dla reklam: https://play.google.com/store/apps/details?id=de.noyer.consulting.contactevents.free

Jeśli chcesz wypróbować bezpłatną wersję, jeśli działa dla Ciebie, możesz wykonać następujące czynności:

 • Pobierz bezpłatną aplikację ze Sklepu Play
 • Zmień urządzenie w tryb samolotowy
 • Uruchom aplikację
 • W systemie Android 6 lub nowszym: Przyznaj dostęp do książki adresowej przy pierwszym uruchomieniu
 • Sprawdź aplikację, widżet itp. (Powiadomienia pojawiają się dopiero o północy)
 • Odinstaluj aplikację
 • Wyłącz tryb samolotowy
 • Zdecyduj, czy warto uzyskać wersję Pro

Płatna aplikacja prawie nic nie kosztuje - więc warto ją kupić.
ahorn

0

Nie mogłem też znaleźć na to rodzimego sposobu i zastanawiałem się, dlaczego zadziałało na jednym z moich urządzeń, ale nie na innych. Na „działającym” urządzeniu używam aCalendar jako nakładki na Kalendarz Google, który ma również fajny widget i jest naprawdę przydatny. aCalendar wysyła również przypomnienia o urodzinach, pokazuje je na samym widżecie, a także umieszcza podpowiedź na pasku powiadomień, którego trudno przeoczyć. Tak więc, dopóki nie znajdziesz rozwiązania, które bardziej ci się spodoba, będzie to możliwe.


Dzięki. Wydaje się również, że ma rozsądne uprawnienia. Zajmę się tym, jeśli nie będzie innej odpowiedzi.
Perseidy

Właśnie takie były moje argumenty, gdy wybrałem to dla mojego urządzenia: poręczne, wygodne, lekkie i „rozsądne uprawnienia” :) Powodzenia, dalej; Obejrzę to pytanie, ponieważ jestem również ciekawy „alternatywnych rozwiązań na pokładzie”.
Izzy

0

Wykonaj następujące kroki:

 1. Jak dodać urodziny kontaktów Gmaila do Kalendarza Google

Dodaj daty urodzin kontaktów Gmaila do Kalendarza Google

Aby dodać kalendarz pokazujący i informujący o urodzinach kontaktów Gmaila do Kalendarza Google:

Wykonaj następujące kroki:

 • Wejdź na google.com/calendar, aby wyświetlić zwykły ekran główny
 • Po lewej stronie w obszarze Inne kalendarze znajdź urodziny znajomych, kliknij strzałkę rozwijaną i wybierz z menu Przypomnienia i powiadomienia
 • W sekcji Przypomnienia o wydarzeniach kliknij Dodaj przypomnienie, ustaw żądane przypomnienie
 • Kliknij Zapisz

Chociaż teoretycznie może to odpowiedzieć na pytanie, lepiej byłoby dołączyć tutaj istotne części odpowiedzi i podać odnośnik (proszę edytować swoje pytanie i zrób to). W przeciwnym razie twoje pytanie przestanie być pomocne w przypadku śmierci łącza.
bmdixon,

Te przewodniki działają niestety tylko dla kalendarza Google, a nie dla innych kont kalendarza, np. Kalendarza caldav, o którym mówiłem w moim pytaniu. (Nie mam danych kontaktowych zapisanych na koncie Google.)
Perseids

11
Nie ma możliwości ustawienia przypomnień o wydarzeniach w kalendarzu urodzinowym
L93,

4
W jakiej rzeczywistości ta odpowiedź jest nawet zdalnie poprawna?
AMM

1
Ta odpowiedź była prawdopodobnie prawidłowa w tym czasie (2014), ale teraz jest nieaktualna (2018).
ahorn
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.