Jak otworzyć wiele plików PDF jednocześnie?


9

Chciałbym otworzyć dwa pliki PDF jednocześnie. Wydaje się jednak, że „robienie więcej niż jednej rzeczy naraz” to koncepcja, która musi zostać jeszcze wynaleziona w świecie tabletów. Czy jest na to sposób?

Idealnie chciałbym mieć jakiś interfejs MDI, w którym mogę wyświetlać pliki obok siebie. Kolejną najlepszą rzeczą (opcja 2) jest interfejs z kartami, w którym widzę pliki pojedynczo, ale przełączam się między nimi. Następnym później (opcja 3) byłoby po prostu otwarcie dwóch plików, ale przełączanie aplikacji między nimi odbywa się za pomocą przełącznika aplikacji.

Na początku myślałem, że będę mógł używać Firefoksa jako kontenera i mogę sprawić, by opcja 3 działała - ale Adobe wydaje się nie wydawać wtyczki NSAPI dla Androida. Pliki są więc otwierane w ich samodzielnej aplikacji „Reader”.

Kolejnym nieudanym pomysłem było użycie przeglądarki Firefox i PDF.js. To faktycznie działa, ale plik PDF.js jest tak absurdalnie wolny, że nie jest to realna opcja.

Potem usłyszałem o „Dolphin”, który podobno ma wtyczkę PDF, ale po wypróbowaniu przeglądarki, zanim nawet przejdę do etapu pobierania wtyczki, jasne jest, że ta aplikacja jest wadliwa i bezużyteczna.

Szczerze mówiąc, nie podoba mi się pomysł korzystania z przeglądarki internetowej do tego zadania.

Innym pomysłem jest zainstalowanie kilku różnych aplikacji do odczytu, ale jest to okropne, brzydkie rozwiązanie i zakładam, że będę musiał zapłacić lub zaakceptować reklamy.

Czy są jakieś proste pomysły, za którymi tęskniłem? Czy istnieje sposób, aby program „Reader” nie zamykał bieżącego pliku, gdy chcę otworzyć inny plik PDF?


Jestem pewien, że nowoczesne tablety mają tę funkcję
William

Odpowiedzi:


4

Aby odpowiedzieć na moje pytanie: chociaż nie znalazłem całkowicie zadowalającego rozwiązania tego problemu, w aplikacji Adobe's Reader odkryłem listę „Ostatnie” - która pokazuje ostatnio czytane dokumenty w kolejności malejącej od daty ostatniego otwarcia. To, w połączeniu z faktem, że aplikacja Reader zapamiętuje pozycję każdego czytanego dokumentu, oraz fakt, że menu „Ostatnie” to tylko jedno kliknięcie przycisku Wstecz, daje realne rozwiązanie do czytania wielu dokumentów jednocześnie , choć powoli.

Chciałbym, aby ktoś z 1998 roku mógł wrócić w czasie i zapewnić nam odpowiednią wielozadaniowość. Jak wspaniale by to było!

Na razie mam nadzieję, że ten pomysł pomoże komuś innemu.1

Jedyną aplikacją, którą znam na Androida, która zapewnia tę funkcjonalność, jest iAnnotate .

PD. W tej chwili (21.04.2015) wydaje się być trochę zasobny, nie jestem pewien, czy to przecieka pamięć.


0

Miałem ten sam problem, przeszukiwałem fora, ale nie mogłem znaleźć dobrego rozwiązania. Następnie przełączyłem się na przetestowanie niektórych aplikacji, a biuro i pdf firmy Kingsoft są całkiem dobre. Jeśli otworzysz nowy plik pdf, będzie on wyglądał jak nowa karta. To samo dotyczy dokumentów, ale wszystkie różne typy plików znajdują się w nowym oknie link https://play.google.com/store/apps/details?id=cn.wps.moffice_eng

Zacząłem go używać dzisiaj, więc nie mogę nic powiedzieć o błędach lub stabilności aplikacji


Trzon Twojej odpowiedzi stanowi wspomniana aplikacja, która została już ujęta w tej odpowiedzi tutaj android.stackexchange.com/questions/54216/... Czy mogę poznać przyczyny tej nadmiarowości?
Firelord

0

Oprócz biura WPS i plików PDF, zamiast tego otwierałem dwie aplikacje. Jeden czytnik Adobe i inny czytnik pdf. Następnie przełączam się między dwiema aplikacjami.


0

Począwszy od Androida 7.x, oficjalnie wprowadzono wiele okien. Chociaż samo to nie pozwala na otwieranie wielu instancji tej samej aplikacji (i tak nie jest to domyślnie ), ta aplikacja o nazwie Pasek zadań może znacznie poprawić swoją funkcję.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Domyślnie pozwala dowolnie umieszczać i zmieniać rozmiar wielu okien, tak jak w dowolnym systemie operacyjnym na pulpicie, i - w odpowiedzi na twoje pytanie - po niektórych ustawieniach można otworzyć wiele instancji tej samej aplikacji. Pod warunkiem, że twoje urządzenie dobrze poradzi sobie z obciążeniem, a nieruchomość na ekranie wystarczy, możesz osiągnąć to, czego szukasz.0

Nie znam nic lepszego niż EbookDroid, aby zobaczyć pliki PDF. I ma też zakładki!


1
Czy możesz dodać link do polecanej aplikacji?
Dan Hulme,

-1

Użyj aplikacji Stick w Androidzie, mam nadzieję, że to pomoże


2
Aplikacja Stick? Co to jest? Czy masz link do Google Play?
geffchang
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.