Czy istnieje sposób na odzyskanie usuniętej wiadomości SMS?


Odpowiedzi:


7

Jeśli korzystasz z My Backup Pro i regularnie planujesz tworzenie kopii zapasowych, możesz odzyskiwać wiadomości SMS, pod warunkiem, że masz ustawione tworzenie kopii zapasowych.

Zobacz także Kopia zapasowa SMS - pozwala użytkownikowi wykonać kopię zapasową SMS bezpośrednio w Gmailu, dzięki czemu zawsze masz kopię zapasową z dala od urządzenia - bez szkody, nawet jeśli urządzenie zostanie zgubione / skradzione / nie działa i musisz odwołać się do wiadomości SMS w pośpiech.


1
Używam również SMS Backup. +1 dla tej aplikacji
Juri

Odkąd zostałem przegłosowany, dodam tylko, że powinieneś użyć SMS Backup + (to plus tam): appbrain.com/app/sms-backup/com.zegoggles.smssync i usunąć moją odpowiedź
Bryan Denny

2

O ile używana aplikacja do przesyłania wiadomości nie ma określonej funkcji tworzenia kopii zapasowych lub folderu kosza, nie ma łatwego sposobu, jednak może się zdarzyć, że specjalista ds. Odzyskiwania danych (nie jest tani) może je odzyskać, jeśli obszar w pamięci nie został nadpisany jeszcze. Pamięć flash nie ma pamięci danych jak napęd magnetyczny. Jeden nadpisuje i dane w zasadzie zniknęły. Przeczytałem również, że niektóre telefony z Androidem przechowują wiadomości SMS na karcie SIM (mam telefon CDMA, więc nigdy go nie widziałem), a jeśli tak, możesz je odzyskać z karty SIM za pomocą czytnika kart SIM. Ostatecznie ich odzyskanie nie jest prawdopodobne, a wszelkie próby będą kosztowne lub trudne.


Nie do końca prawda o pamięci Flash, wiele razy odzyskiwałam skasowane zdjęcia z kart SD dla ludzi, chociaż nie chodzi o trwałość danych, a ponadto oprogramowanie usuwa tylko plik, nie przeszkadza w usuwaniu rzeczywistych danych z karta. Mimo to nie zmienia twojej odpowiedzi, ponieważ nie sądzę, aby żadna z popularnych aplikacji SMS domyślnie przechowywała twoje wiadomości na karcie SD, większość przechowuje je w wewnętrznej pamięci systemu, gdzie nie jest to praktyczne. Ale rzadko przechowują więcej niż tylko 50, więc większość smartfonów ignoruje to i zapisuje wewnętrznie.
GAThrawn

Masz rację. Jak zauważyłeś, telefon nie usuwa rzeczywistych danych, ale we wszystkich zamiarach i celach, po usunięciu rekordu pliku, przestrzeń dyskowa przechowująca dane może zostać nadpisana, w którym to momencie oryginał dane zostaną utracone. Pisałem tę odpowiedź na moim Droidie, więc nie wdałem się w tak szczegółowe szczegóły, jak mogłem, ale pomyślałem, że opisałem to, kiedy powiedziałem „może być możliwe… jeśli obszar w pamięci nie został jeszcze napisany „. Teraz widzę, że nie było to całkowicie jasne. Dziękuję za wyjaśnienie.
Matt

1

Nie ma możliwości ich odzyskania przy użyciu domyślnej aplikacji do obsługi wiadomości.

Nie znam żadnej aplikacji, która byłaby w stanie odzyskać już usunięte wiadomości. Chodzi mi o to technicznie, że nie jest to możliwe.

Istnieją jednak aplikacje zastępujące wiadomości z funkcją tworzenia kopii zapasowych.


Czy jest na to jakaś aplikacja?
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.