Ładowanie przez USB może być szkodliwe?


18

Biorąc pod uwagę, że ładowanie przez USB może zająć około 5 godzin (tylko 1-2 godziny zajmie wtyczka naścienna), czy może być szkodliwe dla baterii smartfona, jeśli zawsze jest ładowana z USB?


Ładowanie z komputera przez USB może być lepsze niż szybkie ładowanie z gniazdka ściennego. Powód 1) Uniwersalność baterii wykazała, że ​​zbyt szybko ładowane baterie litowo-jonowe umrą wcześniej. Powód 2) Wolniejsze ładowanie nie nagrzeje tak mocno akumulatora, co może przedłużyć jego żywotność
Sepero,

Ładowałem Lumię 710 przez większość czasu przez USB i zauważyłem dłuższą żywotność baterii w ciągu ostatnich tygodni.

Odpowiedzi:


22

Nie rozumiem, jak czas trwania ładowania miałby związek z tym, czy jest to szkodliwe dla smartfona. Nigdy nie widziałem żadnej dokumentacji, w której ciągłe podłączanie telefonu (czy to USB, AC, czy DC) wyrządziłoby szkodę samemu telefonowi. Można argumentować, że jest szkodliwy dla akumulatora.

Stałe ładowanie zasadniczo nie stanowi problemu dla akumulatorów litowo-jonowych (które są większością nowych akumulatorów do telefonów komórkowych). W rzeczywistości lepiej jest często je ładować i nie dopuszczać do pełnego rozładowania.

Jednym z czynników, który obniża żywotność wszystkich akumulatorów litowo-jonowych, jest ciepło. Im więcej ciepła jest wystawiane na działanie, tym szybciej traci pojemność, więc widzę, jak trzymanie go podłączonego do gniazdka może utrzymywać go dłużej i teoretycznie pogarszać żywotność baterii.

Oto kilka dobrych zasobów omawiających żywotność baterii:

  1. http://batteryuniversity.com/learn/article/how_to_prolong_lithium_based_batteries
  2. http://www.droidforums.net/forum/tech-issues-bug-reports-suggestions/1974-understanding-battery-life.html

Doskonała odpowiedź, dziękuję. Miałem także na myśli baterię.
Francisc

4
Wierzę, że wolniejsze ładowanie z USB utrzyma temperaturę baterii niższą niż szybsze ładowanie, więc może być korzystne.
TomG

2

Problem polega na tym, aby nie dopuścić do całkowitej wymiany baterii litowej i nie pozwolić na całkowite rozładowanie. niech będzie to od 40 do 80 procent. korzystanie z USB jest bardziej odpowiednie, ponieważ umożliwia powolne ładowanie akumulatora przy znacznym braku ciepła, aby uszkodzić akumulator. Dzięki

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.