Jak otworzyć plik tekstowy dowolnego rozszerzenia w systemie Android?


10

Mam kilka rodzajów plików na Dysku Google i na karcie SD (.C, .ASM, .H, .INC, .LOG), które są tylko plikami tekstowymi. Ale po prostu nie mogę wyświetlić ich na moim telefonie z Androidem, ponieważ mówi, że do tego typu plików nie są przypisane żadne programy. Dropbox poradziłby sobie dobrze, gdybym mógł po prostu przypisać go do otwarcia tych rozszerzeń. Tak więc moje pytania to:

  1. Czy istnieje sposób przypisania dowolnego rozszerzenia do Dropbox?

  2. Czy istnieje przeglądarka tekstu, która pozwoli mi to zrobić?

Próbowałem tak wielu, ale wydaje się, że nikt tego nie robi. Wydaje się, że robi to tylko ten edytor HEX https://play.google.com/store/apps/details?id=tuba.tools , ale nie pozwala mi to wyświetlać jako pliku tekstowego. Tylko na podzielonym ekranie HEX / TEXT.


Czy próbowałeś 920 Text Editor lub DroidEdit ? Oferują przynajmniej wyróżnianie składni dla wielu języków programowania. Po prostu nie wiem, czy kojarzą się również z ich repozytorialnymi rozszerzeniami plików / typami mime.
Izzy

WOW edytor tekstu 920 jest naprawdę fajny, otwiera również .ASM. Dzięki!
Lurkers,

Odpowiedzi:


9

Edytor programowania może rozwiązać problem. Spójrz np. Na 920 Text Editor lub DroidEdit :

Edytor tekstu 920 DroidEdit
920 Text Editor i DroidEdit (Źródło: Google Play; kliknij obrazy, aby wyświetlić większe warianty)

Oba obsługują co najmniej podświetlanie składni dla kilku języków programowania, a na zrzucie ekranu przynajmniej DroidEdit wydaje się być w stanie bezpośrednio współpracować z Dropbox (patrz nagłówek).


Czy ta odpowiedź jest aktualna (12 września 17)? czy jest coś lepszego?
kouty

@kouty 920 Text Editor można teraz znaleźć na F-Droid (nowsza wersja w moim repozytorium ). Poza tym: nie używam Dropboksa, więc tak naprawdę nie mogę powiedzieć.
Izzy

2

Co powiesz na korzystanie z zewnętrznego eksploratora plików, takiego jak ES File Explorer ?

Pozwala wybrać sposób otwarcia pliku. Jeśli znajdzie nieznane rozszerzenie, poprosi o otwarcie pliku jako tekst / audio / wideo.


1
ES File Explorer ma ostatnio problemy z reklamami i prywatnością. Czy możesz polecić inną aplikację, która ma tę funkcjonalność?
MayeulC
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.