Jakie są konsekwencje dla prywatności korzystania z Talk-to-Text?


11

Biorąc pod uwagę, że implementacja Talk-To-Text na Androida wysyła Twój głos na serwery Google, analizuje mowę na tekst, a następnie odsyła ciąg tekstowy z powrotem do słuchawki, jakie są konsekwencje prywatności korzystania z Talk-to-Text?

Czy to oznacza na przykład, że cokolwiek, co mówię do mojego ukochanego Nexusa One, jest przechowywane na serwerach Google?

Czy Warunki usługi Google odnoszą się konkretnie do tego problemu?


3
Wszystko, co powiesz, może i zostanie użyte przeciwko tobie!
Ivo Flipse

@Ivo LOL, miłe poczucie humoru! Czy to oznacza, że ​​nie masz odpowiedzi? ;-)
rAndy

1
Cóż, przynajmniej nie zawracałem sobie głowy czytaniem ich regulaminu. Jeśli martwisz się o prywatność, nie powinieneś korzystać z takich usług do celów, które chcesz zachować prywatność;)
Ivo Flipse 28.01.11

1
nie został zwolniony, awansował.
Ryan Conrad

2
Założę się, że kopią dane i przechowują dane o tym, o czym ludzie mówią i szukają, ale chętnie się założę, że nie są przechowywane w pliku z Twoim nazwiskiem lub adresem IP. Jest o wiele bardziej prawdopodobne, że Twoje dane zostaną zagrożone przez utratę telefonu lub przez osobę korzystającą z sniffera Wi-Fi lub naruszenie danych w jakiejś instytucji detalicznej, takiej jak TJX. Jeśli naprawdę chcesz wiedzieć, co jest w TOS, musisz zaryzykować bycie pierwszą osobą, która przeczyta TOS.
Matt

Odpowiedzi:


11

Z Polityki prywatności Google na komórki :

W przypadku produktów i usług z funkcją rozpoznawania głosu zbieramy i przechowujemy kopię wprowadzonego głosu do produktu lub usługi oraz poprawek wprowadzonych do wyniku rozpoznania głosu. Aby usprawnić przetwarzanie wprowadzanego głosu, możemy również stale nagrywać w pamięci tymczasowej kilka sekund szumów tła. To nagranie pozostaje tymczasowo na urządzeniu i nie jest wysyłane do Google. Jeśli zdecydujesz się spersonalizować rozpoznawanie głosu, powiążemy Twoje dane głosowe z Twoim kontem Google.


Dobre znalezisko, @Iain.
ale
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.