Jak korzystać z przewodowego adaptera Ethernet podłączonego przez USB przez USB-OtG na smartfonie z systemem Android?


11

Ze względu na mój zawód często muszę łączyć się z przewodowymi urządzeniami podłączonymi do sieci LAN (takimi jak zarządzane przełączniki, routery, przystawki STB itp.), Aby często uzyskiwać dostęp do ich interfejsów konfiguracyjnych przez Telnet / SSH / HTTP. I mam już dość noszenia ze sobą torby z laptopem.

Właśnie kupiłem smartfon Samsung Galaxy Ch @ t B-5330 (Android 4.1.2) (prawie jedyny nowoczesny model z fizycznym QWERTY na rynku, z pewnością jedyny QWERTY firmy Samsung) i USB-OtG („USB host ”).

Znacznie uprościłoby mi to życie, gdybym mógł podłączyć go do przewodowych sieci Ethernet.

czy to możliwe? Od czego mam zacząć?

Wygląda na to, że nie ma żadnych niestandardowych oprogramowań wewnętrznych, takich jak Cyanogen Mod, dostępnych dla mojego konkretnego modelu, ale najprawdopodobniej go zrootuję.

Mam kartę sieciową USB opartą na układzie ASIX AX88772 (wykrywanym przez Ubuntu od razu po zainstalowaniu i podobno kompatybilnym z XBox, PS3 i Apple Mac, więc wygląda na bardzo standardowy).

Nie znalazłem też ani jednego urządzenia USB (próbowałem napędu flash USB, klawiatury i myszy), które działałoby z telefonem z Androidem. Wygląda na to, że nawet nie otrzymują od niego mocy. Może to (tryb hosta USB) należy włączyć gdzieś w ustawieniach? Nie mogłem znaleźć gdzie.


1
Możesz rzucić okiem: Podłącz tablet z Androidem do Ethernetu / Komunikacja za pomocą micro USB do Ethernet / Tablety z Androidem: Używasz złącza USB do Ethernet? i więcej pytań na temat USB + Ethernet . Nie zapomnij poinformować nas tutaj, czy (i który) rozwiązałeś problem, lub dlaczego / gdzie nadal utknąłeś.
Izzy

1
Jasne, że do diabła dzielę się rozwiązaniem, jeśli je znajdę.
Ivan

Odpowiedzi:


4

Według GSMArena ten telefon nie obsługuje USB-OTG. To by wyjaśniało, dlaczego żadne z innych urządzeń, które wypróbowałeś, nie działało.

W takim przypadku nic nie możesz zrobić, aby USG-OTG działało i nie możesz użyć adaptera Ethernet Ethernet.


3

Testowałem następujące telefony, które działają z kablem micro usb otg do Ethernetu (tj. Mają wbudowane dyski Ethernet).

Asus 1. Wszystkie modele padfone () tylko część telefonu, a nie po zadokowaniu na tablecie). Gdy podłączony jest adapter otg usb na ethernet (lub kabel otg podłączony do adaptera usb na ethernet, menu Ethernet pojawia się w menu ustawień oraz na pasku powiadomień.

  1. Sony Większość telefonów Sony ma wbudowane sterowniki Ethernet, więc działają, ale nie pojawia się żadne powiadomienie. samo wyłączenie Wi-Fi i danych oraz użycie przeglądarki potwierdzi, że masz połączenie Ethernet

  2. Google Nexus Nexus 5 i Nexus 6 (ale nie Nexus 4) mają wbudowane sterowniki Ethernet, więc działają, ale nie pojawia się żadne powiadomienie. samo wyłączenie Wi-Fi i danych oraz użycie przeglądarki potwierdzi, że masz połączenie Ethernet.

  3. Motorola Moto G (edycja 2013, edycja 2014). Moto X (edycja 2013 i 2014)

Telefony następujących marek nie działają z kablem Ethernet, ponieważ sterowniki zostały usunięte Samsung, LG, HTC, Huwawei.


Znalazłem na tablecie Samsung SM-T530 z systemem Android 5, kiedy podłączam adapter OTG z USB na Ethernet, automatycznie łączy się on z podłączonym kablem Ethernet; nie było potrzeby zmiany żadnych ustawień. Używając tabletu Lenovo z Androidem 6, wszystko działało również po wyjęciu z pudełka, tylko ja znalazłem tablet, który uruchamiał się ponownie po przeniesieniu danych przez połączenie Ethernet!
MichielB

Oprócz sterowników ethernetowych , ponieważ w „Android nawet obsługuje protokół”, wymagane są sterowniki dla poszczególnych urządzeń fizycznych kontrolerów (możesz sprawdzić defconfig jądra, aby sprawdzić, czy OEM je zawarł). Ponowne uruchomienie tabletu najprawdopodobniej wskazuje na występowanie w nich błędów.
mirh

2

Stary post, ale mimo wszystko ... Sugeruję, aby użyć małego przenośnego routera (takiego jak TP-Link WR702N), ustawić tryb AP, podłączyć go do sieci Ethernet, a następnie podłączyć smartfon do sieci WLAN routera. W ten sposób ominiesz brak możliwości OTG portu USB smartfona (lub tabletu). Nigdy nie próbowałem, ale to powinno działać.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.