Folder na telefonie nie wyświetla się w systemie Windows


9

Jestem w trakcie opracowywania aplikacji na Androida i używam Nexusa 4 jako urządzenia testowego. Jedną z funkcji aplikacji jest utworzenie w telefonie folderu do przechowywania danych. Jeśli przeglądam telefon za pomocą Eksploratora plików ES, widzę folder / pliki, ale po podłączeniu do komputera z systemem Windows 7 (64-bitowym) nie widzę nowo utworzonego folderu. Brakujący folder nosi nazwę „Prędkość rejsu”.

Zrzut ekranu pulpitu:

screenshot_screen

Zrzut ekranu z urządzenia mobilnego:

screenshot_screen


To jest naprawdę ciekawe! Moją pierwszą myślą był problem z uprawnieniami, ale wydaje się, że tak nie jest. Uprawnienia, właściciel i grupa wszystkie pasujące pliki, które tego nie robią. Aby inni wiedzieli, mogłem odtworzyć to zachowanie, po prostu tworząc plik / folder w pamięci wewnętrznej za pomocą emulatora terminali lub menedżera plików. Wszystko, co stworzyłem na urządzeniu w ten sposób, było niewidoczne dla MTP.
dotVezz 17.09.13

Cieszę się, że to nie tylko ja. Pomyślałem, że może to mieć związek z tym, jak ustawiłem ścieżkę zapisu pliku, ale oczywiście nie.
Jonny Wright,

Wiem, że to długa szansa, ale ... aby ustawić lokalizację zapisu pliku, którego użyłem, android.os.Environment.getExternalStorageDirectory();jednak Windows nazywa to pamięcią wewnętrzną . Wydaje się dziwne, że w jednym przypadku jest określany jako Zewnętrzny, a drugi jako Wewnętrzny.
Jonny Wright,

1
Jestem prawie pewien, że rozbieżność wynika tylko z tego, jak MTP obsługuje rzeczy.
dotVezz,

Podobna sprawa była już w tym tygodniu. Poszkodowany użytkownik zgłosił po ponownym uruchomieniu systemu Windows, że folder był widoczny (co wyjaśnia, że ​​jest to problem po stronie systemu Windows). Czy próbowałeś odświeżyć w eksploratorze plików? Lub sprawdzane za pomocą innego menedżera plików w systemie Windows (np. Total Commander)? Domyślam się, że to buforowanie, które wykonuje Windows.
Izzy

Odpowiedzi:


5

Jest to znany problem wpływający na dostęp do plików USB przez MTP.
Nie pamiętam nawet, ile godzin straciłem próbując uzyskać dostęp do plików utworzonych przez moją pierwszą aplikację na PC (i mówię o GB ważnych plików).
Jeśli uruchomisz aplikację i utworzy ona folder, musisz ponownie uruchomić urządzenie, aby komputer mógł poprawnie wyświetlać folder.
Dzieje się tak tylko wtedy, gdy używasz USB i MTP.
Możesz rozwiązać problem za pomocą MediaScannerConnection w kodzie lub wyczyścić pamięć podręczną Media Storage, ale sugeruję zrobić najprostszą rzecz: użyć AirDroid;)


Tylko komentarz na ten temat, na moim Samsung Galaxy Tab 3, nawet ponowne uruchomienie nie powoduje, że plik wyświetla się na komputerze.
Martin Argerami,

1

Miałem ten sam problem, folder został utworzony przez aplikację Vuze na moim telefonie Nexus 6. Ten folder był dostępny / widoczny na moim telefonie, ale nie na komputerze, gdy telefon był podłączony przez USB. Po prostu skopiowałem kolejny losowy plik z mojego telefonu do tego folderu, który nie był widoczny na komputerze. Po tej kopii mogłem zobaczyć folder na PC.


1

Najpierw utwórz katalog na komputerze, a następnie skopiuj go na kartę SD / pamięć telefonu.

możesz najpierw umieścić zawartość w folderze i najpierw skopiować lub tylko folder. tak długo, jak folder jest tworzony z komputera, dowolną zawartość można po prostu skopiować bezpośrednio na wewnętrzne / zewnętrzne urządzenia mobilne.

w przypadku spakowanych treści nie można ich bezpośrednio rozpakować i skopiować, niestety należy najpierw rozpakować je ręcznie na pulpicie.

powodzenia i miłego dnia! :)


0

W moim przypadku wyczyszczenie pamięci podręcznej nie działało. Udało mi się jednak uzyskać dostęp do ukrytych folderów / plików, zmieniając nazwę folderu nadrzędnego. Pamiętaj, aby odłączyć telefon i podłączyć go ponownie po zmianie nazwy folderu nadrzędnego, jeśli telefon jest podłączony do komputera.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.