Usuwanie aplikacji ze Sklepu Play (Cofnij publikację) - Co dzieje się z użytkownikami, którzy już zainstalowali aplikację?


9

Muszę tymczasowo cofnąć publikację mojej aplikacji ze Sklepu Play ze względów prawnych, dopóki jej nie uporządkuję. Co dzieje się z użytkownikami, którzy już zainstalowali aplikację? Rozumiem, że nie mogą go znaleźć w sklepie ani zainstalować, ale czy oznacza to również, że aplikacja, którą już zainstalowali, zostanie odinstalowana z urządzenia?


2
Chociaż jest to wyraźnie pytanie programisty, myślę, że odpowiedź jest istotna i interesująca również dla użytkowników końcowych, więc nie sądzę, że należy ją zamknąć jako nie na temat.
Dan Hulme,

Gdy aplikacja Hotmail została zastąpiona aplikacją Outlook, została uaktualniona do niedziałającej aplikacji, która skierowała Cię tylko do zainstalowania aplikacji Outlook. Byłem jednak w stanie ponownie zainstalować poprzednią funkcjonalną wersję z kopii zapasowej aplikacji.
Itamar,

Odpowiedzi:


7

Nie, aplikacja jest nadal dostępna dla użytkowników, którzy zainstalowali grę i nie można ponownie zainstalować tylko sklepu. Według Play Store

Jeśli odłożysz Google Play, użytkownicy mogą pobrać i zainstalować go ponownie.

Ale nigdy, zgodnie z zasadami Google, apk może / zostanie usunięty z urządzenia zdalnie przez google / właściciela aplikacji

Ale w przeszłości mieliśmy przypadek dotyczący złośliwej aplikacji, która została usunięta zdalnie bez śladu, wszystko zrobione i potwierdzone przez Google

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.