Gdzie należy zgłaszać problemy z usługami Google Play (np. Dostawca lokalizacji z bezpiecznikiem)?


23

Google łączy szereg usług, w tym usługi lokalizacyjne, w aplikacji Usługi Google Play zamiast włączać je do platformy Android typu open source. Głównymi powodami tego są obsługa częstych aktualizacji podstawowych usług bez wymagania od producentów OEM aktualizacji całej platformy oraz ukrywanie implementacji niektórych zastrzeżonych usług.

Problem polega na tym, że wydaje się, że nie ma dobrego forum do zgłaszania problemów z usługami Google Play i usługami lokalizacji (np. Problemy z nowym dostawcą lokalizacji z fuzją).

Oto bieżące opcje zgłaszania problemów z Androidem, o których wiem, i żadne z nich nie wydaje się właściwym miejscem do zgłoszenia problemu z usługami Google Play:

  1. Link „Wsparcie” na dole strony usług Google Play - najbardziej oczywiste miejsce na początek, ale przekierowuje do ogólnej strony pomocy dla programistów Androida .
  2. Forum produktów Google na Androida - to forum wydaje się dotyczyć usług Google Play, ale zostało zamknięte 3 września 2013 r .
  3. Śledzenie problemów z Android Open-Source Project (AOSP) - w tym miejscu wskazuje link „Zgłoś błąd platformy” na stronie pomocy dla programistów Androida. Ten moduł do śledzenia problemów dotyczy AOSP, a ponieważ usługi Google Play są niezależne od AOSP, problemy związane z usługami Google Play i usługami lokalizacji sieci wdrożonymi przez Google (w tym starszego operatora sieci) są tutaj nie na temat .
  4. platforma Google na platformę Google Group - skierowana również na AOSP, a nie produkty Google.
  5. programiści systemu Android, Google Group - opis grupy mówi, aby publikować błędy / prośby o funkcje w narzędziu do śledzenia problemów AOSP (punkt 3 powyżej). Wydaje się również, że większość pytań związanych z lokalizacją / usługami Google Play opublikowanymi w tej grupie rzadko są rozwiązywane przez zespół Androida, a odpowiedzi pochodzą głównie od innych programistów.
  6. StackOverflow - istnieją tu Usługi Google Play / tagi lokalizacji, ale nic nie wskazuje na to, że Google obserwuje jakieś problemy lub segreguje je.
  7. Google Maps API Tracker Issue - Android Maps API v2 - Ta funkcja trackera problemów jest specjalnie przeznaczona dla Android Maps API v2 (który jest częścią usług Google Play), ale nie jest ogólnie usługą Google Play, a nie usługami lokalizacyjnymi, które są niezależne od Maps API v2.

Jaka jest właściwa lokalizacja do zgłaszania problemów z usługami Google Play i usługami lokalizacji?

Interesuje mnie przede wszystkim zgłaszanie problemów z perspektywy programisty.


2
Czy pytasz z punktu widzenia programisty lub użytkownika końcowego? Spodziewam się, że będziesz zgłaszać problemy w różnych miejscach, w zależności od korzystania z usług Google Play.
bmdixon

1
@bmdixon Głównie punkt widzenia programisty, ale idealnie odpowiedź obejmowałaby oba te elementy. Chociaż użytkownicy zwykle nie wiedzą, czy problem był spowodowany przez Google Play Sevices, czy inny komponent / interfejs API.
Sean Barbeau

3
Wydaje mi się, że Google chce, aby Usługi Google Play były prawie niewidoczne dla przeciętnego użytkownika końcowego. Problemy z tym zwykle przejawiają się w uszkodzonej aplikacji lub funkcji, co zmusza użytkowników do korzystania ze standardowych ścieżek obsługi aplikacji . Nie jest to jednak komentarz do ważności twojego pytania - jest to bardzo dobre z punktu widzenia dewelopera / entuzjasty.
Mr. Buster

1
Miałem podobny problem, w którym nie mogłem znaleźć wsparcia: code.google.com/p/android/issues/… . Próbowałem większości wymienionych kanałów, ale nic nie dało. Doprowadziło mnie to do odrzucenia całej sprawy ... Jeśli znalazłeś odpowiedź na to pytanie, chciałbym o tym usłyszeć.
ddewaele

@ddewaele Niestety nie znalazłem jeszcze dobrego forum.
Sean Barbeau

Odpowiedzi:


3

Następnie opublikuj pytanie tam, gdzie na pewno będzie widoczne: pomoc GooglePlus . Ten link jest przecież jednym z niewielu linków, które oferuje zamknięta strona z dowolną rzeczywistą interakcją programisty. Spojrzałem i zobaczyłem, że wiele pytań jest nie na temat, ale pytający zwykle byli kierowani na właściwe forum lub otrzymywali odpowiedzi na swoje pytania. I zawsze możesz wskazać stronę „zamkniętego forum”, o której wspomniałeś jako przyczynę swojego istnienia. Masz uzasadnione pytanie; daj im znać, że jedyny sposób, który wydaje się możliwy!


1

Próbuję też zgłosić im błąd i nie wiem gdzie. Naswer od user53872 z góry /android//a/63627/51412 zaprowadził mnie do Play Store i tam jest adres e-mail

apps-help@google.com

które moim zdaniem mogą być wykorzystane do zgłaszania błędów.

Innym sposobem na obejście tego problemu jest znalezienie odpowiedniego repozytorium w oficjalnych próbkach Google , np. Lokalizacja Androida-play i wystrzelenie na nich problemu ze stylem github i sprawdzenie, czy cel zareaguje.

Widzę, że metoda może być skuteczna, oto przykład :

Przekazałem to zespołowi inżynierów i oni patrzą. Zaktualizuję ten problem, gdy otrzymam od nich odpowiedź.


0

Raz spędziłem 2 godziny, próbując znaleźć sposób na zgłoszenie błędu w usłudze Google na Androidzie, i najwyraźniej jest to prawie niemożliwe, przynajmniej z punktu widzenia użytkownika.

Nie ma narzędzia do śledzenia błędów, teoretycznie możesz użyć niektórych list mailingowych, ale nie ma gwarancji, że którykolwiek pracownik Google je przeczyta.

Nie ma też absolutnie żadnego sposobu, aby skontaktować się z pomocą techniczną, chyba że zakupiłeś urządzenie za pośrednictwem sklepu Play (musisz wprowadzić prawidłowy numer zamówienia), więc osoby (takie jak ja) kupujące Nexusa 7 od lokalnego sprzedawcy nie mają dostępu do pomocy technicznej.

Podsumowując: Nie możesz.


0

Być może zainteresuje Cię to: http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=65177965&postcount=30

Cóż, miałem podobny problem: z włączonymi usługami Google Play mój telefon (SM-N9005) Note3 (wciąż na Androidzie 4.3) nigdy nie poszedł w głęboki sen. Wczoraj próbowałem tego: wyłączam usługę, następnie usuwam zawartość katalogu /data/data/com.google.android.gms/ pozostawiając tylko katalog, a następnie odinstalowałem aktualizacje usług Google Play i ponownie zainstalowałem najnowszą wersję. Teraz mój telefon znów śpi. Myślę więc, że ten problem jest spowodowany pewnym uszkodzeniem, które zdarza się z czasem w tym katalogu. Mam teraz usługi Google Play włączone, usługi lokalizacji włączone, GPS włączony. a zużycie baterii jest minimalne.


0

Możesz wyrazić opinię za pośrednictwem formularza opinii Google.

Aby to zrobić, otwórz aplikację Ustawienia Google, naciśnij trzy kropki w prawym górnym rogu i wybierz „Pomoc i opinie”. Następnie przejdź na dół strony i wybierz „Prześlij opinię”. Ta opcja otworzy powyższy formularz, umożliwiając opisanie problemu, a także wysłanie danych diagnostycznych do Google.


-1

Bezpośrednio w Google Play możemy wyrazić opinię na temat usług Google. Przejdź do linku https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.gms . Ten link otworzy Google Play, przechodząc bezpośrednio do „Usług Google”.


6
Pozostawienie recenzji nie jest dobrym sposobem na zgłoszenie błędu w jakimkolwiek oprogramowaniu. Nie możesz podać wystarczającej liczby przydatnych informacji, a inni użytkownicy z tym samym problemem nie mogą współpracować. W ten sposób programiści nie mogą śledzić otwartych błędów. I tylko w najmniejszych organizacjach Twoja recenzja będzie widoczna dla każdego, kto jest w stanie naprawić błąd.
Dan Hulme
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.