Huawei Ascend P1 codziennie wysyła SMS-y


10

Kupiłem Huawei Ascend P1 i zainstalowałem kilka aplikacji. Ale w ciągu ostatnich 3-4 dni widzę ostrzeżenie, że wysłano SMS-a i odjęto 1,50 INR. Jak odblokuje i wyśle ​​SMS?

Od mojego operatora komórkowego dowiedziałem się, że SMS został wysłany na ten sam numer. Następujące aplikacje mają SEND_SMSuprawnienia, ale jestem zdezorientowany, ponieważ większość z nich to aplikacje systemowe, a niektóre, takie jak WhatsApp i True Caller, są zaufane. Naprawdę nie rozumiem, co się dzieje, ponieważ widzę, że pytania związane z tym tematem wydają się inne.

aplikacje 1 aplikacje 2


4
„Rayman Jungle Run” wygląda podejrzanie.
Flow

2
Rayman nie ma uprawnień SMS ze sklepu Play. Dostałeś fałszywą kopię lub załadowałeś nielegalną? To byłby mój pierwszy przypuszczenie.
RossC

@RossC, potwierdzono ... Nie.
cofnij

Uwaga: jak wskazują 3 odpowiedzi, prawdziwy problem rzeczywiście dotyczy Huawei. Chociaż Rayman Jungle Run jest z pewnością podejrzliwy, w tej kwestii jest to śledź czerwony.
Andrew T.

Odpowiedzi:


23

Lista aplikacji na twoim zrzucie ekranu zawiera „Rayman Jungle Run”. Nie ma to żadnego powodu do wysyłania wiadomości SMS, a oryginalna gra wymieniona w Google Play nie wymaga tego pozwolenia.

Wydaje się prawdopodobne, że zostałeś złapany przez fałszywego lub trojana, który udaje, że to gra, którą chcesz, ale w rzeczywistości wysyła SMS-y na numery premium za twoimi plecami, aby zarabiać pieniądze. Jest to powszechne, jeśli próbujesz pobrać komercyjne gry z witryn pirackich gier. Czasami w Google Play pojawiają się czasem całkiem przekonujące podróbki.

Natychmiast odinstaluj aplikację. Jeśli wiadomości się zatrzymają i jesteś przekonany, że to był winowajca, zgłoś to na stronie, z której je pobrałeś. Jeśli pobrałeś go z Google Play, możesz zgłosić go bezpośrednio w aplikacji Sklep Play, a Google go usunie.

Jeśli w Twoim kraju jest agencja rządowa odpowiedzialna za nadzorowanie usług telefonicznych i SMS-ów premium, powinieneś zgłosić aplikację i numer, pod który wysłał wiadomości do tej agencji. Będą chcieli wiedzieć, że numer SMS został wykorzystany do nieuczciwych celów i być może uda się zamknąć firmę, która powstała w wyniku oszustwa.


Dziękuję bardzo za odpowiedź Sprawdzę to .. ale w przypadku mojego problemu mam rozwiązanie, proszę zobaczyć moją odpowiedź.
user41165,

8

Znalazłem problematyczną aplikację. Jest to związane z aplikacją Huawei.

Po przeszukaniu / odszukaniu numeru stwierdziłem, że numer, na który wysłano SMS, to numer serwera Huawei. Będzie to działać w ten sposób:

Po włożeniu karty SIM po raz pierwszy automatycznie wyśle ​​SMS-a na ten numer, aby zarejestrować początek okresu gwarancji. Ale w moim przypadku mam problemy z siecią, więc za każdym razem, gdy moja sieć rozłącza się i ponownie ustanawia, wysyła SMS-y za każdym razem, gdy to się stanie. Nie mogę zrozumieć, dlaczego wciąż wysyła SMS-y, jeśli jest to jednorazowy proces.

W każdym razie na mojej liście znajduje się aplikacja, com.android.huawei.gpmsktóra jest odpowiedzialna za tę aktywność. Więc po prostu idę do Ustawienia - Aplikacje - Wszystko - com.android.huawei.gpms - Wyłącz , a ten dziwny problem został na razie rozwiązany.

wprowadź opis zdjęcia tutaj2

Jak powiedział @saurin, jest to spowodowane błędem i wydali aktualizację.

Here is snapshot of reply email from Huawei with instructions.

Odpowiedz na wiadomość e-mail od Huawei


Cieszę się, że to naprawiono. Proszę zaznaczyć swoje rozwiązanie lub @ saurin jako odpowiedź.
k1chy
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.