Czy system Android 3.0 Honeycomb jest tylko na tablety?


15

Nie minęło dużo czasu, odkąd Android 2.3 Gingerbread został wydany, a więc tylko kilka telefonów ma 2.3. I już jest dostępna wersja beta Androida 3.0 Honeycomb.

Co to znaczy, że Android 3.0 jest tylko na tablety? Jeśli nie, myślę, że 2.3 będzie bardzo krótki. Jeśli 2.3 dotyczy telefonów, a 3.0 tabletów, to brzmi jak rozwidlenie Androida.


Gdzie mogę również pobrać system Android 3.0? Nie mogłem go znaleźć w App Market.

@ noir_11: Android 3.0 nie został jeszcze wydany. Mimo to nie pobiera się aktualizacji systemu operacyjnego na rynek.
ale

Odpowiedzi:


8

Myślę, że zgodnie z powszechną mądrością plaster miodu jest tylko widelcem na tablety, ale ten post sugeruje coś innego . Mówi, że w wywiadzie dla Engadget Matias Duarte twierdził, że plaster miodu będzie odpowiedni dla wszystkich form.


Nie wspominają tylko o tabletach ... ale widziałem, że wspominają wiele razy urządzenia o większym ekranie. Uważam więc, że mogą potencjalnie użyć plastra miodu dla większych urządzeń, takich jak Dell Streak (który Dell nazywa tabletem, ale jednocześnie ma funkcje telefonu).
mlevit 27.01.11

1
Rzecznicy Google wielokrotnie podkreślali, że nie ma wymagań sprzętowych ani ograniczeń dla Honeycomb oraz że jest on tak otwarty i dostępny, jak każda inna wersja Androida. Nie ogranicza się to do urządzeń dwurdzeniowych ani tabletów. Został przeprojektowany, a nowe funkcje zwiększają jego możliwości jako platformy tabletu, a nie ograniczają go do platformy tabletu.
Benjamin Anderson

Duarte potwierdza to jeszcze raz: mobilized.allthingsd.com/20110201/...
Matthew Read

Wygląda na to, że plaster miodu będzie tylko tabletem
Jonas

1
Czytaj dalej linki źródłowe, a odkryjesz, że źródło rzeczy slashdot pochodzi z postu BGR ( goo.gl/mAz4Z ), który został zaktualizowany z wyjaśnieniem Google, że Honeycomb przychodzi najpierw na tablety (np. Xoom), ale zmiany są przyszłością Androida. W rzeczywistości części Honeycomb pojawią się w wersjach Androida już w wersji 1.6 (API Fragment, w szczególności goo.gl/Evbrr ).
lilbyrdie

3

Tak, tak to wygląda. Wygląda na to, że interfejs nie będzie działał na mniejszych urządzeniach, takich jak telefony. Prawdopodobnie zobaczymy iteracje 3.0 dla tabletów i 2.x / 4.x dla telefonów. Nie podoba mi się, że to jest jak widelec. mam nadzieję, że uda im się połączyć to w wersji 3.1 i mieć inny program uruchamiający na tablety.


Posiadanie innego programu uruchamiającego to dobry pomysł. Wolałbym jednak skalowalny interfejs, ponieważ nie ma wyraźnej linii między minitabletą, taką jak Dell Streak, a niektórymi większymi telefonami.
Mateusz

1

Nie sądzę, aby ogłoszono formalne oświadczenie, ale chociaż film Google na temat plastra miodu w serwisie YouTube powiedział, że jest on „w całości na tablety” [ 1 ], wielokrotnie potwierdzono, że dotyczy on również innych urządzeń [ 2 ].


1

Zostało wspomniane na TWiG w zeszłym tygodniu , a wokół sieci unosi się garść zdjęć, ale kiedy ostatnio wydane źródło Honeycomb jest umieszczone na urządzeniu z rozdzielczością / wielkością telefonu, zmienia się w znacznie bardziej znajomy i przyjazny dla telefonu mały ekran Interfejs użytkownika

Zobacz to w tym filmie http://www.youtube.com/watch?v=5LMcBo7uKKw

Wygląda więc na to, że Honeycomb to pierwsza wersja zaprojektowana specjalnie z myślą o tabletach, ale nadal zachowuje wszystkie przyjazne dla telefonu funkcje i przełącza się między nimi w zależności od ustawień / rozmiaru ekranu.0

Nie ma powodu, aby sądzić, że plaster miodu jest tylko na tablety. Został zaprojektowany z myślą o dużych ekranach, ale po stronie programisty dokumentacji wyraźnie widać, że dotyczy wszystkich rozmiarów ekranu:

Android 3.0 wprowadza nowy interfejs użytkownika zaprojektowany dla tabletów i innych urządzeń z większym ekranem, ale jest także w pełni kompatybilny z aplikacjami opracowanymi dla wcześniejszych wersji platformy lub dla mniejszych rozmiarów ekranu .

Źródło: http://developer.android.com/sdk/android-3.0-highlights.html#compatibility

Mój nacisk.


0

Uruchomiłem wydanie w emulatorze, który miał problemy z moją maszyną, jako przewodnik, 2.3.1 jest wolnym emu, ale można go używać. HoneyC jest praktycznie bezużyteczny na emu i wydaje się wyświetlać wiele problemów.

To wszystko może jednak zależeć od etapu programowania kodu

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.