Wyskakujące okienka, okna dialogowe, powiadomienia, grzanki: jaka jest różnica?


17

Usiłuję rozwiązać problem z niechcianą wyskakującą wiadomością, a osoba, która próbuje pomóc, zapyta, jaki to rodzaj wyskakującego okienka. To tylko wiadomość na ekranie, jaką to robi różnicę? Jak mam powiedzieć, jaki to rodzaj?

Odpowiedzi:


33

Android ma różne sposoby dostarczania informacji lub zwracania uwagi przez aplikacje. Wszystkie mają różne nazwy. Twórcy aplikacji muszą znać różnice i kiedy z nich korzystać, aby móc zakodować prawidłowe zachowanie w swoich aplikacjach. Nawet jako użytkownik końcowy, jeśli chcesz rozwiązać problem, dowiedzieć się, która aplikacja wysyła wiadomości lub opisać pewne zachowania (na przykład podczas zgłaszania błędu do programisty), oszczędza czas i zamieszanie, jeśli możesz zadzwonić do każdego z nich rzecz pod swoją prawidłową nazwą.

Powiadomienia

Pasek powiadomień

Powiadomienia są najczęstszym mechanizmem przekazywania opinii na Androidzie. Wyglądają jak ikony w lewym górnym rogu ekranu (pasek powiadomień). Na tabletach o strukturze plastra miodu i tabletach ICS zamiast tego są wyświetlane na pasku systemowym, w prawym dolnym rogu obok zegara.

Powiadomienia na pasku systemowym

Niektóre naprawdę nieprzydatne powiadomienia

W wersji Jellybean i nowszej po rozwinięciu szuflady powiadomień (jak na zrzucie ekranu) możesz nacisnąć długo powiadomienie, aby uzyskać menu z jednym elementem - Informacje o aplikacji . Kliknięcie tego elementu informuje, która aplikacja jest odpowiedzialna za powiadomienie. Możesz także zatrzymać tę aplikację, pokazując dalsze powiadomienia z tego ekranu.

Niektóre aplikacje tworzą powiadomienia, aby reklamować coś w tobie. Jest to teraz (od września 2013 r.) Zabronione zgodnie z zasadami Google Play, dlatego należy zgłaszać jako złośliwe wszelkie aplikacje, które to robią, na stronie aplikacji w aplikacji Sklep Play .

Często telefon odtwarza dźwięk lub wibruje z powiadomieniem, ale nie zawsze: zależy od aplikacji, która go utworzyła.

Grzanki

Toast potwierdzający, że akcja została wykonana

Tosty to mały komunikat, który pojawia się we własnym oknie w dolnej części ekranu, a następnie znika na własną rękę po kilku sekundach. Zwykle jest to reakcja na właśnie wykonaną czynność, ale w rzeczywistości toast może pochodzić z dowolnej aplikacji, nie tylko na pierwszym planie. Toast nie może z Tobą wchodzić w interakcje (nie możesz na niego kliknąć ani pisać), więc nie musisz się martwić o to, że „kradniesz fokus” jak na komputerze. Nic nie wskazuje, która aplikacja stworzyła toast.

Dialogi

Okno dialogowe wymaga potwierdzenia

Pojawiające się okno z przyciskami do kliknięcia lub listą opcji do wyboru nazywa się oknem dialogowym lub w skrócie oknem dialogowym . (Jest to pisane po amerykańsku nawet w brytyjskim angielskim.) Niemal zawsze odnoszą się do aplikacji na pierwszym planie. Ściśle rzecz biorąc, z punktu widzenia dewelopera „okno dialogowe” to dowolne okno aktywności niepełnoekranowej, ale zwykle są one używane do prostych potwierdzeń lub wyborów, jak na zrzucie ekranu.

Reklamy pełnoekranowe

W świecie marketingu reklama pełnoekranowa to strona lub ekran między dwoma innymi. Są one zwykle używane do wyświetlania reklam wielkoformatowych w aplikacjach i grach z reklamami: klikasz przycisk w aplikacji i wyświetlasz reklamy pełnoekranowe przez kilka sekund, zanim przejdziesz do następnego ekranu.

streszczenie

Następnym razem, gdy będziesz chciał omówić lub rozwiązać problem z wiadomością, która pojawia się na ekranie, będziesz wiedział, jak ją nazwać, i możesz ułatwić innym pomoc.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.