Jak mogę Android automatycznie łączyć się z VPN tylko w niezabezpieczonej sieci WiFi?


10

Powiedzmy, że chcę połączyć się z hotspotem Wi-Fi, ale jest on niezabezpieczony. Chciałbym połączyć się z serwerem VPN, ale tylko wtedy, gdy jestem w niezabezpieczonej sieci WiFi. Jeśli korzystam z zabezpieczonej sieci lub danych, chciałbym, aby pozostała w trybie wyłączonym VPN.


Czy zajrzałeś do Tasker ?
Huey,

Wyjaśnij ... Czy znasz zestaw Wi-Fi, z którym chcesz się połączyć, czy szukasz rozwiązania, które najpierw określa, czy sieć jest otwarta, czy nie, a następnie działa odpowiednio
beeshyams,

Odpowiedzi:


2

Nie sądzę, aby jakakolwiek aplikacja mogła to zrobić, biorąc pod uwagę, że chcesz uruchomić inną aplikację lub skrypt, aby połączyć się z VPN w oparciu o warunki otwartego / bezpiecznego Wi-Fi

Dlatego musisz spojrzeć na automatyzację, wolę MacroDroid , ponieważ jest łatwiejszy do nauczenia - dlatego go używam :-) oraz bezpłatną wersję oferującą tworzenie maksymalnie 5 makr.

Jeśli chodzi o rozwiązanie, podejście opiera się na tej logice

  1. Połącz się z otwartą siecią tylko wtedy, gdy nie jest podłączona do bezpiecznej sieci.

  2. Na początek masz listę otwartych sieci, które można ręcznie zaktualizować. Wykrywanie nowej otwartej sieci i dynamicznie aktualizowana lista otwartych nowych aplikacji powoduje złożoność, ponieważ możesz nie chcieć łączyć się z żadną dostępną otwartą siecią z powodów takich jak - jak długo pozwala na sesję, łatwość logowania, stabilność i szybkość między inni

  3. Masz wybraną aplikację do utworzenia połączenia VPN.

Makro wyglądałoby tak. Testowałem tylko raz, ponieważ nie ma otwartych sieci wokół mojego miejsca zamieszkania. Aplikacja używana do tworzenia VPN to VyprVPN . To jest link do strony aplikacji. Moje PS nie łączy się, aby dać ci link PS. Ta aplikacja umożliwia także automatyczne łączenie się z niezaufanymi sieciami po wprowadzeniu nazwy sieci. Połączenie poza limitem jest oparte na subskrypcji.

Wyzwalacz

Wi-Fi włączone (makro uruchomi się tylko wtedy, gdy podłączone jest dowolne WiFi)

działania

Wifi połącz z siecią> skonfiguruj> połącz z siecią> wybierz z listy wszystkie otwarte sieci (łączyłeś się z nimi w przeszłości i pojawiłeś się w swojej komórce)

Poczekaj 30 sekund (poczekaj przed następną akcją, konfigurowalny)

Włącz aplikację . Z rozwijanego menu wybierz preferowaną aplikację do tworzenia VPN

Ograniczenia

Stan WiFi> niepodłączony do sieci> z listy wybierz wszystkie bezpieczne sieci

Makro jest uruchamiane tylko wtedy, gdy WiFi jest włączone, a akcje wykonywane tylko wtedy, gdy ograniczenie ma wartość PRAWDA, co oznacza, że ​​nie masz połączenia z żadną siecią bezpieczeństwa. Następnie łączy cię, aby otworzyć WiFi z listy otwartych sieci, a po pauzie uruchamia aplikację, aby utworzyć VPN

Jest to makro szkieletu, które można zmodyfikować w celu uzyskania optymalnej wydajności po testach. Możesz także dodać dodatkowe elementy, takie jak alarm dźwiękowy, ogłaszanie połączenia z otwartą siecią, wyświetlanie powiadomień itp.

Mam nadzieję, że to rozwiązuje ... wszystkiego najlepszego

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.