Jak mogę uniemożliwić telefonowi korzystanie z jakiegokolwiek rodzaju Internetu?


13

Mam dziwny plan, a mój telefon w tym miesiącu przekroczył wykorzystanie przepustowości ... głównie synchronizuje się z Gmailem, Twitterem itp. W tej chwili co około 5 minut mój telefon mówi mi, że spędził tutaj 40 centów i 30 centów tam, wykorzystując moje przedpłacone pieniądze.

Zrobiłem następujące:

  • Wyłączyłem Wi-Fi (mój telefon i tak nie widzi teraz żadnych miejsc Wi-Fi)
  • Wyłączono wszystkie aplikacje
  • Wyłączono synchronizację danych

Jednak wciąż mnie to dręczy i potrzebuję minut telefonu, aby automatycznie przeładował się za dwa dni. Zauważyłem, że zabiję niektóre aplikacje, a potem dowiaduję się, że są one ponownie włączone ... i synchronizują się, mimo że powiedziałem telefonowi, żeby tego nie robić.

Krótko mówiąc o przełączeniu telefonu w tryb samolotowy (czego nie chcę robić, ponieważ oczekuję ważnej rozmowy telefonicznej - również mój telefon staje się całkowicie bezużyteczny.), Nie mogę powstrzymać się od korzystania z sieci 3G !


wiele telefonów w trybie samolotowym połączy się na chwilę z
telefonem

Odpowiedzi:


9

Po prostu zabij ustawienia połączenia APN. Gdzieś w ustawieniach. I faktycznie jest przełącznik do mobilnego internetu. Wyłącz również to. Dla mnie zadziałało jak urok. Jeśli nie możesz go znaleźć, dodaj widżet Oszczędzanie energii do ekranu głównego, ma on tę opcję


szukam dokładnych ustawień, daj mi chwilę :)
LordT

Myślę, że to działało. Symbol 3g zniknął! :)

5

W moim Galaxy S możesz przytrzymać przycisk zasilania przez sekundę, a pojawi się menu. Wystarczy nacisnąć „Tryb sieci danych”, aby go wyłączyć. Możesz go reaktywować w ten sam sposób.

Jeśli tego nie masz, możesz przejść do Settings -> Wireless and network -> Mobile networksi odznaczyć opcję Dane włączone lub Użyj danych pakietowych lub podobnego.


2
Incredible ma również tę funkcję.
Gary

4

Używam APNDroid (dostępny również na rynku za darmo). Możesz łatwo włączać i wyłączać dane jednym naciśnięciem przycisku.

Dodaj widżet APNDroid do ekranu głównego, aby łatwo włączać i wyłączać dane.


3

Jeśli chcesz używać danych przez pewien czas (brzmi to tak, jakbyś działał na Twitterze), wybrałbym wtyczkę Jonathana dla APNdroida.

Po zainstalowaniu naciśnij i przytrzymaj przycisk na ekranie i wybierz „widżety”, aby umieścić widżet APNdroid na ekranie głównym, a także włączać i wyłączać dane. Innym naprawdę przydatnym widgetem jest „Power Control”, który jest tam nominalnie, aby dać ci kontrolę nad zużyciem energii, ale funkcjonalnie pozwala włączać i wyłączać synchronizację Bluetooth, WiFi, GPS i synchronizację w tle.

Wifi nie powinno jednak w ogóle wykorzystywać minut. Powinieneś być w stanie używać go zamiast sieci 3G.


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.