Użyj niestandardowego ekranu blokady na zaszyfrowanym urządzeniu Jelly Bean


11

Niedawno włączyłem szyfrowanie na moim Nexusie S z Androidem 4.1.1. Zdaję sobie sprawę ze wszystkich zalet i wad, a szyfrowanie urządzeń jest zdecydowanie czymś, czego chcę. Obecnie działa dobrze.

Jednak jednym małym zastrzeżeniem, które przeoczyłem, jest to, że szyfrowanie wymaga hasła lub ekranu blokady PIN. Przyjąłem (nieco głupio), że po zakończeniu procesu szyfrowania będę mógł wrócić do wybranego ekranu blokady. Lubię używać blokady wzoru, ponieważ mogę ustawić, aby nie wyświetlała żadnych wizualnych wskazówek, co znacznie utrudnia surfowanie po ramionach . Można również szybko i łatwo wprowadzić stosunkowo złożony kod.

Hasło, którego użyłem do zaszyfrowania urządzenia, było celowo długie i złożone, przez co z pewnością nie chcę go podawać za każdym razem, gdy chcę sprawdzić wiadomości. Nie chcę tego zmieniać na coś krótszego, ponieważ przede wszystkim chodziło o zwiększenie bezpieczeństwa.

Czy mogę wrócić do korzystania z ekranu blokady wzoru? Rozumiem, że szyfrowanie jest nieodwracalne i tak naprawdę nie chcę go usuwać. Chcę tylko mój stary ekran blokady.

EDYCJA: Zauważam, że zmiana kodu dla mojego ekranu blokady zmienia również klucz używany do odszyfrowania urządzenia, co, jak zakładam, powoduje, że nie możesz używać innego rodzaju ekranu blokady. Bardzo konkretnie nie chcę używać tego samego kodu do szyfrowania pamięci, jak przy odblokowywaniu ekranu. To wydaje się okropnym pomysłem i nie mogę uwierzyć, że tak naprawdę robi to Android.


Prawidłowo wskazujesz, że oba hasła są ze sobą połączone - co zostało już wskazane jako „złe” przez kilka innych miejsc (w tym firmy ochroniarskie). Czy sprawdziłeś w ramach XPosed ? Wiem, że zapewnia moduły do ​​np. Używania kamery z ekranu blokady bez odblokowywania urządzenia. Mogą istnieć inne pokrewne moduły oferujące ci pewną ulgę (nie sprawdziłem ich wszystkich, więc tak naprawdę nie mogę powiedzieć - zaczynam grać z frameworkiem i jego modułami).
Izzy

Odpowiedzi:


3

Może: lifehacker: Trzy sposoby na poprawę bezpieczeństwa blokady ekranu Androida, zalecając:

Niestety, natywne rozwiązanie dla Androida, takie jak proponowane tutaj przez „vdc cryptfs changepw newpass” wydaje się działać tylko na zrootowanych urządzeniach.


2
To natywne rozwiązanie jest dobrym odkryciem i może się przydać, ale nadal rozwiązuje tylko połowę problemu. Przynajmniej z mojego zrozumienia, system operacyjny nadal ograniczy cię do zezwalania tylko na uwierzytelnianie za pomocą kodu PIN / hasła, więc nadal nie będziesz mógł używać innego rodzaju ekranu blokady.
Dan

Nadal nie pomija uwierzytelnienia hasłem.
Flimm,

1

Rozwiązałem ten problem, używając klawiatury swype . W ten sposób mogę wybrać łatwy wzór odblokowania, przetłumaczyć go na długie i złożone hasło na klawiaturze (nawet z małymi i dużymi literami) i wyszkolić swype, aby to rozpoznawał.

Teraz muszę podać złożone hasło tylko raz podczas uruchamiania (swype nie jest dostępny podczas uruchamiania). Aby odblokować ekran blokady, mogę użyć mojego gestu, a swype przetłumaczy go na złożone hasło.

W przypadku procesu szyfrowania należy podać hasło raz po literze i raz za pomocą gestu. W ten sposób możesz być pewien, że podczas wykonywania gestu swype naprawdę tworzy pożądane hasło.

Jak dotąd działa świetnie na moim Nexusie 4 (z Androidem 4.4).


1
Ciekawe podejście Wadą, którą widzę, jest to, że Swype przechowuje teraz twoje hasło, więc musisz upewnić się, że gdzieś nie wycieknie (np. Jeśli Swype przesyła twoje słowniki; również, gdy wpisujesz coś podobnego do hasła, powiedzmy: przeglądarka, a swype wstawia hasło, historia przeglądarki potencjalnie przechowuje to słowo przez długi czas). Ale tak jak powiedziałem, i tak ciekawy pomysł.
PonyEars


1

Korzystam z następujących ustawień:

  • Ustawienia / Bezpieczeństwo / Automatycznie blokuj 30 minut po śnie
  • Przycisk Ustawienia / Bezpieczeństwo / Zasilanie natychmiast się wyłącza

Muszę więc wpisać hasło i hasło do ekranu blokady dopiero po 30 minutach nieużywania urządzenia.

Do natychmiastowego zablokowania urządzenia można użyć aplikacji „Wyłącz ekran i zablokuj”. Nie mam doświadczenia z aplikacją „screen lock pro”, ale powinno to być przydatne na podstawie jej opisu.


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.