Jak wykluczyć niektóre foldery ze skanowania przez odtwarzacz muzyki?


23

Mam na swoim telefonie kilka audiobooków, ale nie chcę ich słyszeć podczas odtwarzania „Cała muzyka”. Czy można wykluczyć dodawanie niektórych folderów do biblioteki? Jakie typy plików są automatycznie dodawane?

Odpowiedzi:


24

Powinieneś być w stanie utworzyć plik o nazwie „.nomedia” (bez cudzysłowów) w folderze, którego nie chcesz skanować. Ma to powiedzieć skanerowi multimediów, aby tam nie zaglądał.


2
Możesz go utworzyć za pomocą narzędzi takich jak ES FileExplorer dla Androida lub innego eksploratora plików. Plik nie musi zawierać niczego; jedyne, co eksplorator mediów weryfikuje, to istnienie pliku.
Doliveras

5
@shambleh Odtwarzacz multimediów ignoruje foldery z plikiem .nomedia. Może nie chcieć zmieniać nazwy folderu audiobooków ani przenosić plików do nowego folderu.
Mateusz

1
Dobrze wiedzieć @Matthew, to dla mnie nowy. Dzięki.
shambleh

2
nie wydaje się to niestety wykluczać podkatalogu
Fitri

1
nie, każdy folder, który chcesz wykluczyć, musi mieć plik „.nomedia”.
Ryan Conrad

2

Korzystając z Astro (dostępnego na rynku), powinieneś być w stanie utworzyć folder na karcie SD. Poprzedź nazwę folderu kropką („.”), A folder zostanie uznany za ukryty w systemie plików Linux / Android. To zapobiegnie włączeniu go do biblioteki.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.