Czy istnieje Kreator układu klawiatury dla Androida?


9

Utworzyłem układ klawiatury dla języka, którym mówię w systemie Windows za pomocą programu Microsoft Keyboard Layout Creator.

Chcę przenieść ten sam układ na telefony.

Zanim zaczęło się przeklinanie, przeprowadziłem szybkie badania. :) zgodnie z którymi:

  • wszystkie układy klawiatury znajdują się pod adresem \system\usr\keylayout

  • wszystkie pliki map znaków klawiatury znajdują się pod adresem \system\usr\keychars

  • Przejrzałem oficjalną dokumentację dotyczącą plików układu klucza

Gdzie teraz stoję?

Cóż, jak powiedziałem na początku, pracowałem z aplikacją opartą na MS do tworzenia układów klawiatury w systemie Windows (oczywiście), Cała sprawa w świecie Linuksa jest dla mnie trochę bełkotliwa z powodu dużej ilości ręcznej edycji plików tekstowych I odgadnąć.

Tak więc moim ostatecznym pytaniem jest:

Czy istnieje takie narzędzie, które może mi pomóc utworzyć nowy układ lub zaimportować istniejący układ, który utworzyłem dla systemu Windows na system Android?

Aktualizacja 2

Nie mogłem wcześniej zaktualizować odpowiedzi, ponieważ nie miałem czasu. W końcu znalazłem narzędzie, które bardzo mi pomogło. Nazywa się to Keyboard Layout Editor . Nie zapomnij zagrać gwiazdą w tym repozytorium. KLE jest naprawdę łatwy w użyciu i funkcjonalny i mógłbym łatwo osiągnąć swój cel. A tak przy okazji, ten jest przeznaczony dla Ubuntu (Linux).

W przypadku Androida sklonowałem przykładowy SoftKeybord ze źródła Android . Możesz pobrać tar tutaj . To nie jest edytor układu, ale faktyczna klawiatura. Po prostu edytuj go, aby dopasować do swoich potrzeb.


Odpowiedzi:


6

W pakiecie Android SDK znajduje się dokumentacja dla programistów, która pokazuje podstawy tworzenia własnej metody wprowadzania z klawiatury .

Rzeczywista próbka klawiatury z ekranem dotykowym jest częścią próbki SDK, opartej na dokumentacji. Pobierz przykładowy kod i poszukaj źródeł SoftKeyboard , pod res/layoutfolderem reprezentującym klawiaturę ekranową znajduje się układ XML .

Wszystko to na bok, przyjrzyjmy się kwestii obiektywnie, stosując układ niestandardowy, który został opracowany na platformie Windows, może nie być łatwe do „przełożenia” do wersji Android, jak tam jest nieskrępowany, to nie trzeba wstępnie niezbędną wiedzę Androida SDK, Java, niestety w celu uzyskania niestandardowego układu.

Zgodnie z komentarzem @ geffcheng nad pytaniem OP zawierającym link, który wskazywał na odpowiedni wątek na XDA, wpis blogu wyjaśniający, jak wymyślić własną wersję, jest mniej więcej taki sam jak oficjalna dokumentacja programisty.

Inne pakiety klawiatur, takie jak Swiftkey, Go Keyboard, SlideIT, aby wymienić, ale kilka, miałyby funkcję odpowiedniego dostosowania układu za pomocą dodatku lub innej firmy w zależności od potrzeb, skutecznie powiązanej z tą klawiaturą. Korzystanie z zestawu SDK i dokumentacji związanej z klawiaturą jest skutecznym sposobem na rozwinięcie własnego niestandardowego układu, który jest niezależny od używanej wersji Androida, pod warunkiem, że decyzja o wsparciu starszych wersji jest uzasadniona.

Jeśli decyzja o skupieniu się na systemie Android v4.x w górę, rzeczywista aplikacja znajduje się w sklepie Google Play , kod źródłowy klawiatury AOSP jest dostępny do pobrania i grania tutaj .

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.