Jak wyświetlić klawiaturę ekranową, gdy klawiatura Bluetooth jest podłączona


13

Używam klawiatury Bluetooth z różnymi urządzeniami z Androidem. Większość wersji Androida (poniżej 4.2.2), gdy podłączona jest klawiatura zewnętrzna, klawiatura ekranowa jest nadal dostępna.

Po sparowaniu klawiatury Bluetooth z Nexusem 7 z systemem Android 4.2.2 klawiatura ekranowa jest wyłączona. Nie mogę znaleźć sposobu na włączenie klawiatury ekranowej z tabletu.

Niektóre klawiatury Bluetooth zawierają przycisk „wysuwania”, który przełącza klawiaturę ekranową. Martwię się o to, że jestem wystarczająco daleko od klawiatury Bluetooth, że nie mogę jej dosięgnąć, ale wciąż jestem w zasięgu Bluetooth i nie mogę pisać na ekranie.

Czy na urządzeniu z Androidem 4.2.2 (lub nowszym) istnieje sposób, aby włączyć klawiaturę ekranową, gdy klawiatura Bluetooth jest podłączona?


Tylko sugestia, jeśli nie zrozumiesz od razu, zawsze możesz mieć widżet Bluetooth na ekranie głównym, aby szybko przełączać Bluetooth.
John,

Interesuje mnie również to pytanie. Jak zawsze wyświetlać klawiaturę ekranową, gdy podłączone jest urządzenie Bluetooth? Ponieważ na moim droidie wyłączy się automatycznie po zainstalowaniu klawiatury Bluetooth ... Mój droid jest uruchamiany z KitKat 4.4
Sidhi Ciang

Odpowiedzi:


7

Testowałem sposoby przełączania klawiatury ekranowej. W Androidzie 4.2.2 na Nexusie 7 musiałem wykonać następujące kroki, aby przełączyć klawiaturę ekranową z tabletu, gdy klawiatura Bluetooth jest podłączona:

  1. Aby aktywować powiadomienie „Wybierz metodę wprowadzania”, musisz mieć dostępnych wiele klawiatur. Na standardowym Nexusie 7 możesz przejść do Ustawień, a następnie „Język i wprowadzanie”. W sekcji „Klawiatura i metody wprowadzania” zaznacz pole wyboru obok innej klawiatury, takiej jak „Wejście IME iWnn IME” lub „Wejście Google Pinyin”.
  2. (Opcjonalnie) Jeśli nie masz innych dostępnych klawiatur, możesz zainstalować klawiaturę innej firmy ze Sklepu Play, taką jak NullKeyboard lub AnySoftKeyboard. Z powrotem w Ustawieniach języka i wprowadzania zaznacz pole wyboru obok zainstalowanej klawiatury innej firmy. Przeczytaj komunikat ostrzegawczy i kliknij OK, jeśli się zgadzasz.
  3. Przejdź do dowolnego pola wprowadzania tekstu
  4. Nowe powiadomienie pojawi się na pasku powiadomień (w lewym górnym rogu) z etykietą „Wybierz metodę wprowadzania”, dotknij powiadomienia (nie Wybierz układu klawiatury)
  5. Pierwszym elementem w wyskakującym okienku „Wybierz metodę wprowadzania” jest „Sprzęt” z suwakiem włączania / wyłączania, wybierz „Wyłącz”
  6. Użyj poniższych przycisków opcji, aby wybrać klawiaturę oprogramowania (wybrałem Klawiaturę Google)
  7. Naciśnij przycisk Wstecz, aby wyświetlić klawiaturę ekranową.
  8. Klawiatura Bluetooth nadal działa.

Na Nougat, w Klawiaturze i metodzie wprowadzania, wybierz zewnętrzną klawiaturę, pojawi się parametr taki jak „Pokaż wirtualną klawiaturę”, po prostu zaznacz ją. Teraz po dotknięciu dowolnego przycisku EditText wyświetli się wirtualna klawiatura, a wejście zewnętrzne nadal będzie działać.
adadion

3

Korzystam z Androida 4.3 na Nexusie 7. Byłem w stanie skonfigurować Androida tak, aby korzystał z obu klawiatur (ekranu i bluetooth) jednocześnie.

Po włączeniu i włączeniu klawiatury Bluetooth ...

Przejdź do Ustawień, a następnie wybierz „Język i wprowadzanie”. Kliknij „Domyślne” znajdujące się tuż pod nagłówkiem „Klawiatura i metody wprowadzania”, aby otworzyć okno dialogowe „Wybierz metodę wprowadzania”. Kolei „Hardware fizyczną klawiaturę” off .

W Androidzie 5.1 różni się nieco: od „Klawiatury i metod wprowadzania” kliknij „Bieżąca klawiatura”, a następnie pojawi się przełącznik „Sprzęt”. Kolei, że off . (Wykryty przez Emre .)

Otóż ​​to!

Klawiatura bluetooth nie wyświetla się już w języku i ekranie wprowadzania, ale nadal mogę z niej korzystać. Ponadto klawiatura ekranowa jest ponownie włączona.


To najlepsza odpowiedź, ale w mojej nieco się różniła (Android M). Kliknij element w obszarze „Klawiatura i metody wprowadzania” i przełącz na Sprzęt.
Emre

1

Do przełączania klawiatury sprzętowej można użyć funkcji Bezpieczne ustawienia klawiatury sprzętowej. Co ciekawe, nadal możesz używać klawiatury sprzętowej, ale klawiatura ekranowa nadal się pojawia.

Jest to szczególnie przydatne, gdy podłączasz mysz (bez klawiatury) i powoduje przejście klawiatury w tryb klawiatury sprzętowej.

Najprostszym sposobem na to jest utworzenie skrótu na ekranie głównym. Wybierz skrót / widżet Bezpieczne ustawienia. Następnie wyświetli monit o wybranie akcji. Wybierz Działania> Klawiatura sprzętowa. Następnie wyświetla ekran z trzema opcjami: Włącz, Wyłącz, Przełącz.

Włączone oznacza przejście do trybu klawiatury sprzętowej i nie pojawi się żadna klawiatura ekranowa. Uwaga: działa to tylko wtedy, gdy faktycznie masz podłączoną klawiaturę fizyczną. Po prostu da ci toast za błąd, jeśli tego nie zrobisz.

Wyłącz oznacza wyłączenie trybu klawiatury sprzętowej, a po zaznaczeniu pól tekstowych pojawi się klawiatura ekranowa.

Przełącznik oznacza, że ​​przełączy się z dowolnego trybu klawiatury sprzętowej, w którym jest aktualnie włączony.

Istnieją inne sposoby podłączenia Zabezpieczonej akcji sprzętowej klawiatury, o których możesz się dowiedzieć w dokumentacji oraz korzystając z wyobraźni i badań.


Umm - i widząc od ciebie tę odpowiedź po raz trzeci: Czy jesteś z tym związany? Zatem proszę o pełne ujawnienie :)
Izzy

@Izyzy Nope, kolejny entuzjasta Androida. Po prostu lubię odpowiadać na wszystkie pytania, które znalazłem w sieci, kiedy znajduję odpowiedź. Zwłaszcza na wymianie stosów, gdzie dostaję za to punkty.
Tomas Ramirez,

@Firelord Przepraszam, myślałem, że źle było podawać linki, bo to jak reklama. Zazwyczaj jesteś oznaczany za to na forach, szczególnie gdy jesteś nowy tak jak ja.
Tomas Ramirez

OK. Ale co do innych (tych samych) odpowiedzi: czy możesz dołączyć krótki poradnik, wypełnić luki (Tasker) i nazwać budżet? Zawsze możesz edytować swoje posty, aby je ulepszyć, a punkty są przyznawane za odpowiedzi, które można wdrożyć :)
Izzy

Chłodny! Dokonałeś poprawki w odpowiedzi. Możesz rozważyć przewodnik formatowania tutaj: android.stackexchange.com/editing-help Może okazać się pomocny w ułożeniu części odpowiedzi (przyszłych) dla lepszej czytelności.
Firelord

0

Używam Androida 5.1. Podłącz niebieski ząb. Otwórz „Język i wprowadzanie”, kliknij „Bieżąca klawiatura”. Włącz sprzęt. To zadziałało dla mnie.


0

Na LG G5 zorientowałem się, że włączasz Bluetooth, gdy słyszysz, jak przesuń palcem w dół i od góry ekranu, aby zobaczyć wszystkie aktywne połączenia i programy dotykające podłączonego Bluetooth, daje drugą opcję wyświetlania na ekranie klawiatura z podłączoną klawiaturą Bluetooth

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.