Dlaczego mój Nexus 4 ponownie pobrał aktualizację Jelly Bean 4.3?


19

Mam zapasowy, niezrootowany Nexus 4, który zaktualizowałem do Jelly Bean 4.3, kiedy aktualizacja OTA ukazała się miesiąc lub więcej temu. Właśnie dzisiaj dostałem kolejny komunikat, że dostępna jest aktualizacja systemu. Powiedział, że zaktualizuje się do 4.3, a ja dwukrotnie sprawdziłem (i zrobiłem zrzut ekranu) i potwierdziłem, że mam go już w „Informacje o telefonie”.

Niemniej jednak rozpocząłem aktualizację, aby pozbyć się powiadomienia, i przeszedłem zwykły proces. Zrzuty ekranu przed i po ekranie About potwierdzają, że miałem dokładnie takie same wersje Androida, Baseband i Kernel, a także ten sam numer kompilacji. Nie mogę znaleźć żadnych różnic po aktualizacji. Czy ktoś wie, dlaczego tak się stało?

Przed zrzutem ekranu wykonanym 23.08.2013, 16:28:04, przed rozpoczęciem aktualizacji około minutę później:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Po zrzucie ekranu wykonano 23.08.2013 16:36:14 po zakończeniu aktualizacji i ponownym uruchomieniu.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


1
czy na pewno nie jest to aktualizacja do wersji 4.3? Wprowadzają łatki wydawcze do systemu operacyjnego, które nie zwiększają numerów wersji „głównych / mniejszych” (4.3).
Ryan Conrad,

@RyanConrad - tak myślałem, zanim zrobiłem aktualizację, i aby zrozumieć różnicę, zrobiłem zrzuty ekranu przed i po. Wydawało się to dziwne, gdy były w 100% identyczne. Dodam je do pytania.
kevinmicke

Odpowiedzi:


22

Zrzuty ekranu przed i po wyświetleniu ekranu About potwierdzają, że miałem dokładnie taką samą wersję Androida, Baseband i jądra, a także ten sam numer kompilacji

W rzeczywistości tak nie jest. Pierwszy ekranu przedstawia kilka kompilacji JWR66 V , a drugi JWR66 Y . Oficjalny dziennik zmian nie został wydany, ale dokumentacja T-Mobile wskazuje, że aktualizacja zawiera aktualizacje „bezpieczeństwa”. W tym artykule można również znaleźć (nieoficjalną) dyskusję na temat rzeczywistych zatwierdzeń kodu . Więc chociaż numer wersji nie został zwiększony, jest to inna wersja niż wcześniej.


Rzeczywiście, bystre oko ... nie mogę uwierzyć, że mi tego brakowało. Porównywałem je na telefonie, przewracając je w tę iz powrotem w galerii, ale najwyraźniej muszę bardziej uważać. Dzięki.
kevinmicke

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.