Telefon nie pojawia się w Menedżerze urządzeń Android


28

Kiedy przechodzę do Menedżera urządzeń Android , mój tablet jest na liście, ale nie ma mojego telefonu. Zarejestrowałem się, gdy tylko ADM był dostępny i w tym czasie oba urządzenia były na liście. Teraz od kilku dni widzę tylko tablet. (Jeśli chodzi o wartość, oba urządzenia pojawiają się w sekcji „Moje urządzenia” w sklepie Google Play).

Podczas rozwiązywania problemów wykonałem następujące czynności:

 • Upewnij się, że ustawienia Menedżera urządzeń Android w Ustawieniach Google są włączone. Nawet przełączyłem je i włączyłem ponownie
 • Zapewniono, że usługi lokalizacji są włączone
 • Upewniłem się, że wszystkie usługi synchronizacji mojego konta są włączone i działają
 • Połączyłem się ze Sklepem Play kilka razy
 • Zapewniono, że usługi Google Play są w najnowszej wersji
 • Upewnij się, że używam właściwego konta. (W rzeczywistości usunąłem inne konta dodatkowe z telefonu)
 • Zasilałem telefon kilkakrotnie

Mogłem zrozumieć, czy ADM nie może znaleźć telefonu z powodu jego wyłączenia, przekroczenia zasięgu, złego sygnału itp., Ale ADM przynajmniej wyświetli telefon i powie mi, że nie może go znaleźć.

Czy masz jakieś sugestie, aby mój telefon pojawił się w Menedżerze urządzeń Android?

Chciałbym, żeby to działało, zanim coś stanie się z telefonem. ( Prawo Murphy'ego i tak dalej.)

Chociaż nie powinno to mieć znaczenia:

 • Tablet: Nexus 7 (2012) z Androidem 4.3
 • Telefon: Verizon Galaxy Nexus z Androidem 4.2.2

Uzupełnienie:

Na stronie pomocy Menedżera urządzeń Android są najwyraźniej pewne (stosunkowo nowe) porady :

 1. Otwórz Ustawienia Google z menu aplikacji urządzenia.
 2. Kliknij Menedżer urządzeń Android .
 3. Odznacz Zezwalaj na zdalne przywracanie ustawień fabrycznych .
 4. Przejdź do głównego menu Ustawienia urządzenia, a następnie dotknij Aplikacje> Wszystkie> Usługi Google Play .
 5. Wybierz Wyczyść dane . Pamiętaj, że ta czynność nie usuwa danych osobowych.
 6. Wróć do Ustawień Google i wybierz Zezwalaj na zdalne przywracanie ustawień fabrycznych .
 7. Uruchom ponownie urządzenie.

Postępowałem zgodnie z tymi krokami, ale wydaje się, że to nie zadziałało.


Głupie pytanie @AlEverett, ale na obu urządzeniach jest zainstalowany Menedżer urządzeń Android? Czy kliknąłeś opcję odświeżania w polu na samej stronie, gdzie pokazuje urządzenia w polu rozwijanym? Być może musisz na chwilę włączyć Wi-Fi w telefonie, aby system mógł się „zsynchronizować”? Tak, to więcej niż jedno głupie pytanie - przepraszam Al! :) Serwery FWIW Google również grają ze mną głupio, Gmail nie aktualizuje e-maili w skrzynce odbiorczej, Google Play na
Androidzie

Tak, jest na obu urządzeniach. (Jest to część usług Google Play.) Kiedyś działało. Tak, odświeżyłem stronę. Trwało to od kilku dni i wielokrotnie sprawdzałem witrynę z wielu lokalizacji i różnych przeglądarek.
ale

3
To wydaje się być częstym problemem. Żadne z moich urządzeń się tam nie pokazuje. Wyszukiwanie w Internecie ujawnia, że ​​wiele osób ma ten problem, ale nie widziałem jeszcze żadnego rozwiązania. Wygląda na jeszcze jedną z tych niekompletnych usług (takich jak Google Cloud backup, który tworzy kopie zapasowe, ale tylko czasami przywraca, czasem nie, czasem częściowo, ale nigdy nie usuwa). Uruchomiony zbyt wcześnie, przed zakończeniem.
Izzy

Dziękuję bardzo !! w końcu pomogłeś mi zobaczyć moje urządzenie. Dziękujemy!
Chris Sim

Odpowiedzi:


22

Cóż, wydaje mi się, że nie mam odpowiedzi, dlaczego tak się dzieje, ale otrzymałem porady, jak to w końcu naprawić.

Od Ryana Lestage'a w Google+ :

 1. Wyczyść dane dla następujących aplikacji:

  • Sklep Play
  • Menadżer pobierania
  • Google Services Framework
 2. Uruchom ponownie telefon.

 3. Uruchom aplikację Play Store.
 4. Poczekaj, aż urządzenie pojawi się ponownie w internetowym Sklepie Play . Pojawi się pod Settings > Devices. Pojawienie się może zająć od pół godziny do kilku godzin.

Gdy telefon pojawi się w Sklepie Play z datą zarejestrowaną jako dzisiejsza, przejdź do następnych kroków, ale nie wcześniej.

 1. Otwórz Ustawienia Google z menu aplikacji urządzenia.
 2. Kliknij Menedżer urządzeń Android.
 3. Odznacz Zezwalaj na zdalne przywracanie ustawień fabrycznych.
 4. Przejdź do głównego menu Ustawienia urządzenia, a następnie dotknij Apps > All > Google Play services.
 5. Dotknij Clear Data. Pamiętaj, że ta czynność nie usuwa danych osobowych.
 6. Wróć do Ustawień Google i wybierz Zezwalaj na zdalny reset fabryczny.
 7. Uruchom ponownie urządzenie.

Chciałbym dokładnie wiedzieć, który z tych kroków był magicznym sosem, ale cieszę się, że w ogóle zadziałał. Podejrzewam, że połączenie ze Sklepem Play ma jakiś sens, ponieważ chociaż mój telefon był tam wymieniony, w marcu lub gdzieś tam pojawił się termin „ostatnio używany”.

Naprawdę mam nadzieję, że ustawienie wciska ten czas, i że nie będzie musiał powtórzyć ten proces co kilka miesięcy, żeby chronić swoje urządzenie. (Jeśli tak, wrócę do innych moich opcji, takich jak Carbonite i / lub Lookout.)


Co? Jest to zawiły sposób, aby sobie z tym poradzić, ale zgadnij, że @Izzy jest tutaj, piłka była nieco wyskakiwana za drzwi, żeby być szczerym ... może z powodu gotowości KLP ... nie mam pojęcia. Czas pokaże. :)
t0mm13b

Dzięki, to również naprawiło problem. Małe zastrzeżenie: po usunięciu danych (przypuszczam, że musi to być konkretnie Google Services Framework) i ponownym uruchomieniu nie mogłem zalogować się do aplikacji Sklep Play przez około 30 minut. Jednak rozwiązało się.
Sundae

W kroku 3, Uruchom aplikację Sklep Play, dostałem „Błąd synchronizacji Google”, a jedynym sposobem na odzyskanie było przywrócenie ustawień fabrycznych telefonu (Android 4.4.4, Cyanogenmod). I wciąż nie ma szczęścia z ADM.
Radu C,

2
Dzięki, że rozwiązałem ten bardzo frustrujący problem. Trudno uwierzyć, że byłby to taki kłopot. Jedna uwaga, którą chcę dodać: być może coś się zmieniło od dwóch lat temu, ale w Ustawieniach Google nie ma „Menedżera urządzeń Android”, jak wskazano w krokach 1 i 2 na drugiej liście. Zamiast tego poszedłem do ustawień urządzenia, a stamtąd Zabezpieczenia> Administratorzy urządzeń> Menedżer urządzeń Android i odznaczone Allow Anodroid Device Manager to lock or erase a lost device(i ponownie włączyłem to ustawienie w kroku 6).
Adi Inbar

Pracowałem dla mnie po żmudnej serii prób ... nadal używam Androida 2.3 i usunąłem Usługi Google Play (ponieważ zużywa dużo miejsca i zasobów), i WSZYSTKIE działały dobrze przez LATA, do zeszłego tygodnia, kiedy zacząłem dostawać Błędy pobierania w PLAY STORE i zgubiłem urządzenie w Play Store / Device Manager. MUSISZ zainstalować aplikację Device Manager (nigdy nie była używana do dnia dzisiejszego) i postępuj zgodnie z tymi wszystkimi instrukcjami. Problem rozwiązany ... (Google coś zmienił ??)
marcolopes

0

Nie wiem, czy to pomoże, ale miałem 2 podobne problemy:

Telefon HTC One: musiałem przejść do „Sklepu Play” i pobrać aplikację dla Menedżera urządzeń, chociaż podobno została zainstalowana. Mógłbym wtedy surfować po Internecie i przejść do strony google.com/android/devicemanager za pomocą mojego telefonu komórkowego, przetestowałem pierścień i zadziałał.

Jednak kiedy podszedłem do komputera, napotkałem ten sam komunikat o błędzie, jak wspomniano w komentarzach powyżej, że nie mam podłączonego urządzenia. Zostawiłem więc HTC One podłączony do sieci na noc i uruchomiłem niektóre aplikacje, które wyczyściły pliki tymczasowe i naprawiły kilka innych rzeczy. Gdy zalogowałem się ponownie na google.com/android/devicemanager, HTC One pojawił się na stronie internetowej w lewym górnym rogu.

Myślę, że musisz mieć najnowszą aplikację Menedżer urządzeń dla swojego telefonu i wyczyścić wszystkie pliki tymczasowe na komputerze, a także podłączyć urządzenie, aby można je było rozpoznać.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.