Jak wykonalne jest używanie Google Voice do wszystkich połączeń i SMS-ów?


11

Zastanawiam się nad zakupem telefonu z Androidem, a jedną rzeczą, którą chciałbym zrobić, jest porzucenie planu SMS-ów i wysyłanie SMS-ów przez Wi-Fi / dane za pomocą Google Voice. Jeśli to zrobię, potrzebuję następujących rzeczy:

  • Wysyłanie SMS-ów przez Google Voice musi być łatwe.
  • Odbieranie SMS-ów (i powiadomień o nowych SMS-ach) przez Google Voice musi być łatwe, bez faktycznego przychodzenia do mnie SMS-em (więc nie płacę za nie).
  • Nawiązywanie połączeń za pomocą numeru Google Voice musi być łatwe (nie musi to być VOIP, ale osoba, do której dzwonię, musi widzieć połączenie jako pochodzące z numeru Google Voice, aby nie musiałem zdobądź dla nich dwie liczby).
  • Odbieranie połączeń za pomocą mojego numeru Google Voice musi być łatwe (znowu chcę podać tylko jeden numer).

Czy wszystkie te rzeczy są możliwe na Androidzie?

Odpowiedzi:


9

Tak!

Używam Google Voice do pisania wiadomości. Wspaniale. Powiadomienia są niezawodne, nie było opóźnień w otrzymywaniu wiadomości (lub innych otrzymujących moje) i oczywiście można uzyskać do nich dostęp również z komputera. Bardzo przydatny i bez opłat SMS.

Jeśli chodzi o połączenia głosowe, używałem go również do tego. Aplikacja ładnie zarządza wszystkimi połączeniami wychodzącymi - możesz ustawić, aby każde połączenie „od” (wyświetlało się jako) Twój numer Google Voice. Możesz go skonfigurować tak, aby przekazywał wszystkie połączenia na Twój „prawdziwy” numer - więc nikt nie musi go znać oprócz Google i możesz dać każdemu swój numer GVoice. Ponadto każde połączenie do USA i Kanady wykorzystuje tylko lokalne minuty (lub nalicza opłatę lokalną, jeśli nie masz planu).

Uwaga: Nie możesz odbierać wiadomości z serwisów takich jak Facebook, które faktycznie wysyłają Ci e-maile za pośrednictwem [Twój numer] @ [Twój przewoźnik] .com lub coś podobnego, nie możesz wysyłać krótkich kodów, takich jak FBOOK (32665), i nie możesz wysyłać MMS-ów wiadomości (ale to właśnie e-mail dla amirite?).


2
Uwaga: aplikacja nie obsługuje (jeszcze?) Połączeń VoIP, ale interfejs WWW obsługuje. Używanie go do VoIP na Androidzie jest nieco skomplikowane (musisz uzyskać numer SIP skądinąd i uruchomić klienta SIP na telefonie, a następnie przekazać GVoice na ten numer), a jakość połączenia jest okropna z około 2-sekundowym opóźnieniem. Ale powiedziałeś, że i tak nie musi to robić VoIP, więc nie powinno to stanowić problemu :)
Matthew Czytaj

ta odpowiedź dotyczy pieniędzy.
Mat.

Inną wadą GV jest to, że jest to jego własny klient. Wszystkie te fajne małe rozszerzenia SMS-ów („Popup SMS” itp.) Nie działają z klientem GV. Poza tym używam GV wyłącznie do mojego głosu i SMS-ów.
ale

Być może największą rzeczą w Google Voice jest to, że musisz w pełni zobowiązać się do używania swojego numeru Google Voice jako głównego numeru, jeśli chcesz efektywnie korzystać ze wszystkich jego funkcji
Bryan Denny

Za to, co jest warte, podaję tylko mój numer GV. Nikt nie ma bezpośredniego numeru do mojego telefonu (z wyjątkiem być może mojej żony). Przyjemnym efektem ubocznym jest to, że wszelkie połączenia z tym numerem są prawie na pewno robotami, więc mogę je bezpiecznie zignorować.
ale

0

Używam Google Voice do wszelkiej komunikacji SMS, ale nie używam go do połączeń wychodzących, chyba że dzwonię do Kanady lub czegoś innego. Nie podoba mi się opóźnienie „podwójnego połączenia”, gdy Google Voice dzwoni na numer lokalny, a następnie dzwoni na numer, z którego chcesz zadzwonić stamtąd.

Nie mogę wyłączyć SMS-a z moim operatorem i jest to w porządku, ponieważ większość ludzi otrzymuje go, gdy odpowiadam na SMS z mojego numeru GV.

Dla mnie najlepszą funkcją GV jest sposób, w jaki wysyła również wiadomość na moje konto e-mail i mogę pisać odpowiedzi w wiadomości e-mail na ich numer SMS.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.