Do czego służy opcja emulacji `Snapshot` i` Use host GPU`?


41

Podczas tworzenia urządzenia emulującego ta opcja Emulation Optionspowoduje, że jestem zdezorientowany. Co Snapshoti co Use host GPUznaczy?

wprowadź opis zdjęcia tutaj

wprowadź opis zdjęcia tutaj

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Odpowiedzi:


41

Opcja Snapshot przyspiesza rozruch emulatora, zapisując migawkę pamięci RAM po uruchomieniu i przywracając ją z przyszłego użycia. W ten sposób nie musi uruchamiać procesu rozruchu (który jest powolny, ponieważ jest emulowany) przy każdym uruchomieniu emulatora.

Opcja Użyj GPU hosta korzysta z implementacji OpenGL komputera hosta (prawdopodobnie przyspieszonego sprzętowo w rzeczywistym GPU) do oceny poleceń OpenGL w emulowanym systemie. Innymi słowy, gdy program wewnątrz emulatora używa OpenGL do operacji graficznych, praca przechodzi do twojego prawdziwego GPU, a wynik wraca do emulatora, zamiast emulować GPU (co jest bardzo wolne). Rezultatem jest znaczne przyspieszenie, zwłaszcza gdy weźmie się pod uwagę, że większość rysunków widokowych i rysunków na płótnie korzysta z OpenGL w Androidzie ≥ 4, nawet w aplikacjach innych niż graficzne.

Nie możesz mieć włączonych obu opcji jednocześnie.


1
Która opcja przyśpieszyłaby najbardziej testowanie aplikacji PhoneGap (głównie Angular + Bootstrap)?
Micah Bolen

Zależy to od tego, czy chcesz uzyskać szybszy rozruch, czy lepszą wydajność środowiska wykonawczego dla emulatora. Migawki pozwalają na uruchomienie niemal natychmiast, ale GPU hosta przyspiesza samą emulację.
onik

@ Micah-psIloveyou Jeśli masz pytanie uzupełniające, najlepszym sposobem na uzyskanie dobrych odpowiedzi jest opublikowanie go jako nowego pytania. Nikt nie zobaczy tego zakopanego w komentarzach.
Dan Hulme


10

Opcja Snapshot pozwala na użycie funkcji podobnej do funkcji hibernacji w systemie Windows. Zapisuje zawartość pamięci emulatora na dysk po zamknięciu emulatora, dzięki czemu po otwarciu nie musi uruchamiać systemu operacyjnego, ale zamiast tego może załadować zawartość pamięci z dysku i wznowić od miejsca, w którym opuściłeś poza. Pozwala to na szybsze uruchomienie emulatora.

Użyj GPU hosta oznacza, że ​​zamiast używać procesora do renderowania grafiki, używa karty graficznej komputera. Przyspiesza to procesy wymagające dużej ilości grafiki. Szczegóły i wymagania można znaleźć na developer.android.com .

Należy pamiętać, że migawki i przyspieszenie grafiki wykluczają się wzajemnie, więc nie można używać obu.


2
Która opcja przyśpieszyłaby najbardziej testowanie aplikacji PhoneGap (głównie Angular + Bootstrap)?
Micah Bolen

Zwykle w phonegap / cordova emulator cały czas działa i po prostu ponownie instalujesz apk w emulatorze. Utrzymuję włączony GPU. Aby skrócić czas uruchamiania, mimo to przeczytałem, że dobrze jest mieć mniejszy obraz karty SD w użyciu.
dawez

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.