Czy możesz uruchomić system Android 2.2 Froyo lub 2.3 Gingerbread na maszynie wirtualnej?


16

Natknąłem się na przewodnik na temat uruchamiania Androida 1.7 na maszynie wirtualnej (VirtualBox), ale 1.7 jest stary. Nigdzie nie byłem w stanie znaleźć obrazu Androida 2.2 lub 2.3. Czy ktoś ma jakieś pomysły na wirtualizację nowszych systemów Android? Najlepiej bezpłatne rozwiązanie do wirtualizacji, takie jak VirtualBox.

Oto link dotyczący wirtualizacji 1.7:

http://osxdaily.com/2010/12/14/run-android-using-a-virtual-machine-on-a-mac-or-windows-pc/

Wysyłają cię tutaj, aby pobrać obrazy dysków z Androidem:

http://virtualboxes.org/images/android-x86/

Ale nie mogę znaleźć niczego nowszego niż 1.7, ktoś ma jakieś pomysły?


Dzięki za wskazówki! Sprawdzę nocne kompilacje i zestaw SDK

Jeśli chodzi o pytania prawne, Android jest oprogramowaniem typu open source, więc uruchamianie go na maszynie wirtualnej byłoby całkowicie legalne. Trudno będzie wymyślić, jak to zrobić, ale Google nie będzie z tego powodu zły. Dobre pytanie, +1!

Może ci się to przydać: androidspin.com/2011/01/24/…
ale

Odpowiedzi:


5

Android-x86 wydaje się być najbardziej aktualnym projektem, z nocnymi kompilacjami dostępnymi na http://android-x86.moonman.dk/

Wydaje mi się, że brak aktywności nie jest tak dużym problemem z licencjonowaniem / oprogramowaniem, tylko że system operacyjny po prostu nie działa zbyt dobrze z systemami stacjonarnymi, ponieważ jest bardzo skoncentrowany na telefonie i dotyku. To i po prostu nie ma jeszcze dużego zainteresowania.

Nie wiem, czy ten projekt ma Google Apps (szczególnie Market) upieczony czy nie. Jeśli nie, to kolejny ważny element, który znacznie zmniejsza użyteczność tego systemu operacyjnego.

Wreszcie pojawiłby się problem z uzyskaniem sterowników dla całego udostępnianego sprzętu. Biorąc pod uwagę bazę systemu Android na Linuksie, nie jestem pewien, jak łatwe lub trudne.


3

Najłatwiejszym sposobem uruchamiania Androida i testowania aplikacji dla Androida na komputerach z procesorem x86 wydaje się być użycie wirtualnej maszyny z systemem Android, która jest wyposażona w najnowszy zestaw SDK.

W nawiązaniu do ostatniego pytania /superuser//q/221944/39248 , może występować problem z najnowszym instalatorem sdk .exe Androida. możesz spróbować pobrać wersję zip instalatora, a następnie uruchomić „sdk manager.exe”

Miejsce do pobrania zestawu SDK:

Link: http://developer.android.com/sdk/index.html

Pamiętaj, że potrzebujesz JDK, aby uruchomić zestaw SDK systemu Android

Link: http://www.oracle.com/technetwork/java/javase/downloads/index.html

I jak wspomniano @afrazier, android-x86 jest zdecydowaną opcją, ale brak sterowników utrudnia większości z nas prawidłowe korzystanie z systemu operacyjnego ...1

Myślę, że łatwiej jest uzyskać obrazy procesora ramienia niż uzyskać te z procesorów x86. Mogłem korzystać z wirtualnej maszyny z systemem Android, która jest dostarczana z zestawem programistycznym .


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.