Jak przełączyć układ klawiatury na klawiaturę zewnętrzną


9

Jak zmienić układ klawiatury dla zewnętrznej klawiatury USB w systemie Android 2.1? Podłączyłem niemiecką klawiaturę USB do mojego tabletu z systemem Android (Easypix 1000). Mimo że język jest ustawiony na niemiecki, klawiatura zewnętrzna jest błędnie odczytywana jako klawiatura angielska. Dzięki!

Odpowiedzi:


3

Jest nadzieja.

Kodowałem aplikację typu proof-of-concept, która właśnie to robi (i używa jej jako mojej codziennej klawiatury).

Począwszy od cupcake, system ma funkcję InputMethodServicepozwalającą na zastępowanie naciśnięć klawiszy w locie. Dzięki temu aplikacje mogą zmieniać kody w locie bez konieczności rootowania.

Kod źródłowy jest dostępny tutaj (tylko dla najbardziej ciekawskich)


2

Jeśli jesteś zrootowany, możesz modyfikować pliki układu klawiatury zdefiniowane tutaj: http://source.android.com/porting/keymaps_keyboard_input.html

OSTRZEŻENIE: Sam tego nie próbowałem, więc nie wiem, czy to zadziała. Modyfikowanie plików systemowych może zepsuć Androida.


1
Jest to o wiele bardziej użyteczna odpowiedź, ale jak mówi Ryan, modyfikowanie plików systemowych jest ryzykowne. Jeśli spróbujesz użyć tej metody, opublikuj tutaj swoje wyniki, ponieważ chciałbym dowiedzieć się, jak poszło. I wykonaj kopię zapasową!
newuser

0

W systemie operacyjnym układy klawiatury są przechowywane w oprogramowaniu systemu operacyjnego i nie mogę sobie wyobrazić, że Android jest inny. Ponieważ jedynymi urządzeniami zaprojektowanymi dla systemu Android i posiadającymi fizyczną klawiaturę (o których myślę) są telefony, wątpię, aby w stosie Androida była nawet opcja zmiany układu klawiatury, ponieważ oczywiście nie można po prostu zdjąć klawiatury swojego Droida i zamień go na inny.

Może istnieć jakiś sposób przechwytywania danych wejściowych z klawiatury, zanim uderzy ona w urządzenie i ponownie mapuje dane, ale wymagałoby to specjalistycznej aplikacji (jeśli opcja faktycznie istnieje na stosie Androida) lub podłączenia czegoś pomiędzy twoja klawiatura i tablet.


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.