Jak ręcznie przełączać tryb zestawu słuchawkowego / słuchawek?


20

Wygląda na to, że sprzęt błędnie traktuje zestaw słuchawkowy jako podłączony przez cały czas (do gniazda 3,5 cala). To uniemożliwia mi wykonywanie połączeń bez trybu zestawu słuchawkowego lub głośnika.

Odpowiedzi:


10

Jest to problem sprzętowy, ale istnieje aplikacja o nazwie toggleheadset2, która ma widżet, który pozwala na przesłonięcie przełącznika sprzętowego, wyłączając / włączając wyjście zestawu słuchawkowego.


Toggleheadset2 rzeczywiście steruje trybem zestawu słuchawkowego tak, jak powiedziałeś. (Dziękujemy za udostępnienie linku !!!!) Jednak w moim telefonie nie wpływa to na ikonę zestawu słuchawkowego na pasku stanu!
Isaac Rabinovitch

3

Brzmi jak problem ze sprzętem. Powinieneś zwrócić telefon tam, gdzie go kupiłeś.


3

Problem ten występuje od dłuższego czasu, a jedynym sposobem włączenia / wyłączenia zestawu słuchawkowego / głośnika było ponowne uruchomienie mojego telefonu Sony Ericson Xperia (wodoodporne wydanie). Po długim okresie testowania i bałaganu w ustawieniach, czyszczeniu itp. Zdałem sobie sprawę, że powinien to być problem z czujnikiem / oprogramowaniem.

Poprawka polegała na ręcznym obejściu czujnika początkowo za pomocą SoundAbout , pozwoliło mi ustawić wyjście multimediów tylko na zestaw słuchawkowy i połączenia telefoniczne z głośnikiem, ale widżet ToggleHeadset2 jest o wiele prostszy.

Uwaga: próbowałem wyczyścić wtyczkę wiele razy, ale nadal nie działa.


1
Rozwiązałeś problem, czy nie? Jeśli nie, nie należy tego zamieszczać jako odpowiedzi.
Lucky

mój problem został rozwiązany za pomocą wspomnianych aplikacji. Czujnik jest nadal uszkodzony, ale zestaw słuchawkowy działa, więc wszystko jest w porządku. nie mogę tego lepiej wyjaśnić.
Mr.Robot,

W porządku. Cieszę się, że rozwiązałeś problem, ale upewnij się, że w odpowiedzi umieściłeś link do aplikacji. Na razie go dodałem;)
Lucky

+1, wydaje mi się, że mam ten sam problem , zobacz także tutaj . Wspomniałeś o czyszczeniu wtyczki , czy natknąłeś się na stronę z wyjaśnieniem, jak to zrobić poprawnie? Jeśli tak, czy możesz to udostępnić? Dzięki! Nawiasem mówiąc, nie mogę używać SoundAbout, ponieważ nie mam GAPPS i nie mogę używać ToggleHeadset2, ponieważ używam KitKat 4.4.
FriendFX,

SoundAbout ma nowy widżet do przełączania tylko przewodowego mikrofonu zestawu słuchawkowego. Widżet nazywa się „Wired Mic Toggle”
WoodsLink

2

Wygląda na to, że mogę rozwiązać problem, podłączając słuchawki, wyłączając telefon, włączając ponownie telefon i podnosząc / podnosząc słuchawki kilka razy powoli .

I tak, jest to problem sprzętowy rozwiązany przez rozwiązanie sprzętowe.


1
uruchamiasz ponownie telefon? brzmi bardziej jak połączenie oprogramowania / sprzętu ..;)
Irfan,

1

SoundAbout działa dobrze, ale może nie być potrzebny. Podłącz słuchawki, wyłącz telefon, włącz telefon, a następnie wyjmij słuchawki. To działało na moim GS3. na moim GS3 ikona słuchawek nigdy nie była włączona, ale telefon utknął w trybie zestawu słuchawkowego. Nie słyszałem żadnych połączeń, nie słyszałem żadnej muzyki, chyba że słuchawki były podłączone. Ikony głośnika i Bluetooth zostały wyłączone, więc nie mogłem się na nie przełączyć.


0

Mam ten problem z moim Samsung Galaxy Note III. Zawsze wydaje się, że słuchawki są podłączone. Nawet wymieniłem gniazdo słuchawkowe i wyczyściłem styki, ale problem nadal występował. Soundabout rzeczywiście rozwiązał ten problem, przekierowując audio. Ustawienie audio w głośniku i dźwięku w słuchawce działało dobrze. Jednak ilekroć chcę zadzwonić do głośnika lub faktycznie użyć słuchawek, zdecydowanie trudno jest otworzyć aplikację i zmienić ustawienie. Więc próbowałem ToggleHeadset2, który został zaprojektowany, aby zamiast oszukać telefon, że słuchawki są lub nie są podłączone. Aplikacja została wymieniona jako niezgodna, więc zamiast tego dostałem apk i nic mi nie zrobiło. Potem znalazłem HF Button Widget (<= KitKat). Jak sama nazwa wskazuje, podobno działa tylko na KitKat lub niższej wersji, a ja korzystam z Lollipopa. Ale to naprawdę działało dla mnie.

Dzięki temu otrzymuję widżet, którego używam do przełączania słuchawek. Praktycznie zawsze mam to ustawienie off-off, co sprawia, że ​​telefon zachowuje się tak, jak normalnie, bez podłączonych słuchawek, np. Mogę używać rodzimego głośnika do przełączania połączeń między słuchawką a głośnikiem. Bardzo rzadko używam słuchawek, co oznacza, że ​​problem jest dla mnie całkowicie rozwiązany. Kiedy chcę używać słuchawek, mam widżet do jednego kliknięcia. Niewielką irytacją jest to, że ikona słuchawek zawsze pozostaje na pasku stanu.


SoundAbout ma nowy widżet do przełączania tylko przewodowego mikrofonu zestawu słuchawkowego. Widżet nazywa się „Wired Mic Toggle”
WoodsLink
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.