Jak wyłączyć powiadomienie z połączeniem USB?


13

Za każdym razem, gdy podłączam telefon, otrzymuję powiadomienie o podłączeniu USB. Czy istnieje sposób wyłączenia powiadomienia bez wyłączania debugowania USB?

  • Telefon: LG Optimus S.
  • Przewoźnik: Sprint
  • Android: 2.2, zrootowany

Dlaczego to jest problem? Jest tam, abyś mógł zamontować pamięć telefonu (aby skopiować pliki do / z komputera), jeśli chcesz.
Mateusz

3
@Matthew Przeczytaj Tak, ale wydaje dźwięk. Wolałbym otrzymywać powiadomienia tylko o wiadomościach SMS i e-mail. Mam również kartę SD z podwójnym montażem, więc nie muszę używać powiadomienia do montażu karty SD.
Soumya,

Ale wydaje dźwięk tylko w momencie, gdy go podłączysz, dość łatwo jest powiedzieć, że to nie jest powiadomienie o nowej wiadomości?
GAThrawn

@GAThrawn Ale jeśli ponownie uruchomię komputer z podłączonym telefonem ...
Soumya

Nadal chcę mieć możliwość korzystania z tej funkcji, ale nie mam wyskakującego okienka, ponieważ przeszkadza w korzystaniu z interfejsu użytkownika (np. Gdy kabel czasami się rozłącza, a USB i tak nie jest aktualnie używany), poza tym i tak jest w pasku powiadomień, więc może uzyskać do niego dostęp.
mirabilos

Odpowiedzi:


5

Jeśli dźwięk Ci się nie podoba, w niektórych telefonach dźwięk można wyłączyć, wyłączając debugowanie USB. Settings-> Applications-> Development-> USB debugging. Jednak w niektórych innych telefonach nie zmieni to dźwięku odtwarzanego po podłączeniu.

Aby faktycznie usunąć powiadomienie, jak wspomniano wcześniej, potrzebujesz niestandardowej pamięci ROM, aby to zrobić.

[Aktualizacja] Inną opcją wyłączenia dźwięku jest przejście do ustawień Dźwięki i ustawienie domyślnego dzwonka powiadomienia na wyciszenie, a następnie przejście do każdej aplikacji, w której chcesz mieć dzwonki, i skonfigurowanie ich tam osobno. Nie polecam tej opcji (z pewnością byłby to problem, gdybyś zapomniał ustawić dzwonek do pracy e-mail i nie zauważył ważnego, mówiącego: „Potrzebujemy cię tu jak najszybciej, lub jesteś zwolniony!”), Ale mimo to jest to opcja .


Wypróbowałem drugą opcję, ale nie wyszło mi to zbyt dobrze.
Soumya

2

Jest to część systemu Core w Androidzie. Nie można go wyłączyć, chyba że masz ROM, który pozwala go wyłączyć. Uważam, że wersje CyanogenMod w wersji 6.x mają / miały opcję wyłączenia.

Nie jestem pewien, czy Twój telefon jest obsługiwany, i nie jestem pewien, czy ta opcja jest nadal dostępna (ponieważ moje urządzenie nie ma obecnie „oficjalnej” pomocy)


Ach tak. Warto było zapytać.
Soumya,

0

Jedną z opcji bez rootowania jest użycie prostej aplikacji takiej jak ta: Wycisz .

Jedyną rzeczą, którą robi ta aplikacja, jest przełączanie między stanem wyciszenia / braku wyciszenia po otwarciu.

Pamiętaj, że wycisza to wszystkie dźwięki, a nie tylko USB connected in debug modepowiadomienie. Tak więc, aby wyłączyć ten irytujący dźwięk (na przykład podczas debugowania w nocy), jest to idealne rozwiązanie. Tylko nie zapomnij wyłączyć go po sesji debugowania.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.