Gdzie mogę uzyskać plik binarny wiersza polecenia SQLite 3 dla systemu Android?


16

Kiedy czytam dokumentację, taką jak sprawdzanie baz danych SQLite 3 ze zdalnej powłoki, mam wrażenie, że binarny wiersz poleceń SQLite powinien istnieć na moim telefonie. Niestety nie mogę go znaleźć w telefonie (ale korzystam z niestandardowej pamięci ROM).

Przeczytałem kilka innych postów, które albo odnoszą się do istnienia takiego pliku binarnego, albo wspominają, że jest on dostępny tylko w emulatorze, ale nie ma nic ostatecznego.

Czy taki plik binarny jest dostępny gdziekolwiek?

Inne referencje:


1
Przypuszczam, że możesz spróbować pobrać go z innej pamięci ROM (lub emulatora) i umieścić na swoim urządzeniu, ale nie mam pojęcia, czy to zadziała, czy po prostu się zawiesi. Na przykład CM6 ma sqlite3plik binarny.
eldarerathis

na mojej Samsung Spica - używając modu Samdroid - mogę po prostu wpisać sqlite3 w emulatorze terminali lub powłoce adb.
Lie Ryan,

2
Czy to pytanie dewelopera?
Mateusz

2
@Matthew - nope
fostandy

Odpowiedzi:


7

Najlepszym rozwiązaniem byłoby użycie ADB i ściągnięcie go z emulatora lub pobranie go z innej pamięci ROM. Będziesz wtedy musiał umieścić go na swoim urządzeniu, ale będziesz musiał mieć root, aby umieścić go w katalogu z innymi plikami binarnymi.

sqlite3nie pojawia się na większości urządzeń. Myślę, że pojawia się tylko na telefonach deweloperów, takich jak ADP1 / ADP2 i Nexus One / Nexus S. Wiem, że nie ma go na urządzeniach Samsung Galaxy S, takich jak Vibrant (domyślam się, że na Nexusie S).


4

Jak wspomniano w innych postach, sqlite3plik binarny jest zwykle używany przez ADB z komputera.

Jeśli wszystko, co chcesz zrobić, to lokalnie zarządzać bazami danych SQLite, to darmowa aplikacja aSQLiteManager jest bardzo przydatna. Oprócz prostego graficznego interfejsu użytkownika do zarządzania i przeglądania danych, pozwala na uruchamianie dowolnych zapytań.


3

Złożyłem kilka skryptów kompilacji, aby skompilować kod SQLite dla Androida przy użyciu NDK dla Androida. Buduje SQLite CLI w dwóch wersjach: statycznie i dynamicznie połączonych, a także w bibliotekach statycznych i współdzielonych. Możesz pobrać skrypty z mojego GitHub i samodzielnie zbudować pliki binarne:

https://github.com/stockrt/sqlite3-android

Mam nadzieję, że będzie to przydatne dla kogoś.0

Wyciągnięcie go z emulatora nie zadziała.

Znalazłem tutaj plik binarny 1.6 . Ta strona zawiera szczegółowe informacje o portowaniu, więc jeśli plik binarny 1.6 nie działa, możesz spróbować przenieść / skompilować nową wersję.


0

tech128 z XDA Forum zapewnia skompilowane plikisqlite3 binarne dla Androida.

W obecnym piśmie

Oto SQLite 3.8.11.1 w jednym pliku źródłowym (połączenie) dla ARM v6 i v7.

Te pliki binarne są zbudowane ze zoptymalizowanych flag armv6 i armv7.

Powinien działać na Androidzie 2.xi nowszych.

Dołączyłem 2 wersje tego wątku, skompresowane i nieskompresowane. Musiałem zmienić rozszerzenie, aby w .xapprzeciwnym razie nie mogę go przesłać. Po prostu usuń rozszerzenie .

Po prostu pobierz i uruchom nieskompresowany plik, podczas gdy skompresowany musisz go najpierw rozpakować.

Sprężony

Bez kompresji

Kod źródłowy: https://github.com/tech128/sqlite3

Testowałem armv7-pie (PIE potrzebna do Lollipopa) na moim Nexusie 5 z Androidem 5.1.1 Lollipop i działało.0

Możesz zainstalować Termux i zainstalować sqlite3za pomocą wbudowanego apt(front end wbudowanego dpkg).


-1

Trochę skomplikowany proces zasugeruję, ponieważ nie znam innych sposobów :), pobierz kod źródłowy Androida, skompiluj go, w katalogu wyjściowym otrzymasz sqlite3 binarny, a następnie weź go do / system / bin / telefonu

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.